ma.gurushealth.ru

Болести, симптоми, третманот

X-поврзана агамаглобулинемија. Brutonovskaya агамаглобулинемија деца

X-поврзана агамаглобулинемија. Brutonovskaya агамаглобулинемија деца

Меѓу сите основни имунодефициенција држави најчести повреди на производство на антитела, а меѓу нив најчестиот изолиран IgA дефицит, чија фреквенција е меѓу различни раси се движи од 1: 333…
Хронична болест графт-наспроти-домаќин (ГНДБ)

Хронична болест графт-наспроти-домаќин (ГНДБ)

пресадување трансплантација Тоа може да биде поврзана со хронична ГНДБ. Обично, таа се развива 100 дена по трансплантацијата, но понекогаш на 60 ден. Веројатноста на реакција хронична графт…

Здравје и убавина

Храна

Итн

Правила за правилна исхрана за бремени жени. Исхрана во текот на бременоста. Вкусна и здрава храна Бремена жена

Правила за правилна исхрана за бремени жени. Исхрана во текот на…

Првата бремена жена треба да се запамети дека тоа не е важно на количеството на храната јаде на ден, но јасна рамнотежа помеѓу дневното мени. Концептот на "треба да се јаде за двајца" - мит…
Веќе во постпарталниот период бабици или експерти да ви покаже колку е лесно вежби можете да направите за да се разумно да се поддржи процесот на закрепнување.

Веќе во постпарталниот период бабици или експерти да ви покаже колку…

Рамен стомак - не е само паметни и убави дел од телото. Добро развиени стомачни мускули направи потенки половината, колковите - потенок, а оваа бројка - повеќе спортски и стегнат. Многу…

Што витамини се погодни за деца од 2 години. Витамини за 2-годишно дете.

Што витамини се погодни за деца од 2 години. Витамини за 2-годишно…

Прашањето за употреба на фармацијата на витамини за здраво бебе останува отворена: не постои консензус помеѓу лекарите и до денес не. Повеќето педијатри веруваат дека земањето витамини за…
Инфрацрвен термометар мерење на температурата безконтактен. Термометар избере најдобриот

Инфрацрвен термометар мерење на температурата безконтактен.…

Инфрацрвен термометар мерки температурата речиси моментално (2 до 7 секунди). Затоа може да се направи не секое дете да се задржи термометар под рака за неколку минути, инфрацрвена…
Правилната исхрана дете во 2 години. Што треба да биде правилна исхрана на децата. Здрава исхрана за деца од една година до три години

Правилната исхрана дете во 2 години. Што треба да биде правилна…

Хранење на детето - важен дел! Во написот претставува листа на производи кои се неопходни за дете, нивниот број и насоки за нивна подготовка. Правилната дете 2 години на храна треба да…

Што витамини се погодни за деца од 2 години. Витамини за 2-годишно дете.

Што витамини се погодни за деца од 2 години. Витамини за 2-годишно…

Прашањето за употреба на фармацијата на витамини за здраво бебе останува отворена: не постои консензус помеѓу лекарите и до денес не. Повеќето педијатри веруваат дека земањето витамини за…
Д-р Komarovsky педијатар идол мајки. Разговарајте со лекарот за најважен. Препорака р Komarovsky

Д-р Komarovsky педијатар идол мајки. Разговарајте со лекарот за…

Во последните неколку години го направија во вашиот живот е многу позитивен: Ти всушност стана украинскиот национален херој, трошат своите тешко обраќање за време на неодамнешната епидемија…
Конјуктивитис кај новороденчиња: причините, симптомите, лекување и превенција. Конјуктивитис кај децата кои се лекуваат

Конјуктивитис кај новороденчиња: причините, симптомите, лекување и…

конјунктивитис манифестации може да биде повеќе или помалку изразени. Често, локални манифестации на општи болести се придружени со промените во телото: Покачување на температура,…
Бременост по 40 години
Жолта слуз по rodov.vydeleniya по раѓањето се нарекуваат лохиите.
Извори на витамини за нега mam.naibolee витамин храна.
Правила за правилна исхрана за бремени жени. Исхрана во текот на бременоста. Вкусна и здрава храна Бремена жена
Веќе во постпарталниот период бабици или експерти да ви покаже колку е лесно вежби можете да направите за да се разумно да се поддржи процесот на закрепнување.
Лето 2013 Мода за бремени жени. Породилно Носете убавина или погодност?
Инфрацрвен термометар мерење на температурата безконтактен. Термометар избере најдобриот
Како да се мијат правилно termokombinezon. Избриши kombenizony деца. Грижа пророчки на ткаенина мембрана
Pram Cariño (Cariño) 3 во 1 и 2 на 1. Преглед на универзално детско детски колички dada Парадизо група Cariño
Што е подобро да се купи креветчето дете. Кои шетач е најдобро за новороденчиња да се купи?
Шетач четири тркала androx 2in1 е најдобриот избор за мене. Детска количка androx milano
Видео контролирани робот со 860q камера - n. Избор Бебе монитори професионален совет. Мобилни бебе монитори се секогаш со вас.
Пелени за бебиња со намалување за папокот. Пелени за новороденчиња. Како да изберете квалитетот на пелени?
Анализа ИФА бремена. Анализа на Epstein-Barr вирусот. Што помине тестови пред бременоста и за време на бременоста
Рецепти со фотографии на јадења за деца. Сокови витамин бенефиции за децата. Хранење дете 2-5 години
Правилната исхрана дете во 2 години. Што треба да биде правилна исхрана на децата. Здрава исхрана за деца од една година до три години
Сокови за трошки. Испрати вашето дете сок. Избор сок за бебето
Во улога на слатко се повеќето од нив деца. Од друга страна поголемиот дел од слатки не е нешто што не е корисно за деца, па дури и чист опасно. И многу сакаат да направите за да ги заштитат своите деца од било десерт. Ова не е сосема точно.
> Бебе playpens. Препораки за избор. Видови на модерната арени
Како да се третираат децата запек. Лекар советува. Третман на запек кај децата. Како да се избере лек за запек за дете
Како што детето добива ослободи од запек? Што предизвикува децата запек?
Што витамини се погодни за деца од 1 година? Витамини за деца од 1 година во храната. Современите пристапи кон недостаток на витамини во воспитувањето на децата
Како да се излечи децата кашлица? лекарска помош. Како да се излечи кашлица нега бебе.
Како да се намали температурата на детето? Се разбира, зголемувањето на температурата негативно влијае на телото на детето.