ma.GurusHealth.ru

Baralgin панкреатит

Baralgin панкреатитПанкреатитис - болест на панкреасот, може да биде и акутни и хронични. Причините за оваа болест може да биде како прекумерно пиење или жолчни камења болест и повреда.

Baralginum панкреатит е ефективно средство способни за значително подобрување на здравствената состојба и ублажување на болката произлегува обично резултат на спазам на панкреасните канали. Како комбинација на лекови, и тоа истовремено делува како аналгетик (не-наркотична), и како спазмолитично.

Главната активна супстанција делува метамизол натриум, кој ја ублажува болката и исто така има антипиретик акција. Во составот на дрога содржани fenpiveriniya бромид и pitofenone, metamizol зајакнување ефект, и, исто така, обезбедување на myotropic и m-антихолинергиски ефект.

Така, заедно со дроги како аналгин и Не-бањата, Baralgin може да биде од голема помош во третманот на акутна форми на болеста. Хронична исто панкреатит обично се развива како резултат на формирање на голема количина на ткиво со лузни, што пак води до недостаток на производството на ензими и хормони, и бара многу индивидуален пристап кон третманот, но, сепак, Baralgin исто така, може да се користи за да се елиминира болка .

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Holenzim панкреатитHolenzim панкреатит
Главоболка со панкреатит, зошто има главоболка?Главоболка со панкреатит, зошто има главоболка?
Магнезија панкреатитМагнезија панкреатит
Platifillin панкреатитPlatifillin панкреатит
Trihopol панкреатитTrihopol панкреатит
Антипиретик панкреатитАнтипиретик панкреатит
Ketanov и ketorol панкреатитKetanov и ketorol панкреатит
Диклофенак панкреатитДиклофенак панкреатит
Trimedat панкреатитTrimedat панкреатит
Атропин панкреатитАтропин панкреатит