ma.gurushealth.ru

Детски Мода пролет-лето 2012 на децата Мода пролет-лето 2013 Тренд бебе чевли пролет-лето 2013

Видео: Мода Разговор - машка колекција за млади пролет-лето 2013

Облека за девојчиња во многу аспекти наследува возрасни модни трендови, но богато украсени со прекрасен бои. Во мода накит рефус - брошеви, везење во форма на големи убави цвеќиња или мал цвет пупки кои го украсуваат маици, фустани и здолништа.
Детски Мода пролет-лето 2012 на децата Мода пролет-лето 2013 Тренд бебе чевли пролет-лето 2013
Кои се трендовите во модата понуда за формирање на децата гардероба оваа сезона Детската мода Пролет-Лето 2012? Облека во спортски стил и сафари стил. Како никогаш порано, во пролет-лето 2012 сезона ќе бидат релевантни спортски стил со примеси на духот на патување и авантура. Многу колекции нудат облека со отпечатоци на животни, животински бои и стилови на облека на маскирна бои со многу џебови во сафари стил.
Морски стил и светли отпечатоци во детската мода. Многу дизајнери во детски алишта 2012 нуди морски мотиви - маици, бермуди, маици со отпечатоци, ленти и комбинации на бои на морските елемент. Не помалку мода да се биде со светла облека слики на диносаурусите, диви животни и сложени графички елементи. Но, овие решенија се најсоодветни за момчиња.
И тоа, исто така, нуди детско мода во сезоната на колекција пролет-лето 2012 година за девојки?

Видео: Backstage KAPIKA. Детски Деми чизми / пролет-лето 2016

Цвеќиња и важничене. Облека за девојки во голема мера наследен возрасни модни трендови, но богато украсени со прекрасен бои. Во мода накит рефус - брошеви, везење во форма на големи убави цвеќиња или мал цвет пупки кои го украсуваат маици, фустани и здолништа. Многу релевантни фармерки, украсени со различни цвеќе - темјанушки, рози, божури, маргаритки - сево ова ќе биде на врвот на популарноста.
Уште еден хит во децата мода 2012 несомнено ќе фустани и здолништа од воздух материјали - TULLE, Органза, украсени со возбудува. Урбан стил. Урбан стил понудени од страна на многу дизајнери на детската мода е претставен многу различни решенија. Тука и pureed фармерки за момчиња и тексас шорцеви за девојки и рок симболика и светли печатење на маици во комбинација со секојдневен панталони мирно природни бои.

Детски Мода пролет-лето 2013

Најактуелните бои на сезоната - тоа е животински отпечатоци, како и скандинавските мотиви. Овој тренд е докажано во детските модни колекции пролет-лето 2013 модата покажува доволно често може да се најде облека со отпечатоци во различни слатки мали животни и хероите од омилените цртани филмови за деца.

Во пролетта сезона малку fashionista може да биде сопственик на кукла фустани во бела, розова и праска тонови, украсени со сјајот, sequins или rhinestones, иако ретко се овозможи дизајнерите како во детската мода. Но во иднина сезона возбудува, возбудува, чипка и sequins - ова е врв пролетта децата модата. Некои модни куќи предност им се дава на комбинација од неколку бои во моделите. На пример, Гучи во своите украси комбинирање црвена, сина и бела боја. Многу од моделите ќе биде оваа сезона во наутички тема и се украсени со слики и графики во форма на сидро. Трендовски облека за деца во 2013 - тоа е, исто така, работи тексас: тексас здолништа, панталони, кошули и јакни. За да го замените искината фармерки класичен фармерки доаѓаат бесплатно сече. За завршување на тексас производ дизајнери користат чипка, кожа, камен и сите видови на апликации. Во прилог на класичен сина боја во мода црна, бела и светло сина тексас. Особено релевантни во иднина ќе бидат дел од сезоната на тиркизна, смарагдно зелена, црвена и виолетова боја.

Главниот фокус на детски чевли ќе биде направен во модел на погодност. Пролет чевли за деца - светлина чизми на рамен ѓон. За момчиња, можете да изберете различни спортски чевли: мокасини, патики, сандали и девојки пролетта и летото обувки е релевантен за декорација на ленти и цвеќиња.

Во пролет-лето сезона во 2013 додаток дизајнери се посвети посебно внимание. Светлина пролет плетени Beanie капа и светли - совршено место за избор. Девојки може да изберете од различни предложените модели Слатката мала чанта во која за чување fashionista ќе биде убава срцето Gizmos. Покрај тоа, модни ревии на подиумот речиси секој облека придружени со светла симпатична рака. Често тоа е појас е во фокусот на детски слики.

Некои дизајнери да се создаде колекција на децата фокусирани на воздржаност, класици и свест. Оваа насока одговара на колекција на дизајнер Пол Смит. Неговите модели беа облечени во панталони костуми, пуловери, блузи и јакни. Главниот тренд на следната сезона - да се направи детско слика на светли и удобни за детето.

Тренд бебе чевли пролет-лето 2013

Значи, она што треба да биде "чевли кабинет" секоја од младите дами следното лето? Експертите стилисти GDS идентификувани неколку големи трендови чевли следната пролет-лето 2013 година, што треба да се обрне поголемо внимание. Купи децата навистина ostromodnyh чевли - тоа е во спротивност со светот на возрасните на модата, строго рационален чекор и голема инвестиција во стилски гардероба: дури и пред чевли надвор од мода, бебе од тоа само расте и стилски пар на чевли - половина од успехот на сликата. Мода чевли следната топла сезона ветува дека ќе биде не само убава, но исто така неверојатно удобно.

Патики и флуоресцентни бои - ова е најважниот модни трендови за сезоната пролет-лето 2013 година патики, во принцип, се е кристално јасна - чевли се носи без оглед на модните трендови - тоа е евтини, удобен, и многу практични. Останува да се избере повеќето отровни боја!

Како печурки по дожд, на зголемена побарувачка за лакирани чевли и чевли со сјајна завршница. Lac ќе биде подеднакво модерен во светли и пастелни бои. Вода, пумпи, балет станови, чевли со отворен потскокнуваше чевли во стилот на мажите (тука ми ќе се врати) - лак тренд ќе влијае на сите категории.

Ако се зборува за "други" бои - не, добро, вистината, не сите ја сакаме "солза-око" - шармантната малку нијанси "зефир" и "шербет" е пример во оваа боја тема. Тие се дополнети со вкусни нијанси на кајсија, вар, нане, нежни. Бледо розова и сина "бонбони" Бои може да биде и автономна и комплементарни примарна боја. Злато, сребро, платина и основни метали ќе направи дури и најпознатите едноставен детски балет станови во трендовски чевли. Стилски разлика од комбинација на сите бои со метален кожа. Се разбира, проследено со лак и метални треба да се почека ендемични модата на сјајот и sequins - но сепак, по сите, кристали и камења даде на патот кон титулата зрачења од скапоцени метали.

Изобилството на ремени

Видео: Обувки Женска пролет лето 2013 Купи https://legrandodessa.com

Моделот создадена од масата на беж ремени, изгледа стилски и многу женски. Овие сандали изгледаат одлично во тандем со должина панталони над глуждовите или кратки фустани. Невидениот метал неверојатно возбудлив трепет во вечерните часови и на дневна светлина. И што друго треба млада жена на модата, ако не и да биде во фокусот? ..

Метални навртки - ова не е граница. Трње - број еден хит на catwalks и децата на прво место во колекциите на пролетта чевли. Трње послушен на сите силуети, но особено шик - начичкана мокасини.

Светла Ткаат - со еден камен две птици со еден камен!

Доаѓањето лето ќе донесе изобилство на чудесната отпечатоци и втиснување на кожата и ткивата. Цвеќиња, животни, овошје, сите видови на графички дизајн, етнички мотиви трансформира чевли и сандали децата буквално во "одење уметнички дела".

Враќање на стилски трендови, ние се напомене дека на врвот на популарноста на чевли во стилот и удирање на мажите - каубојски чизми, brogues и oxfords. Само - варијации на тема ugg, еспадрили и мокасини - тоа дури може да биде перфориран пролет-лето sapogi- мокасини.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена женаМода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена жена
Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…
Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013
Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…
Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…
» » » Детски Мода пролет-лето 2012 на децата Мода пролет-лето 2013 Тренд бебе чевли пролет-лето 2013