ma.gurushealth.ru

Новиот монитор за радиолози

Видео: МОЈОТ нов монитор ASUS Рог SWIFT PG279Q

NEC Покажи решенија, водечки американски производител на ЛЦД-монитори, денес го објави лансирањето на новата серија на црно MultiSync® MD212G3 LCD широк екран монитор за проучување на дигитални Х-зраци во болниците.

Нови производи ќе бидат изложени од 30 ноември до декември 4 на НСРС шоу во 2014 година, што ќе се одржи во Чикаго.

3 мегапикселна DICOM калибрирани дијагностички монитор MD212G3 на матрица IPS технологија со дијагонала од 21,3 инчи беше специјално дизајниран за висока прецизност пренос на сиво.

Матрицата има голем агол на гледање, контрастот од 1400: 1, осветленост од 1700 cd / m2.

"Појавата на пазарот значи MD212G3 следи завршување на серија на NEC MultiSync Медицински серија уреди, кои значително да се намали употребата на опасни материјали. Овој монитор обезбедува идеални услови за работа на лекарите кои треба да поминат часови внимателно ги анализира Х-зраци, "- изјави Арт Маршал (член Маршал), продукт менаџер за професионална медицинска монитори NEC Покажи решенија.

MD212G3 монитор има пред сензор кој ви овозможува да ги осветленоста на исто ниво. Предложените уред со софтвер GammaCompMDTM ОК обезбедува удобен операција без калибрација и усогласеност со DICOM стандард. Следи многу ergonomichnyy- тоа е прилагодлив во височина, навалување и вртливата агли.

Како што се користи MD212G3 матрица со 16-битна табела за конверзија која обезбедува мапирање од 1.024 нијанси на сива боја со користење на DisplayPort 12277 соединение. Новиот производ ги исполнува барањата на здравствените установи со медицинска визуелизација и слика архивирање и комуникациски систем систем за обработка на податоци (се повторно).

Новиот монитор за радиолози

MD212G3 гаранција на мониторот е 5 години. Компанијата објави дека новиот производ ќе чини $ 4699.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Нов кожен срцето мониторНов кожен срцето монитор
CampimeterCampimeter
A систем за утврдување на внатрешната оценување крварењеA систем за утврдување на внатрешната оценување крварење
Хируршки монитор eyeseemed контролирани погледХируршки монитор eyeseemed контролирани поглед
Користење на монитор за следење на вашето детеКористење на монитор за следење на вашето дете
Мерење на не-контакт на оксигенација на крвтаМерење на не-контакт на оксигенација на крвта
Течни кристали прозорец на иднинатаТечни кристали прозорец на иднината
Назален монитор за спасувачи и војскатаНазален монитор за спасувачи и војската
Видео-Maman VM-241aВидео-Maman VM-241a
Ноќ очила jins екран ноќ заштита од сина светлинаНоќ очила jins екран ноќ заштита од сина светлина
» » » Новиот монитор за радиолози