ma.gurushealth.ru

Milgamma панкреатит

Milgamma панкреатитПанкреатитис - е воспалителниот процес во ткивата на панкреасот. Во хронична форма на болеста треба постојано диета. Тоа доведува до недостаток на витамини во организмот, особено во групата Б. лушпи пациентот од кожата, косата опаѓа, ноктите стануваат кршливи. Да се ​​врати рамнотежата, треба редовно да се земе витамин комплекси.

Не сите мултивитамини може да се пие со панкреатит, особено во периодот на влошување. За намалување на болката е неопходно дека производот содржи тиамин, пиридоксин и цијанокобаламин. Овие Б витамини се дел од Milgamma, кои се препорачува да се земе на пациентот.

На производот Формулари Milgamma подготовка: филм-обложени таблети, и на раствор за инјектирање. Овој лек се подобрува циркулацијата, го зголемува замена на водата и обезбедува аналгетски ефект. Истражувањата спроведени кај пациенти од 60 луѓе, покажале дека редовното внесување на Milgamma панкреатитис доведува до намалување на интензитетот и зачестеноста на болка напади. Овој комплекс на витамини е контраиндициран кај деца, за време на доењето и бременоста, срцева слабост.

На дрога има идентичен состав: Neurobeks.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Espumizan панкреатитEspumizan панкреатит
Калциум панкреатитКалциум панкреатит
Протеини панкреатитПротеини панкреатит
Таблети "Aerovit" обложена (tabulettae "aerovitum" obductae). Содржат ретинол…Таблети "Aerovit" обложена (tabulettae "aerovitum" obductae). Содржат ретинол…
Bifiform панкреатитBifiform панкреатит
Таблети "pentovit" обложена (tabulettae "rentovitum" obductae). Содржат тиамин…Таблети "pentovit" обложена (tabulettae "rentovitum" obductae). Содржат тиамин…
Витамини за панкреасот со панкреатитисВитамини за панкреасот со панкреатитис
Може ли да режеш панкреатит?Може ли да режеш панкреатит?
Може ли да киви панкреатит?Може ли да киви панкреатит?
Complivit (complivitum). А сложени производи кои содржат витамини и минерали. Се произведува во…Complivit (complivitum). А сложени производи кои содржат витамини и минерали. Се произведува во…