ma.GurusHealth.ru

Panzinorm форте (ranzynorm форте) *. Комплекс ензим препарат кој содржи екстракт на слузокожата на желудникот на добиток, екстракт од жолчката, панкреатин, амино киселини. Достапно како двослој таблети (дражеи)

Panzinorm FORTE (Ranzynorm форте) * .Kompleksny ензимски препарат кој содржи екстракт slizistoyobolochki екстракт на желудникот говеда жолчката, панкреатин, aminokisloty.Vypuskaetsya како двослој таблети (дражеи). На надворешниот слој се раствора во стомакот, на мукозата се состои од екстракт obolochkizheludka (кои содржат пепсин, катепсин) hydrochlorides основни aminokislot.Kislotoustoychivoe апсорбирачки во цревата, се состои од панкреатин и екстракт од жолчката (soderzhashih холична киселина) .Fermentativnaya активност 1 таблета одговара до 6000 меѓународни единици (FIP U) на липаза (види. липаза), 450 FIP U на трипсин, 1500 и 7500 FIP Uhimotripsina FIP U амилаза, кој обезбедува horoshuyuperevarivaemost масти, протеини и јаглехидрати. екстракт од жолчката choleretic ефект, го забрзува варењето на мастите претвори vydeleniepankreaticheskoy липаза. Амино киселини го стимулира лачењето на гастричниот сок, цревата и панкреасните ензими zhelezy.Primenyayut со недоволна секреторен и perevarivayuscheysposobnosti желудникот и цревата (хроничен гастритис, ентероколитис, итн), недоволна podzheludochnoyzhelezy функција (хроничен панкреатит), хепатитис, холециститис, по операцијата на стомакот, панкреасот и црниот дроб, дигестивни нарушувања поврзани со narusheniyamidiety и dr.Prinimayut 1 таблета за време на јадење 3 пати на ден (со мала количина на течност). Неефикасност администрира 2 таблети 3 пати на den.Forma порака: филм-обложени таблети зелена, во пакет од 30 shtuk.Hranenie: суво и темно место на повисоко temperaturene ЛП + `S.Proizvoditsya во Југославија.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Urolesan (urolesanum). Состав: 8 g на бор масло, масло од пеперминт 2 g, 11 g на рицинусово масло,…Urolesan (urolesanum). Состав: 8 g на бор масло, масло од пеперминт 2 g, 11 g на рицинусово масло,…
Таблети "Holenzim" (tabulettae "cholenzynum" obductae). Таблети, обложени бела…Таблети "Holenzim" (tabulettae "cholenzynum" obductae). Таблети, обложени бела…
Таблети "marelin" (tabulettae "marelinum" obductae). Обложени таблети сина…Таблети "marelin" (tabulettae "marelinum" obductae). Обложени таблети сина…
Ензими за гастритисЕнзими за гастритис
Таблети (tabulettae obductae). Таблети, обложени бела, лиофилизирана екстракт на црниот дроб содржи…Таблети (tabulettae obductae). Таблети, обложени бела, лиофилизирана екстракт на црниот дроб содржи…
Плацентата екстракт за инјектирање (extractum плацентата про injectionibus). На воден екстракт на…Плацентата екстракт за инјектирање (extractum плацентата про injectionibus). На воден екстракт на…
Панкреатин (rancreatinum). изготвување на ензим од pancreases на колење на добиток. Аморфни парична…Панкреатин (rancreatinum). изготвување на ензим од pancreases на колење на добиток. Аморфни парична…
Antrasennin (antrasenninum). Хемиско прочистен екстракт од сена остава aquifolium (sassia…Antrasennin (antrasenninum). Хемиско прочистен екстракт од сена остава aquifolium (sassia…
Digestal (digestal) *. Дражеј содржат панкреатин (200 mg), жолчката екстракт добиток (25 mg),…Digestal (digestal) *. Дражеј содржат панкреатин (200 mg), жолчката екстракт добиток (25 mg),…
Празнични за гастритисПразнични за гастритис
» » » Panzinorm форте (ranzynorm форте) *. Комплекс ензим препарат кој содржи екстракт на слузокожата на желудникот на добиток, екстракт од жолчката, панкреатин, амино киселини. Достапно како двослој таблети (дражеи)