ma.gurushealth.ru

Подготовка на месо за деца од една до три години

Видео: Храна Бербата за недела напред | Она што јас се готви за вечера за деца (2 години и 6 години)?

Ќофтиња месо пареа

Тие се направени од шницла тежина.

Формирана ќофтиња ставен на пареа тава на решетката врела вода, покријте и на пареа, за околу 15 минути.

ќофтиња од месо

Мелено месо подготвени како за хамбургери, за да формираат мали топчиња, ги стави во тава со мала количина на вода (не повеќе од 1/2 од висината на ќофтиња) и чорба покриени за 10-15 минути.

Месо - 100 гр бел леб - 20 g вода - 30 ml.

Ќофтиња, месо во крем (млечни производи) сос

Од шницла тежина, што е додадена на суровини јајце, за да формираат ќофтиња вредност помалку орев, се стави на тава подмачкан со путер, се прелива преку половина од висината и се вари вода во затворен сад на ниска вари за 10-15 минути. Варен ќофтиња прелива крем (млеко) сос и се вари.

Месо - 100 гр бел леб - 15 g јајце - 1/4 единици млеко -. 20 мл сос - 50 ml.

Ќофтиња месо пифтија

Во шницла маса додадете растително масло, јајца, сол, тепани, тие формираат ќофтиња, ги готви за двојка. Пред-потопено желатин раствора во топла супа или супа од зеленчук, вирус. Во плитка форма истурете малку олади до 30 ° C, супа или супа од зеленчук со растворени желатин, стави ладење ќофтиња, додадете го остатокот од супа или супа, да се зацврстуваат.

Месо - 100 г бел леб - 25 грама млеко - 30 ml растително масло - 5 g, јајца - 1/3 парчиња, зеленчук супа или супа -. 150 ml, желатин - 3 g

Гаше варено месо

месо Вари двапати преку месо мелница, се комбинираат со млеко сос, добар удар. Се промешува, донесе до вриење пред сервирање, сезона со путер.

Месо - 100 g, млеко - 15 ml, пченично брашно - 5 g, од путер - 5 g

Суфле печени варено пилешко

Месо варено пилешко да го пропушти два пати преку мелница за месо, додадете млеко, брашно, жолчка од јајце, се меша, внесете шлаг на пена протеини. Маса се постават во подмачкан форма и се пече во рерна за 30-35 минути. За да Суфле не е изгорена, се формира подобро да се стави во длабока тава со вода.

Варено пилешко - 60 грама млеко - 30 ml, брашно - 3 g, јајца - 1/2 единици путер -. 3 g

суфле месо

Месо без филмови и тетивите сече на парчиња и го стави на мала количина на вода додека не омекне, а потоа додадете натопени во ладна вода застоена бел леб или крекери, сите критикувам со плитки хелиум, да додадете супа, пире од јајце и се промешува со додавање постепено шлаг во протеини пена . Оваа маса се става во тава подмачкан и посеан со breadcrumbs и се стави пече, покриени со капак, во рерна или водена бања.

Месо - 100 гр бел леб - 20 грама млеко - 30 ml, јајца - 1/4 единици путер -. 3 g

Пудинг од варено месо

Варено месо двапати преку месо мелница, се комбинираат со натопени во млеко, бел леб, сол, млеко разредена на тестен конзистентност, додадете жолчка од јајце и се меша, а потоа нежно воведе тепани белка од јајце. Како резултат на маса се ставаат во подмачкан путер и посеан со breadcrumbs форма и да ја доведе до подготвеноста на пареа (пареа тава да се одржи 20-25 минути).


Месо - 100 гр бел леб - 15 грама млеко - 30 ml, јајца - 1/2 единици масло -. 3 g

Пире од варено месо (пилешко)

Месото се сече на мали парчиња, се стави во тенџере со вода и варете додека тендер. Варено месо Мис 2-3 пати преку месо мелница со парична казна мрежа, додадете супа во која се готви, се промешува темелно, се вари 1-2 минути. На готовиот сос додадете путер.

Месо - 100 грама, вода - 100 ml, путер - 5 g

Суфле варено месо

Месо готви, кул, три пати преку месо мелница, се комбинираат со бела (крем или млеко) сос. Темелно мешање, да додадете суровини жолчка од јајце, сол и постепено се стави на местото на месо пире шлаг протеини.

Масу победи добро, да помине на подмачкана тава и путер, покривка, готви додека не се подготвени на тивок оган.

Месо - 100 гр сос - 35 g, јајца - 1/2 парчиња, путер -. 3 g

Суфле варено месо пареа

Таа се разликува од оние опишани погоре во тоа што Суфле подготвени за масовно да се стави во подмачкан форма и се вари додека не се подготвени да се поврзе во водена бања.

Суфле од варено пилешко пареа

Пилешко месо варено прескокнете 2-3 пати преку мелница со плитки хелиум, поврзан со добро варен ориз каша, промешајте, додадете јајце, стопен путер и шлаг во пена протеини. Како резултат на маса се меша, да се префрлат во калап, подмачкан и се готви во водена бања. Подгответе се Суфле прелива путер.

Варено пилешко - 100 гр ориз - 10 грама млеко - 30 ml, јајца - 1/4 единици путер -. 8 g

црниот дроб паштети

Црниот дроб се става во тава, покриени со кромид и моркови во малку вода додека не омекне. Кога ќе се олади, заедно со моркови и кромид неколку пати преку месо мелница, додадете сол, додадете шлаг путер. Хепатална маса формирана во ролна, да се излади.

На црниот дроб - 75 g, морков - 15 g, кромид - 10 g, путер - 7,5 g

Пудинг црниот дроб моркови

меленото месо црниот дроб, да додадете рендан варен морков, путер, суровини и жолчка од јајце, трошки од леб, сол и размахване темелно, внимателно да влезат во шлаг протеини. Маса се постават надвор од форма, подмачкан со путер, и се готви за неколку 40 минути. Кога на маса се прелива стопен путер.

На црниот дроб - 60 g, морков - 20 g, јајца - 1/2 единици, сушени бланширан -. 10 g, путер - 5 g

До родителите

1. Замрзнато месо е одмрзнато на температура од 18-20 ° C, полека. Сок месо се апсорбира назад.

2. говедско месо се готви брзо и ќе вкус подобро ако тоа е во вечерните часови за да се фаќа за сенф во прав.

3. За да се жилав и тешки месо подобро олабави, се препорачува да се исецка низ тапи страна на нож влакна. За да се избегне губење на сок за време печење на месо во голема мера се олабави своите завиткани во брашно, јајце lezone (јајца, се меша со вода и млеко) и breadcrumbs.

4. Schnitzels и рифови стануваат помеки ако за 1-2 часа пред топлина лекување на нив да се подмачкува мешавина на оцет и растително масло.

5. Сецкани котлети полесно да издлаби, кутии, ако додадете малку компир скроб.

6. Пред пане котлети во breadcrumbs, тие се натопени во lezone. Од оваа ќофтиња се вкусни.

7. Ако пена за готвење супа тоне на дното, додадете малку ладна вода: пена ќе се крене на површината и тоа лесно може да се отстрани.

8. Vykipevshy супа до врвот само зовриена вода.

9. Да се ​​опирам во сито супа со тестенини со месо супа тестенини првично беше транспарентен ангажиран за 1-2 минути во вода што врие, а потоа се варат во супа додека не се направи.

10. За подобро да се пече на труп на птици и пердувите се чистат од остатоците obsushivayut и се фаќа брашно и трици во насока на нозе до врат, да ги собереш на останатите влакна.

11. Ако за време на евисцерација на живина ќе биде уништен од страна на жолчното кесе, жолчката валкани места треба да биде веднаш се фаќа со сол, а потоа исплакнете.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти за јадења со месо за деца од една година до три годиниРецепти за јадења со месо за деца од една година до три години
Рецепти котлети со панкреатитис пареа, пилешко, ќофтињаРецепти котлети со панкреатитис пареа, пилешко, ќофтиња
Рецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум годиниРецепти на јадења од риба и морска храна за деца од три до седум години
Рецепти со трици за дебели децаРецепти со трици за дебели деца
Супи за месо супа за деца од една до три годиниСупи за месо супа за деца од една до три години
Рецепти за слаб имунитетРецепти за слаб имунитет
Турција со панкреатитисТурција со панкреатитис
Подготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум годиниПодготовка на зеленчук јадења за деца од три до седум години
Рецепти за супи месо супа за деца од една до три годиниРецепти за супи месо супа за деца од една до три години
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
» » » Подготовка на месо за деца од една до три години