ma.gurushealth.ru

Рецепти за деца супа

Видео: Рецепт за деца супа со грав

На статијата сугерира два јасни, широко се користи, едноставен и корисен супи рецепт се препорачува за вовед во исхраната на храна за бебиња до 3 години.

Видео: Брзи супа со ќофтиња за 30 минути. видео рецепт

Рецепти за деца супа

Ние ќе ви кажам за готвење супи деца кои можат да имаат не само на бебето, но исто така и на целото семејство :)

Видео: Како да се направи децата супа Турција multivarka

"Пилешка супа"
Историја на рецепт: Брзо да се подготват срдечна супа. За да го закрепне во текот на летото.
време за подготовка: 30 мин.
Потребни состојки:
Околу 3 литри на вода-
700gr пилешко
2 моркови
1 lukovitsa-
2 големи компири
150 g на фиде
сол и бибер - да vkusu-
еден пар на sprigs на копар и магдонос.
Чекор 1
Исечете го пилешкото во мали парчиња и се мијат.
Чекор 2
Излупете компири, моркови и кромид и се сечат на коцки.
чекор 3
Се става во вода тава, стави на оган, а што се однесува до вриење, се фрли назад кокошка. Вари за 25 минути, со што се отстранување penku.Shag 1
Исечете го пилешкото во мали парчиња и се мијат.
чекор 4
Тогаш додадете нашиот зеленчук и фрли сол за вкус.
чекор 5
По 10 минути, додадете фиде.
Чекор 6
Ние се чека за уште 7-8 минути, а нашите супа е подготвена. Додадете билки и забавуваат сите дојденци

"Супа со грашок и кокошка"

Видео: 5 оброци во 5 минути

Историја на рецепт: За долго време таа не би можела да добие нејзиниот син да се јаде грав, но потоа некако мајка ми ми го покажа овој рецепт. Син ми се допадна, и од тогаш јадеме како супа од грав.
време на подготовка: 40 мин.
Потребни состојки:
1stakan смачкана грашок
0,5 кг пилешки
1 Изми моркови
1 кромид
2 компири
растително масло
Сол и зачини
Чекор 1
Земете грашок да го пополнат во тава, се прелива мијат со чиста вода и го стави на висока топлина да се вари на мал оган да навивам и да се готви. Со цел да се грашок заварени побрзо и да не стане каша, да додадете малку сода бикарбона.
Чекор 2
По околу 20 минути, додадете пилешки бујон и сол.
чекор 3
Бришење морков, кромид ситно сецкани, и тие лесно zazharku прави.
чекор 4
Додавање zazharku супа и по 10 минути додадете ситно сецкани компири.
чекор 5
Кук сите до тендер и забавуваат семејство. Вкусови најдобро да се служи со магдонос.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти зеленчук супи со природна хранаРецепти зеленчук супи со природна храна
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Рецепти за слаб имунитетРецепти за слаб имунитет
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти за супи месо супа за деца од една до три годиниРецепти за супи месо супа за деца од една до три години
Рецепти зеленчук јадења со природна хранаРецепти зеленчук јадења со природна храна
Рецепти за супи риба супа за деца од една до три годиниРецепти за супи риба супа за деца од една до три години
Рецепти супа, пире од компири со природна хранаРецепти супа, пире од компири со природна храна
Вегетаријанска супи панкреатитис, рецептиВегетаријанска супи панкреатитис, рецепти
Готвење за болести на мускулно-скелетни системГотвење за болести на мускулно-скелетни систем
» » » Рецепти за деца супа