ma.GurusHealth.ru

Убавина маска убавина брз ефект

Видео: Ефектот на ботокс. Како да ги отстраните брчките на лицето. Маската на брчките убавина KSU

URL

Дури и ако имате многу малку време, ќе можат ефикасно да се uhazhivatza. Маски - најдобар начин за брзо влогови, смируваат iligluboko чистење на кожата. И ова се однесува не само да се соочи со ...

Кожата на лицето мачени бери-бери, и деколтето poyavilismelkie брчки? Тоа не е важно. План за лекување викенд, вклучувајќи маски и обвива, и да видиме како корисно влијание takayaprogramma на вашиот изглед.

Сите корисни маска за кожа

Маската ја покрива кожата речиси непробоен за воздух plenkoy.Pod топлина, која се акумулира во филмот, и poryotkryvayutsya активни супстанции навлезат подобро во кожата. Совет: Ако се применуваат маска на врвот на топла влажна крпа или alyuminievuyufolgu, ефектот е засилена.

Како да направите маска

Според правилата, пред примена на маска на лицето, на кожата neobhodimotschatelno мијат или чиста посебен лосион, podhodyaschimvashemu типот на кожата, - само во овој случај тоа може да vpityvataktivnye супстанции. Типично, маската се применува не само на лицето Noi на вратот и деколтето. Чувајте го маска е во вредност од точно колку што се препорачува во рецепт, обично 15-20 минути. Poslezaversheniya принцип козметичарите процедури се препорачува да се мијат со топла вода за подмачкување крем на лицето.

Маска за мазна кожа

овес
Земете 1/2 чаша на овесна каша, додадете 2 табелата во него. l. yogurta.Vse се меша и се применуваат на лицето. Држете за 20 минути.

компир
Подготви пире од компири. Во форма на топлина да се наметне на litso.Cherez 20 мин. отстранете ја и измијте.

Видео: Постапките на козметичар. Пилинг и маска LED

кајмак
Малку маснотии урда - 2 маса. поднесува. + 1 лажиче. поднесува. млеко. Peremeshati применуваат на лицето. По 15 мин. исплакнете и мијат.

протеини
Победи на белите на едно јајце. Додадете 1 лажичка мед или крем. Smesnanesti да се исуши кожата, претходно намачкано крем. Чувајте litse15-20 минути, а потоа исплакнете со ладна вода. Кога ќе се прошири porahv маската мора да додадете 1 лажичка сок од лимон

Протеини мед овесни
Оваа маска има тонирање ефект врз кожата. 2 протеин 30 Медан, 0,5 лажиче. поднесува. маслиново масло. Се меша сè мазна dopolucheniya. Додадете 2 маса. поднесува. овесни muki.I повторно се меша добро и се применуваат на лицето. По 20 мин. smytteploy вода.

јогурт
Во јогурт додадете скроб толку многу да се направи дебели massa.Horosho се промешува и се применуваат на лицето и вратот. По 20 мин. исплакнете teployvodoy.

Јајце-лимон тонирање маска.
2 лажички жолчка од јајце се меша со 1 лажичка сок од брусница и limonnogoili 1--2 лажички павлака. Nanestina маска за лице и преку 15-20 минути, отстранете ја со топла лушпа на чај, и zatemnalozhit ладни облози лушпа на чај на 5--6 минути. Posleetogo се исуши на кожата со пешкир или газа.

Маската на квасец.
Grind 10 g на квасец и разреден во кашеста маса-како држава trehprotsentnymrastvorom хидроген пероксид (квасец може да се разреди со сок од лимон кисела зелка сок). Да се ​​наметне оваа маса на rovnymsloem лицето. По 20 минути, исплакнете со вода.

Маска за нормална кожа

банана

1 банана Бришење со 1 лажичка млеко.
Применуваат на лицето. По дваесет минути исплакнете со топла вода.

Мед и алкохол

Видео: Маската на куркума - тајната на убавината Aishwarya Rai - Сите Bude добро. Издавање 720 од 10/12/15

100 g на топол мед се меша со 100 грама вотка.
Нанесете на лицето, вратот и градите со помош на влажна памучна tampona.Smyt ладна вода по 15-20 минути.

Маска за сува кожа

Негување маска за кожа склона кон исчезнува.
Подготви пире од компири. Додадете 2 лажици Molokai 1 лажиче глицерол. Сите правилно се меша и топло videnanesti на лицето и вратот. По 15 минути, исплакнете со топла вода и избришете го лицето и вратот со топла чај.

Морков негување маска.
1 или 2 моркови исецка и се додава 1 лажица масло кисела павлака. Peremeshati се применуваат на лицето и вратот, отстранете ја и измијте по 15 минути.

Мед маска негување и омекнување.
1 лажиче топол мед + 1 лажичка глицерин се меша и се додава 1 ch.l.muki. Се меша сè и се применуваат на лицето за 20 минути. Потоа maskusnyat и миење.

кајмак маска
Се меша 2 лажици урда со течни мед - 1 лажиче и 1 лажиче moloka.Nanesti лице. По 15-20 мин. исплакнете.

Маски крем.
1 жолчка од јајце се меша со 1 лажица павлака и 1 лажиче сок од морков. Dobavitmuki на конзистентноста на павлака. Се одржи 15 минути.

Жолчка масло - ја омекнува сувата кожа и ја елиминира пилинг.
1 жолчка од јајце со 1 лажичка raseret растително масло. Се однесуваат на litsona 15-20 минути. Исплакнете со топла вода.

Јајце-мед путер - тоа им помага со пилинг и namechayuschihsyamorschinah.
1 жолчка од јајце, 50 гр мед и 50 g на растително масло во odnorodnuyumassu мелење. Оваа мешавина се шири дебел слој на лицето, вратот и градите. Smytcherez 15-20 минути во ладна вода. Составот може да се чуваат во holodilnikenekotoroe време.

негување маска

јаболко
Излупени јаболка решетки, додадете 2 лажици obezzhirennogotvoroga, се промешува применуваат на лицето. По 20 мин. Отстрани мијат со топла вода.

Мед.
2 лажички мед + 1 + жолчка масло. Се меша жолчка smaslom и додадете мед, се применуваат на лицето. По 15 минути исплакнете teployvodoy.

Мед и глицерин
1 лажиче мед и глицерин се меша со 3 лажички holodnoyvody. Постепено, мешајќи цело време да се стави во смеса од 1 chaynuyulozhku овесна каша. Аплицираат за 15-20 минути. Исплакнете со ладна вода.

кајмак
2 лажици кајмак + 2 лажиче растително масло и се промешува nanestina лицето и вратот за 20 минути. Потоа исплакнете со топла вода.

павлака
1 лажица крем + 1 лажица било исечкано овошје или yagod.Nanesti на лицето и исплакнете со топла вода по 20 минути.

Кисело млеко
2 лажици масти урда + 1-2 лажиче млеко или крем. Dolzhnapoluchitsya тежина конзистентноста на павлака. Држете на лицето 20 мин., А потоа исплакнете.

морков
Пире од моркови 1-2 меша со суровини и жолчка од јајце. Додадете 1 ch.l.rastitelnogo масло и 1 лажичка овесно брашно. Промешајте и nanestina лицето и вратот. Остави на твоето лице за 20 минути.

белење на маска

краставица
1 лажица сок од свежи краставици се меша со 50 g крем. Примени се дебели. Држете за 15-20 минути и отстранување на остатоците од vatnymtamponom.

Маската на црна рибизла лисја, киселица, овошје и остава Роуан buzinyili
Подгответе кашеста маса на растенијата (состојки се направени во еднакви пропорции) .1 лажица како резултат на маса се меша со 1 лажичка кисело smetanyili. Се применуваат на лицето за 15-20 минути, а потоа исплакнете.

лимонска
Еден лимон ситно сецкани, истурете 100 g на 40-степен вотка и ostavitnastaivat за 6-10 дена. Потоа вирус на инфузија. На лицето ochischennuyukozhu наметне тенок слој од памук и poluchennoyzhidkostyu подгизвам. Чувајте го маска за 15-20 минути. Ако поединецот uchastkahvata суши, тоа мора да се навлажнат повторно. На крајот на protseduryvatu отстранети, но маската не се мијат надвор.

Мед и лимон
Свеж сок од еден лимон измешан со 100 гр мед. Hranitsyaeta течност може да биде долг. Се чисти и бели лицето, вратот, градите Rukia на ден за 10-30 минути пред миење.

Од овошје и зеленчук
Белење на погоден Роуан плодови, бозел, рибизла, cloudberry и рен, ротквица, свежа зелка или кисело kapusta.Ih земјата во сок. Како резултат на редок цемент е додаден крем (1 лажица vproportsiyah тежина 1 лажичка павлака), а потоа се применува на лицето. Можете да го користите само plodov.Dlya сок направите ова, се парче газа да го намали otverstiyamidlya очите, носот и устата, влажни во подготвената течност slegkaotzhat да не сок не тече во окото, и исправување, nalozhitna лицето и вратот.

Лимон со шеќер
Земете еден лимон и стискаш на сок од него. Едно јајце vzbitdo добивање на пена. Во текот на камшикување постепено dropwise dobavlyatlimonny сок. Како резултат на мешавина се прелива 2 лажички saharnoypudry, се става 100 g на вода. Сите повторно да се меша. Состав poluchitsyazhidky, па морам да се прибегне кон помош на памук или газа.

Pergidrolevaya квасец
0.5 g сув квасец или Бруер 5 g се меша со 10 грама на 3-protsentnoyperekisi водород и се додаваат 5 грама на амонијак. Тоа sredstvoochen богата со витамин Б и да помогне да се решат некои од проблемите yunosheskoykozhi.

Pergidrolevaya лимонска
Марка 1/4 чаша оцет, 15 g на 40-степен вотка i15 g на 3-проценти хидроген пероксид. Стискаш на сок од два limonov.Smeshat сите наведени состојки и истурете 1g salitsilovoykisloty. Земете парче газа со дупки етат во него dlyaglaz, носот и устата, влажни во подготвената течност slegkaotzhat да не сок не тече во окото, и исправување, nalozhitna лицето и вратот.

Видео: алги маска дома - Јас сакам !!!

Маска за сите типови на кожа

Мед и лимон
100 g течен мед се меша со мали честички од лимон. Etotsostav се применуваат на лицето за 10-15 минути. пред перење
дневно. Мед лимон маска може да се чуваат во фрижидер за долго време.

Мед и кајмак
3 лажиче. поднесува. сирење и чај. поднесува. Промешајте мед да се стави на litsona 15-20 минути. Измиете со натопени во ладно млеко.

Маски крем.
1,5 лажиче сок од лимон и павлака + 5 капки од 5% perekisivodoroda. Се меша и се применуваат на лицето со памук. Cherez30-40 минути. отстранете ја со топла вода.

компир
На пире од компири додадете 2 лажици млеко и yaichnogozheltka. Промешајте и го стави на половина час во водена бања. Zatemperemeshat и се применуваат на лицето. Држете за 20 минути, а потоа измијте се стави на крем.

Маската на овесна каша
2 лажици овес меша со тепани белка од јајце и nanestina лицето за 15-20 минути. Исплакнете со топла вода.

Мед и лимон
100 g на течни мед се меша со 1 мала лимон. Ова sostavnanosit на лицето за 10-15 минути. секој ден пред перење. Hranitsyav фрижидер оваа маска може да биде долго време.

кајмак маска
2 лажици урда Бришење со жолчка од јајце и неколку капки perekisivodoroda. Маската треба да биде доволно дебела и без komochkov.Derzhat 20 минути, а потоа исплакнете со топла вода.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Козметологијата козметика најсончевитеКозметологијата козметика најсончевите
Козметика брчки? Тоа не е за мене!Козметика брчки? Тоа не е за мене!
Козметологија убавина медКозметологија убавина мед
Убавина сјај, а не да блесне!Убавина сјај, а не да блесне!
Брзо методи за лицето убавинаБрзо методи за лицето убавина
Козметологијата козметика чајКозметологијата козметика чај
Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!
Козметологијата компири во козметикатаКозметологијата компири во козметиката
Торба вентили маска при обезбедувањето итна медицинска помошТорба вентили маска при обезбедувањето итна медицинска помош
Убавина нега за мрсна кожаУбавина нега за мрсна кожа
» » » Убавина маска убавина брз ефект