ma.GurusHealth.ru

Рецепти со трици за дебели децаВидео: Тајните губење на тежината е лесно со помош на трици - Сите Bude добар излез 571-Сè ќе биде добро 3/25/15

За употреба трици јадења и тие мора да бидат подготвени претходно.

Пченични трици апсорбираат во врела вода во сооднос на вода и трици 1: 4-1: 5, за да се одржи на сад со затворен капак во водена бања за 20-40 минути.

Литвански ладна borscht

Разладено јогурт и се меша темелно разредена со ладна зовриена вода. Варени Прочистена цвекло и краставици се сече на тенки ленти, се исецка кромид сите зеленчук микс, истурете јогурт, додадете подготвени трици. Кога на маса во чинија супа да се стави тврдо варени јајца, павлака, посипете со ситно сецкан зеленчук.

Nonfat јогурт - 75 g, репка - 60 g, кромид - 10 g, краставици - 30 g јајце - 1/2 единици, крем -. 25 g, пченични трици - 10 g, билки - Принос 5 g - 250 градот

Сецкани јајца со трици

Тврдо варени јајца ситно исецка, се комбинираат со подготвената трици, јогурт (кефир), посипете со ситно сецкан зеленчук.

1 ЕЕЗ јајце, матеница (јогурт.) - 25 g пченични трици - 5 g, билки - 3 g Принос - 70 g

Ќофтиња со трици пареа

намалување на месо во парчиња, чудак преку месо мелница, додадете млеко, подготвени пченични трици, путер, се меша добро и да формираат ќофтиња и ги вари неколку за 20-25 минути.

Месо говедско месо - 80 грама млеко - 20 ml, подготвени трици - 15 гр путер - Принос 4 g - 70 g

Печена тиква со ориз

тиква миење, извадете семиња, се сече на ленти со кожата, додадете измиени и претходно натопени за 1-2 часа Слика малку сол, додадете вода, подготвена трици, се меша, се стави на сува тава и печете 25-30 минути во рерна, по што на површината на тепсија се става шлаг јајца со млеко и се пече уште 10-15 минути.

Тиква - 120 g, ориз - 20 g вода - 30 мл млеко - 40 ml јајце - 1/2 парчиња подготвени трици -. 10 g.

Зеленчук пудинг со трици

Измијте го карфиолот, поделени во Kocheshkov, поделба на стебленца. Kocheshkov се мие, се исецка. Листовите се мијат, се сече на ленти. Лист стебленца и cobs критикувам. Подготвени зелка меша со подготвени трици, морков сецкани слама, сецкани компири парчиња, се меша, се стави на сува тава и се пече 30-35 минути (околу 15-20 минути по почетокот на печење мешавина нежно тежина).

Јајца разредена млеко, додадете стопен путер, брзо движење и се прелива на површината на пудинг, а потоа печете уште 10-15 минути.

Зелка - 80 гр компири - 40 g, морков - 40 g, пченични трици - 10 g јајце - 1 единици, млеко -. 40 ml, путер - 5 g

Тепсија на зелка и варено месо

Зелка мие, кора, сека, се стави во млеко до речиси готви, а потоа се прелива со мешање на сува пченични трици и врие уште 5-10 минути, се излади малку, да додадете сурови јајца, се меша темелно.

Половина од како резултат на маса стави на тава, стави мелено варено, мелено месо и малку наздравија, горниот капак останатите зелка тежина посеан со рендано сирење, путер и прелив печени во рерна на подготвеност. Кога на маса се прелива стопен путер или павлака.

Зелка - 100 g, млеко - 20 ml, пченични трици - 10 g јајце - 1/3 единица говедско месо -. 60 g, сирење - 5 g, растително масло - 1 g, путер - 4 g (кисело - 10 g).

Леќата каша со трици

Леќата да средиме, да се исуши на тавче, истурете ги во солена вода и варете додека тендер. Кромид сека, СРЈ лесно. Пченични трици пржете додека црвеникава боја (не overcook). Кога на маса за да се поврзете со кромид и каша.

Леќата - 50 g, пченични трици - 50 g, кромид - 30 г путер - 10 гр.

Леб со трици

Топлата вода и шеќер распушти квасец лево на топло место за 1-2 часа, додека квасецот да почне да се пена, а потоа додадете останатите вода, шеќер, сол, брашно, измешано со otrubyami- мачкам добро, да додадете путер или маргарин, повторно мачкам добро и се стави на топло место во процесот на ферментација на прес тестото надолу 2-3 пати.

Подготвен да се тркалаат го тестото, се сече на ленти, ткаат плетенки од нив и оставете 30 минути на топло место, а потоа смазва на површината на млеко и се пече во рерна за 30-40 минути.

Пченица брашно - 60 g, пченични трици - 10 g, шеќер - 3 g, Yuda - 30 ml, путер (маргарин) - 3 g, квасец - 3 g
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум годиниРецепти мезе и прв курсеви за деца на возраст од три до седум години
Рецепти за супи месо супа за деца од една до три годиниРецепти за супи месо супа за деца од една до три години
Готвење за болести на дигестивниот системГотвење за болести на дигестивниот систем
» » » Рецепти со трици за дебели деца