ma.GurusHealth.ru

Urolesan (urolesanum). Состав: 8 g на бор масло, масло од пеперминт 2 g, 11 g на рицинусово масло, 23 g екстракт од дива семиња морков, екстракт од шишарки 33 g билка екстракт Оригано 23 g течност зеленкаста кафеава со карактер.

Urolesan (Urolesanum) Состав: 8 g на бор масло, масло од пеперминт 2 g, 11 g maslakastorovogo, дива екстракт од морков семе, 23 g, 33 g ekstraktashishek хмељ, билки Оригано екстракт 23 g.Zhidkost зеленкасто-кафеава боја со карактеристична луто zapahomi ладење vkusom.Primenyayut со уролитијаза и холелитијаза ostryhi субакутна calculous пиелонефритис и холециститис, diskineziizhelchnyh putey.Preparat има спазмолитично дејство и sposobstvuetothozhdeniyu уретрална камења, го намалува воспалението YaV уринарниот putyah-, исто така, го зголемува производството на жолчката и zhelchevyvedenie.Prinimayut внатрешноста на 8 - 10 капки на парче шеќер три пати на ден пред јадење. Во текот на третманот за 5 дена до 1 месец. Кога ренална колика ipechenochnyh - 15 - 20 капки priem.Pri предозирање Urolesan chuvstvitelnostivozmozhny или зголемување на гадење, golovokruzhenie- во овие случаи е доделен obilnoeteploe pokoy.Forma ослободување пијалок: во flakonah- po15 портокал стакло ml.Hranenie: во темнината на температура не повисока од + 20 C.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Liniment "Алор" (linimentum "alorom"). Комплекс препарат кој содржи камилица…Liniment "Алор" (linimentum "alorom"). Комплекс препарат кој содржи камилица…
Panzinorm форте (ranzynorm форте) *. Комплекс ензим препарат кој содржи екстракт на слузокожата на…Panzinorm форте (ranzynorm форте) *. Комплекс ензим препарат кој содржи екстракт на слузокожата на…
Holosas (cholosasum). A сируп направени од кондензирано воден екстракт од шипка и шеќер. Сладникав…Holosas (cholosasum). A сируп направени од кондензирано воден екстракт од шипка и шеќер. Сладникав…
Свеќи биолошки антисептик (suppositoria antiseptica biologica). Се состојат од сува мешавина на…Свеќи биолошки антисептик (suppositoria antiseptica biologica). Се состојат од сува мешавина на…
Пелин трева. Листовите на пелин (nerba artemisiae absinthii. Листовите artemisiae absinthii)Пелин трева. Листовите на пелин (nerba artemisiae absinthii. Листовите artemisiae absinthii)
Olimetin (0limetinum). Комплекс препарат кој содржи 1 g од пеперминт масло 0.017 g, терпентин масло…Olimetin (0limetinum). Комплекс препарат кој содржи 1 g од пеперминт масло 0.017 g, терпентин масло…
Пеперминт листови (fo1ia menthae rireritae). Набрани листови на цветни фаза одгледува трајни нане…Пеперминт листови (fo1ia menthae rireritae). Набрани листови на цветни фаза одгледува трајни нане…
Мајчина душица билка (nerba thymi serpylli). "Bogorodskaya трева." Собрани во текот на…Мајчина душица билка (nerba thymi serpylli). "Bogorodskaya трева." Собрани во текот на…
Romazulon (romasulon) *. Течност која содржи екстракт од камилица и 96 ml од камилица етерични…Romazulon (romasulon) *. Течност која содржи екстракт од камилица и 96 ml од камилица етерични…
Rozanol (rosanol). Што лекот ги содржи роза масло. Се врши на спазмолитично дејство и голтање…Rozanol (rosanol). Што лекот ги содржи роза масло. Се врши на спазмолитично дејство и голтање…
» » » Urolesan (urolesanum). Состав: 8 g на бор масло, масло од пеперминт 2 g, 11 g на рицинусово масло, 23 g екстракт од дива семиња морков, екстракт од шишарки 33 g билка екстракт Оригано 23 g течност зеленкаста кафеава со карактер.