ma.gurushealth.ru

Облека за деца Лимпопо и осврти за тоа. Висок квалитет и ефтин, особено за децата.

со облека "Лимпопо" нема такви проблеми. Блуза сите димензии, лизгачи се совршени, и да се најде на лизгачот со рамената само во втората големина е тешко.
Облека за деца Лимпопо и осврти за тоа. Висок квалитет и ефтин, особено за децата.

Кога имаше дете во куќата, се разбира. имаше прашање за купување бебе облека. Откако го купи многу на облека и разновидна. Но, само еден месец јас и мажот ми треба да се утврди точно она што нашите деца ќе носат само "Лимпопо".
Прво, Маша девојка високи и големи и мора да се купи облека за големина, а потоа уште две. Во овој случај, поголемиот дел од својот блуза малку тесни. со облека "Лимпопо" нема такви проблеми. Блуза сите димензии, лизгачи се совршени, и да се најде на лизгачот со рамената само во втората големина е тешко.
Второ, бабата облеката што ја купи на пазарот Воронеж, Курск и други. Но, работите се многу седат по миењето. Не е многу убаво да се даде пари (како и во случај на стоки на децата - многу) за работи што по првото перење одложена за следната деца. "Лимпопо" Јас никогаш не седна и не бледнеат. Како и со машина за перење, упатство за употреба. А во машина, јас понекогаш се мијат работи на 60 степени.
Па, и трето - прекрасен бои на нештата. светла облека, интересна и не "киселина" бои.
Во принцип, најдобро марка не сум сретнал за детска облека. Квалитетот е одличен и цената е многу прифатлива.

Штета е што јас не знаев за тоа порано!

Знаеш што ме Моча надвор во детската облека (и не само за деца). Кога се раствора цвест overlock! Го мразам, само досадно !!! И децата се и се стремиме да се повлече низа и сите! нешто расипуваат за overlock во куќата немам канализација и курсеви motoristka цели. Со првата малку момче, тоа беше вистински проблем: слајдови, кошули тело, ограбени се, без оглед на цената. И раѓањето на вториот син на мојот добар пријател, еден сет на облека Задар Лимпопо. Девојки, знаете, квалитетот е најдобар! (Ние веќе се истрошени и му го даде на друго дете). Не се протегала, не избледени ништо димензии се во согласност (со оглед пелени), на рабовите не ползи! Во градот имаме облека во една продавница, но опсег е прилично пристојно, сега јас сум редовен нивниот клиент. Единствениот несреќна дека многу работи на големина 80 и ние наскоро ќе стане мал (Имам голема дете и широк и нагоре)))

Копчиња-слаба точка ...

Лимпопо купи облека synule раѓање. Облека до 3 месеци беше речиси само оваа компанија. Купуваат и лизгачи, елеци и вреќи за спиење (многу удобно), и разни комбинезони ... Oochen задоволни дека работите се квалитативно пораби, брзо отстранети и облека, удобни, myagenkie, убаво тело, убаво бои и различни kartinochki убава, на ракавите и јака мека rezinochki, не барака, не водат и не се намалува кога ги изми, пегла парична казна До работите се хранат ги изми рацете, бидејќи тие беа многу пријателски. Па, сега во надолна линија. Особено, да odnomu.Knopki. Тие intermeddle. Дури и при миење на рацете на половина од работите искинати крпа околу една или две копчиња. (Цм. На фотографијата). Сепак, ќе продолжиме да ги купите овие облека, бидејќи тоа е многу добро за одмор)) Фото објавени само една работа (тело), ​​бидејќи на другите, ние сме пораснале и се отстранети)

Видео: Не се купи раѓа бебе кукла # # Bourne миленици

предности: уредно зашиени, секогаш во големина, меки, удобни, не се водат, не седнат
недостатоци: промена на боја, мал избор на бои, форми пелети

Не се скапи, но несмасна работа !!!!!

Купив многу трикотажа оваа компанија, непотребно. не се скапи, и памук, и не знам што да се спореди со, детето прв пат го купи едноставно не се особено споредување, и оваа компанија ги има во речиси сите продавници detskih.mogu кажам дека не ми се допадна она што оваа компанија на прво место по првото перење и блузи и bodykit и лизгачи defarmirovalis (perekarezhilis sikas на Кох, второ, ако не пеглаат многу блиска на телото (иако ужива со посебни омекнувачи кога за перење и плакнење по желба), во третиот со овие облека прикажуваат лошо дамки од облека, па дури grudnichkovye !! имав Saver !! Роуан, впие, а дури потоа се мие, и не сите на отпадот, добро, јас едноставно не се зборува за наведуваш на ((((боја ткаенина вистината не е изгубена, светли бои, veselinkie е плус, и bolshemerit траат долго, подолго отколку во однос на истиот полски дрес, иако тој несомнено е најдобар !!! од руски фирми, јас би сакала компанија Лав сите исти !!!!!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Деца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облекаДеца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облека
Судска медицинаСудска медицина
Бебе облека за перењеБебе облека за перење
Оваа листа на мираз за новороденче во есен ќе биде така корисни. Што треба да знаете кога купување…Оваа листа на мираз за новороденче во есен ќе биде така корисни. Што треба да знаете кога купување…
КозметологијаКозметологија
Купување на мебел и бебето додатоциКупување на мебел и бебето додатоци
Редоследот во плакаротРедоследот во плакарот
Мода за бремени жени. Слика. Удобно облека и чевли за бремени жениМода за бремени жени. Слика. Удобно облека и чевли за бремени жени
Направете свој гардероба бременаНаправете свој гардероба бремена
Големина градник е во можност да се подигне самодовербата на женитеГолемина градник е во можност да се подигне самодовербата на жените
» » » Облека за деца Лимпопо и осврти за тоа. Висок квалитет и ефтин, особено за децата.