ma.gurushealth.ru

Здравствени тајни Белова на жените, или мускулите на љубовта. Гимнастика жените интимни мускули. Како обична жена од prevratitsyav вистински љубовник?

Vumbildingom корени лежат длабоко во антиката! Светото мускулите intiminyh развој на науката се познати во антиката. Тајните на сексуално совршенство пренесува од генерација на генерација. Во Кина, уметноста на контрола интимни мускули.
Белова Женски здравство тајна или мускулите на љубовта. Гимнастика жените интимни мускули. Како обична жена од prevratitsyav вистински љубовник?

Здравје Тајната Белов жените, или мускулите на љубовта - книга посветена на многу ургентен проблем на жените: пропуст матката и вагината, што доведува не само до болести на женскиот репродуктивен систем, но, исто така, да се сексуални проблеми, што често доведува до семејството дефект. автор споделува со читателите нејзиниот уникатен метод развиена за борба против овој проблем и обезбедува голем број на корисни, докажано практични совети и вежби за да ја надминат ефективно.
Книгата содржи и совети за мажи за спречување на простатата и импотенција.
Во моментов во светот постои практично нема литература за да се справи со овој проблем, така што информациите содржани во оваа книга е единствен во својот вид, и самиот метод е оригинална и лесен за употреба. Книгата е напишана во многу лесно да се разбере и теми удел во него ќе бидат разбирливи и интересни на најширокиот спектар на читателите.

содржина
Вовед - 3
Глава 1.
Невидливи мускули - 5
Првата ластовичка или првиот сигнали кои укажуваат на слабост на физиолошки база на жените - 20
Седум главните причини за пропуштањето на женски гениталии (матката и вагината) - 21
Првата причина. Седентарен начин на живот - 23
Втората причина. Неправилните на дебелото црево - 25
Три причини. прекин бременост, последните или чести породувањето, големи бебе, фрактури на раѓање, неправилна положба на матката, воспаление - 32
Четири причини. Седење карлицата - 56
Причината за петтото место. Брзо губење на тежината (без соодветна салата) - 62
Причината за шестото место. Подигање тешки товари - 71
Причината седми. Недостаток на превенција и потребните знаења - 75
Песар. Што е тоа? - 76
Глава 2.
Бази техники - 81
Добрите и лошите страни на сексуалната гимнастика Арнолд Кегел - 96
Спиење. Сакам. И танцување - 102
Крунисана за кралица - pubococcygeus мускулите (мускулите LC) - 109
На коските на (Ormonov и за мажи - 118
Сексуалното здравје на мажите - 120

Зошто ми е потребен vumbildingom

Ние сумирам главните предности на vumbildinga:

Развој на ерогените зони, способноста да се постигне вагинален оргазам;

Подготвува да ја напушти, забрзување и олеснување на наплата по породувањето, а особено за можноста за намалување на износот на вагината без operatsii-
Превенција од гинеколошки заболувања како што се уринарна инконтиненција, пролапс на матката и сор., Како и ПРЕЧИСТВАНЕ
Зголемување на протокот на крв во ткивото, што влијае на состојбата на вагиналната слузница, а како резултат на тоа, се нормализира распределба на природна влажност.
Покрај тоа, приливот на крв на јајниците овозможувајќи им да ги распредели балансирана количина на хормони во голема возраст, што е, одложувања оргазам и го спречува растот на стагнација - плодна почва за појава на полипи, fibroids и воспаление.

Главните причини за слабеење на мускулите на женската љубов

Catarrhal болести на сексуалната сфера, што доведува до воспаление и генитални инфекции предизвика испуштање на телата се должи на фактот дека ја намалува еластичноста на мускулите на дното од карлицата. Птоза, како и многу други болести, за жал, изгледаше помлад. А главната причина е почетокот на сексуалната активност на младите луѓе кои, во најголем дел, за своето здравје и здравјето на иднината на нивните деца зачнати во последниот чекор.

Друга причина за слабеење на интимни мускули - драматично губење на тежина (без соодветна салата). Телесната тежина во зрелата возраст е небезбедно, бидејќи во овие години, хормонални промени, нивото на естроген се намали, и начинот на исхрана се намалува понатаму предизвика и влошување на здравјето. Како резултат на намалување на активноста на ендокрините, има сува на вагината и отсуство на сексуалната желба. И ако жената губи тежина без редовни и специјални вежби, а потоа расте тенки мускули на телото ќе биде слично на "крпа" виси на коските, и што е најважно, дека интимни мускули исто така ќе биде во оваа држава. И првиот човек да се соочи со нив ќе биде маж или саканиот човек. И сите проблеми е дека "крпа" веќе не може да ја издржи тежината на карличните органи, особено по четириесет години, кога на еластичноста на кожата и мускулите, а не секоја жена може да се пофали. Многу често, пропуст, почнувајќи од предниот ѕид на вагината и ако времето не се вклучат на мускулите на љубов, првиот гинеколозите советуваат вагинален прстени, инаку познато како "песар", а потоа работа.

"Песар" - е уред како што еластична прстен или напрсток дијаметар од осум до дванаесет сантиметри. Нејзината цел - за поддршка на гениталиите, не дозволувајќи им да падне. Овој вид на протеза, што само по себе не се излечи, но тоа не може да биде без неа. Жените кои гинеколозите пропишува како прстени многу. И да им помогне, ние треба специјални вежби - добро познат гимнастика Арнолд Кегел ние не може да се направи.

Најтажната работа во оваа ситуација е дека назначувањето на доктор на вагинален прстени, во принцип, не се реши проблемот. Овој "третман" привремено, симптоматски. И зошто? Бидејќи песар, која постојано се потпира на ѕидот на вагината, па дури и повеќе од нив се протега и на гинеколог не прават ништо, но се зголеми дијаметарот на овој уред. Во врска со заканата од губење на матката се зголемува уште повеќе.

Лекарите се обидуваат да го назначи песар во прилично доцна возраст (условно кажано, во сите возрасни се намалува, намалување на дијаметарот на вагината, а тежината на гениталните органи). Но, овој проблем е толку подмладена дека тоа не е невообичаено за таквите "прстени" оди и триесет и пет.

Избор песар - деликатна работа. Жена со користење на уред кој треба да биде под постојан надзор на гинеколог, затоа што често има сериозни компликации. Вие разбирате неживи уред е воведена во женски живо ткиво, најделикатните. Може да има чир и едемот, и формирање на фистули, и повеќе ...
Во принцип, тоа е тажно и така донесе неговото тело толку жал состојбата не е потребно.

Кревање тегови, само во нашата земја, многу жени носат тешки товари на нивните раце. Во странство во текот на долг торби и куфери со тркала или ранци и прашка околу телото, кои се еднакво дистрибуирате тежина на телото и не се создаде притисок на малата карлица.

По раѓањето, тоа често се случува мајката учи бебе-робустен нејзините колеги (а понекогаш и две) во рака и уште незрели женски мускулите не можат да се справат со таков товар, и да започне да се менува. Држење на телото промени: задниот деградирам и карлицата испапчен. И вкочанетост на мускулите на карлицата доведува до стагнација на витална енергија на местото каде што е роден. Слабоста на мускулите на интимни емисии и постпартална хемороиди. Една жена со добро развиени мускули хемороиди е исклучително редок.

Кревањето на тегови во младоста или неговиот спортски, придонесува за ослабување на интимни мускули.

За жал, дури и во нулипарите жените можат да бидат на првите симптоми, зборува за слабоста на интимни мускули на жените, првиот голта, miktsii или стрес уринарна инконтиненција - минимална неконтролирано мокрење при кашлање, кивање, ненадејни движења, кревање на тешки предмети, стрес, итн Понекогаш тие се толку минимална дека жената не дава значење за нив, или уште полошо, да побара совет од некои "сезнајковци" девојка која замавна со раката и да каже, "О, воопшто не се случува." А жената "смирува" miktsii се додека не почнат да напредува, и постави заседа во повеќето неочекуван момент или да се чувствува во моментот на интимност.

Промени поврзани со стареењето на климактериум природата во голема мера ја ослабне карличните мускули. И ако овие проблеми не го направи се чувствува, во овој период може да пропадне лавина. И нема потреба да ја влоши целокупната слабеење на карличните мускули, затоа што може да се помогне на било однапред.

Особено неприфатливо кревање тежина по операцијата за пролапс на вагината и грлото на матката.

И последната причина - недостатокот на превенција и потребните знаења.

За многу години се сметаше дека во нашата земја не постои секс. Сите знаења за сексуално преносливите усно или во литературата од непознат автор од рака на рака. Денес ситуацијата е поинаква - за интимните односи и средства за подобрување на сексуалната скрипта зборувате слободно во голем број на статии од списанија, на радио и на телевизија. Но, дури и со сите овој нов начин на живот, многу жени никогаш не сте слушнале и не знаат за тоа дека интимни мускули бараат да се на исто внимание и грижа што тие им даде на вашето тело. Во нашата група на интернет, некои се прашуваат: "Зошто да се зајакне карличните мускули?". За многу концептот на превенција се скептични - побрзо и полесно да се земе пилула од прерано да се направи со нивното здравје. Речиси никој не знае дека развојот на карличните мускули - е превенција и третман на женски и машки болести. И што треба да започне да се вклучат што е можно поскоро да се зајакне интимни мускули. Како? Тоа е она што ние ќе пишувам повеќе во нашите билтени. И за оние кои сакаат да дознаат повеќе сега, почнете со читање на книга на Наталија Белова "Здравјето на жените тајна или мускулите на љубовта", во која ќе научат повеќе за причините за слабеење на карличните мускули, за тоа како да се зајакне вашите мускули со користење на едноставни вежби и нова страна се погледне на животот на жените на древниот исток и наложниците на кинескиот император.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
Сексуални нарушувања кај женитеСексуални нарушувања кај жените
Во дисталниот дел на ногата и во подножјето се наоѓа во синовијалната обвивка содржи долги тетивите…Во дисталниот дел на ногата и во подножјето се наоѓа во синовијалната обвивка содржи долги тетивите…
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Терапевтски вежби во сексуални нарушувања кај жените на вежбиТерапевтски вежби во сексуални нарушувања кај жените на вежби
Сексологија и сексуална патологија социолошки психологија.Сексологија и сексуална патологија социолошки психологија.
Што жените треба да знаете за мажитеШто жените треба да знаете за мажите
"Педесет нијанси на сиво" и сексуалното однесување на жените"Педесет нијанси на сиво" и сексуалното однесување на жените
» » » Здравствени тајни Белова на жените, или мускулите на љубовта. Гимнастика жените интимни мускули. Како обична жена од prevratitsyav вистински љубовник?