ma.GurusHealth.ru

Trimedat панкреатит

Trimedat панкреатитTrimedat - дрога клинички и фармаколошки група myotropic антиспазмотици, кои се во можност да се регулира моторната функција на гастроинтестиналниот тракт. Достапни во форма на бели таблети.

Во срцето на trimebutin дрога "Trimedat" е супстанција која може да влијае на enkephalinergic цревниот систем, регулирање на перисталтиката низ гастроинтестиналниот тракт. Назначена со тоа, делува како што е потребно на дрога на побудување рецептори, потиснување на мазните мускули на цревата со прилагодување на своето работење: стимулирање на хипотензија и неговите опуштање на грчеви. Способноста на дрога за да се нормализира цревната физиологија и да ги активира мускулите често се користи од страна на лекарите во болести на стомачната празнина со докази за нарушувања ГИ подвижност, панкреатитис.

Воспаление на панкреасот е секогаш придружено со функцијата на органот намалување егзокрините, при што процесот на варењето панкреатитис успорува. Хранењето поради ензимски дефицит трајно останува во желудникот, предизвикувајќи варење (распаѓање и ферментација процеси) и dysbacteriosis. Микрофлора обезбедување и контрола на моторни активности во стомакот е нарушена.

Прием "Trimedata" панкреатитис овозможува да се прилагоди на навремена евакуација на проголтан храна од желудникот и нејзиниот напредок низ цревата. Исто така, лекот поседува спазмолитично, ефикасни во лекувањето на грчеви, грчеви, надуеност, и сериозност.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Imodium панкреатитImodium панкреатит
Nolpaza панкреатитNolpaza панкреатит
Trimedat гастритисTrimedat гастритис
Тери панкреатит, што е тоа?Тери панкреатит, што е тоа?
Drotaverinum панкреатитDrotaverinum панкреатит
Dalargin панкреатитDalargin панкреатит
Karsil панкреатитKarsil панкреатит
Eglonil панкреатитEglonil панкреатит
Gepabene панкреатитGepabene панкреатит
Антиспазмотици во колитисАнтиспазмотици во колитис