ma.gurushealth.ru

Што да правите ако коса падне жестоко по породувањето.

Видео: Зошто постпартална коса падне?

Убава и добро негувани косата - гордост на многу девојки. За жал, проблемот постпартална губење на косата станува се повеќе итна. Да се ​​справат со оваа болест може со користење на докажани популарни совети и рецепти.

Видео: коса падне по породувањето

Што да правите ако коса падне жестоко по породувањето.

Убава и добро негувани косата - гордост на многу девојки. За жал, проблемот постпартална губење на косата станува се повеќе итна. Да се ​​справат со оваа болест може со користење на докажани популарни совети и рецепти. Значи, она што треба да направите ако коса падне жестоко по породувањето. Да се ​​запре губење на косата, редовно користат специјални супа. За нејзина подготовка кромид кора (3 лажици), сецкан burdock корен (4 лажици) се посипува врела вода (2 литри). Капацитет за 40-60 минути, се покрива со цврста капак. Потоа вирус на готовиот супа. Користете го секој пат по миењето на косата како средство за плакнење. Веќе по 3-4 апликации ќе доживее видлив резултат. Совршено стимулира растот на косата и стоп загуба коса производ врз основа на билни чаеви. За нејзина подготовка микс мудрец (1 лажица), celandine (1 лажица), равнец (1 супена лажица), камилица (2 лажици). Како резултат на мешавина (2 лажици) се посипува врела вода. Капацитет со инфузија покрие со цврста капак. По 30-40 минути, вирус на супа е подготвена. Користете ја оваа алатка по шампоан, триење на коренот на косата. На лек за губење на косата, исто така може да бидат подготвени со користење Тамус (обичен). Да го направите ова, стискаш свежо мелени корени да се формира сок. Дај да го 2 лажици јогурт. Сите компоненти се меша темелно и се фаќа во коренот систем на главата 1-2 пати неделно. По 20-30 минути исплакнете со топла остатоци од средства тече вода. Копривата е исто така ефикасни во запирање на губење на косата после породувањето. За да се подготви мелено 1 лажица сушени билки во прав. Наполнете го со 1 чаша врела вода и нека пијалак за еден ден. Капацитетот на претходна затворете го капачето. По ова инфузија на вирус. Применуваат подготвени средства за чистење на влажна коса, дистрибуција рамномерно по целата должина. Ова инфузија е совршено зајакнува структурата на косата, спречувајќи ги да паѓа. Применувате оваа постапка се препорачува 5-6 пати месечно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
КозметологијаКозметологија
КозметологијаКозметологија
Jak-инхибитори за третман на алопеција кај мажитеJak-инхибитори за третман на алопеција кај мажите
КозметологијаКозметологија
КозметологијаКозметологија
Загуба и влошување на квалитетот на косата кај децата, причини, третманЗагуба и влошување на квалитетот на косата кај децата, причини, третман
КозметологијаКозметологија
Алопеција ареата: третманАлопеција ареата: третман
Алопеција (ќелавост, алопеција) -нема или проретчена коса (обично на главата). Алопеција може да…Алопеција (ќелавост, алопеција) -нема или проретчена коса (обично на главата). Алопеција може да…
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
» » » Што да правите ако коса падне жестоко по породувањето.