ma.GurusHealth.ru

Режим Allergodermatoses:

Видео: Возење на третман на аденоиди I-III степен кај децата


1. Claritin 1 таблета 1 време еден ден (наутро) за 5 дена.
2. Ketasma години доза за 3-6 месеци.
3. Lactobacterin или dialakt (најдобар) до 5 дози два пати на ден 30-40 минути пред јадење за 10 дена.
4. Bifidumbacterin дози од 2 до 5 пати на ден 30-40 минути пред edyv за 10 дена.
5. панкреатин (pankreal, празнични, Digestal, panzinorm) 1 tabletke3-4 пати на ден за време или веднаш по оброкот во рок од 10 дена.
6. За прав активиран јаглерод (belosorb, enterosorb, Enterodesum) 1 лажица со врвот во форма на суспензија во вода за да се направи 1 не на ден наутро на празен стомак, за 10-15 дена.
7. локално ниво:
- 1 дел жолчка од јајце
- 1 дел крем

- 1 дел од бреза катран.
Се меша во хомогена маса, се стави во мали (до 5 cm) uchastoktela. Следниот ден треба да биде егзацербација на локалните protsessa.Esli на третиот ден имаше локални подобрување - продолжи obrabatyvatvsyu оштетена површина.
8. Антиоксиданс комплекс во рамките на шемата:
витамин Е - 3 капсули
вит. Е - 6 капсули


vit.S - 4 таблети
се 1 на ден за време на оброци на ден 3 пати (доза) во иднина:
витамин Е - 1 капсула
витамин Е - 3 капсули
vit.S - 2 таблети
се 1 на ден за време на оброци 2 пати неделно, за долго време (podderzhivayuschayadoza).
Оваа шема rasschitana со антиоксиданси комплексни софтверски Belmedpreparaty.
9. пијалок од пивски квасец:
- 25 g на квасец е
- 4 лажички шеќер
- 1/2 чаша вода
Сите се меша и донесе на вриење да, но не зоврие. На добиеното smesidobavit 1/2 stakanalyubogo сок и пијат веднаш. Земете techenie10 дена.
P.S. Ставовите од 1-7 се изведуваат истовремено. Ставовите 8-9 почеток vypolnyatposle
крајот на 3-6 поени.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Голема медицинска енциклопедија IC nevronet. лековиГолема медицинска енциклопедија IC nevronet. лекови
Панкреатин (rancreatinum). изготвување на ензим од pancreases на колење на добиток. Аморфни парична…Панкреатин (rancreatinum). изготвување на ензим од pancreases на колење на добиток. Аморфни парична…
Голема медицинска енциклопедија IC nevronet. лековиГолема медицинска енциклопедија IC nevronet. лекови
Голема медицинска енциклопедија IC nevronet. лековиГолема медицинска енциклопедија IC nevronet. лекови
Digestal (digestal) *. Дражеј содржат панкреатин (200 mg), жолчката екстракт добиток (25 mg),…Digestal (digestal) *. Дражеј содржат панкреатин (200 mg), жолчката екстракт добиток (25 mg),…
КозметологијаКозметологија
Difezil (diphezylum). N- (б-феноксиетил) -N, N-диметил-N- (2-хидрокси-3-ацетил-5-хлоробензил)…Difezil (diphezylum). N- (б-феноксиетил) -N, N-диметил-N- (2-хидрокси-3-ацетил-5-хлоробензил)…
Фитотерапија со менопауза крварењеФитотерапија со менопауза крварење
Бактериска вагинозаБактериска вагиноза
Како да се третираат opisthorchiasis бреза катран?Како да се третираат opisthorchiasis бреза катран?
» » » Режим Allergodermatoses: