ma.GurusHealth.ru

Bifiform панкреатит

Bifiform панкреатитBifiform е медикамент содржат микроорганизми традиционалните живеалиште кој е на цревата. Во живо микроорганизми помогне на телото во варењето на храната, а исто така обезбедува синтеза на фолна киселина и витамин К. Главната активна компонента на лекот се bifidobacteria, кои во комбинација со лактобацилите и Б витамини се активно поддршка на телото со панкреатит.

За да се ослободи од непријатноста предизвикана од прејадување и неуспехот да се усогласат со исхраната се доделени од панкреатитис, треба да се подложат на текот на лекувањето, кој трае најмалку 21 дена. Неопходно е да се пијат 4 таблети на ден, а за профилактички цели не повеќе од 3 капсули дневно. Ако претходно извршени антибактериска терапија, лекот може да се користи по тридневниот прекин.

Како резултат на прием на медикамент, е намалување на гасови со дијареа. Се препорачува да се користи дрога во хронична фаза на болеста, особено ако има егзокрина инсуфициенција. Bifiform панкреатит има корисен ефект, особено во случај на терапија на ензимот замена. Неопходно е да се земе лек само по консултација со лекар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Espumizan панкреатитEspumizan панкреатит
Holenzim панкреатитHolenzim панкреатит
Калциум панкреатитКалциум панкреатит
Trihopol панкреатитTrihopol панкреатит
Како да се земе омепразол за панкреатитис?Како да се земе омепразол за панкреатитис?
Reamberin панкреатитReamberin панкреатит
Капсули од дијареа (дијареа)Капсули од дијареа (дијареа)
Атропин панкреатитАтропин панкреатит
Drotaverinum панкреатитDrotaverinum панкреатит
Dalargin панкреатитDalargin панкреатит