ma.gurushealth.ru

Snowsuit Lenne. Lenne компанија (друго име Кери). Зима комбинезони за бебето: селекција правила

Обемот на О Lenne е дизајнот и производство на облека за деца. Главната опсег до костуми, јакни, панталони, капи и ракавици. Во годината што ја произведува околу 500 000 парчиња, 250 различни модели. Во Активен производство на облека отпаѓаат преовладува во Естонија и во нордиските земји, временските услови се применуваат на производи, особено високи барања. Користи специјално направени високо-технолошки материјали за заштита на бебето од хипотермија, практична за употреба и лесно да се грижи за. Главните цели на развој на производот О Lenne се сигурност, удобност, леснотија на заштита, практичност.
Snowsuit Lenne. Lenne компанија (исто така познат како Кери). Зима комбинезони за бебето: селекција правила

Компанијата е основана во 1991 година, која сега вработува речиси 50 луѓе, повеќето од нив во производството од самиот почеток. Производи произведени на клиентите со цел. 80% од производството оди во Финска, Латвија, Литванија и Украина. 20% останува во Естонија пазарот. Производи со трговската марка Lenne продаден во повеќе од 40 продавници низ целиот Естонија. Компоненти на успех О Lenne е ефикасно производство, со висок квалитет и уникатен дизајн. Квалитетот на производите обезбедува многу години искуство во производство облека за деца.

Snowsuit Lenne нека одат на прошетка во било кој временски услови! Во Активен производство на облека отпаѓаат преовладува во Естонија и во нордиските земји, временските услови се применуваат на производи, особено високи барања. Користи специјално направени високо-технолошки материјали за заштита на бебето од хипотермија, практична за употреба и лесно да се грижи за. Главните цели на развој на производот О Lenne се сигурност, удобност, леснотија на заштита, практичност. Комбинезони и сетови Сила (s) Големина (cm) 0,25 62 0,5 68-74 1 74-80 2 80-92 3 92-104 4 104-110 5 110-116 6 116-122 7 122-128 8 128-134 9 134-140 10 140-146 11 146-152 12 152-158 капчиња Должина Сила 0,1-1 46 2-3 48 3-4 50 4-5 52 5-7 54 7-10 56 Mitten Сила големина 1 2 0.1-1 2-3

Производи Активен режим:
* Лесни
* Ветроупорен и топло
* дише
* Вода отвратителен
* силна
* безбедно
* Со уникатен дизајн
* Лесно да се задржи активни - водоотпорен дише ткаенина
Водоотпорен: вода колона 5000 mm отпорност на вода започнува со 3000 mm
пропустливост на водена пареа од 4000 g / m2 / 24ч: breathability
Windproof: воздухот пропустливост 0 l / m2s
Вода и дамка отпорни капацитет: третман DWR

Нега на производот:
* Пред перење затворите патентите и Velcro
* Почитување температурата на перење е наведено на етикетата
* Не се впие, може да фрли боја
* Избегнувајте предозирање на детергенти
* Плакнења не ги користат
* Ве молиме погледнете на сушење и пеглање
* Не се исуши на радијатор или печка
* Остави производот да се исуши на сопствените

Телефон фабрика: +372 6503814 Факс: +372 6503816 Е-пошта: Lenne [at] lenne.ee 4-6 7-10 3 4

Lenne компанија (исто така познат како Кери)

Lenne компанија (исто така познат како Кери) е основана во 1991 година во Естонија.

За време на деветнаесет години на своето постоење од мал семеен бизнис ", Lenne" се трансформира во голема производство на компанијата, која произведува висок квалитет на отворено облека за деца и адолесценти.

Главната спектар на "Лени" - тоа јакни, панталони со прерамки, панталони, ракавици и капи за деца на возраст од една до 15 години.

Секоја година, дизајнери и компании дизајнери се развие околу 250 различни модели и произведуваат повеќе од 350 000 предмети, од кои повеќето се извезува во Исланд, Финска, Литванија, Латвија, Украина и Русија, а само 20% Lenne производи се продаваат на домашниот пазар.
Тајната на успехот на "Lenne" е оригинален дизајн outerwear, високо квалитетни материјали и се сечат, и ефикасноста на производството.
Квалитет на производите од овој бренд на високо квалификувани специјалисти е загарантирана, користејќи само еколошки, што е, безбедно, ткаенини и додатоци, и целосно почитување на производствениот циклус на највисоките европски стандарди.

Во производството на врвот на децата облека специјалисти на "Lenne" да ги земе предвид карактеристиките на климата и временските услови кои преовладуваат во земјите на ЗНД и во Естонија.

Затоа, јакни, parkas и комбинезони шие од дише, водоотпорен vetroneproduvaemyh и издржливи материјали. Како по правило, практични материјали кои се отпорни на абење и механички оштетувања (паузи, куки, итн.)
Кога создавање на модели, дизајнери се земе во предвид природната тенденција на децата на убавина, па производите од овој бренд секогаш изгледаат стилски и привлечни. Капи капи Lenne се одличен прилог на горна облека. Тие се во склопот фиксиран на главата на детето, со сигурност да го штити од студ и ветер. Како суровина за производство на само природни (памук или волна предиво).

Outerwear оваа ознака - лесно и удобно топло - го antisoiling својства.
Тоа е лесно да се чисти и да не се плаши од перења на речиси секое време. Дури и по подолга употреба на јакни, панталони со прерамки, панталони и јакни не барака, не седнат и да се водат надвор.

Сите производство е сертифициран во модерната лаборатории - и тоа е гаранција за квалитет и безбедност.

Производи Активен режим:
-светлина во тежина
-ветроупорен и топло
-дише
-вода отвратителен
-трајни
-безбедно
-со уникатен дизајн
-лесно да се чисти

Активна - водоотпорен дише ткаенина
вода колона 5000 mm: Водоотпорен
отпорност на вода започнува со 3000 mm
пропустливост на водена пареа од 4000 g / m2 / 24ч: breathability
Windproof: воздухот пропустливост 0 l / m2s
Вода и дамка отпорни капацитет: третман DWR
Во производите Lenne (Lenne) / Кери (Кери) кој се користи за изолација ISOSOFT (izosoft)
За izosoft и квантитет
Често е наведено на етикетите на тежината на синтетички изолатори во производот.

На пример: изолација "izosoft 260 g." Што значи ова?
Оваа изолација густина до 1 кубика.

Да се ​​разбере на времето, овие бројки се пресметува:

40-70 g / кв.м. - Топло есен пролет.
100-150 g / квадратни М. - ладна есен-пролет топла зима.
200 - 300 g / кв.м. - ладен зима.

Lenne demisizon

Пролет колекција - или руно, или C / b поставата или изолација (густина на 40 - 80g)
Кога 40g затоплување - тоа не е јакна и пролет јакна. Само со нејзините својства е потенок и полесен. А детето во него удобно и погодно.
Сите Деми поставува и прерамки погодни за температурен опсег од +5.
На температури под оваа бројка веќе пресметано зима комбинезони.
На Lenne етикети нема информации за висината на изолација ((- тоа може да се најде само на информациите на интернет (или да побара асистенти за продажба)

На горниот слој е:

- средства "груба" ("ребро"). Главно се користи polukombezah на сите (освен женствен) за некои јакни (најчесто во Деми-сезона или јакни до 250 в. Топлинскоизолациски) и споени во kombeza дното.

- средства "непречено" ("свила"). Се користи во malyshovom Kombez-сетови и сплотена Kombez на врвот. Така што сите јакна за полнење 330 гр. Тие ги имаат следните структура.
- материјал е импрегниран (не се активни)

Тоа ја задржува многу од особините на средството: премногу не се влажни, а не се разнесени. Главно се користи во malyshovom комплети.

Во производството на отпорни на абење и издржливи панталони Lenne, кои се особено погодни за многу мобилен, активни деца, што се користи посебна крпа Аква контрола (контрола на аква), кој во прилог на својата издржливост штити од влага, ветер и студ.
За подобрување на отпорност на вода и отпорност на абење, некои модели немаат шевовите во пределот на ногата.

Производи водоотпорен, трајни и топло.

Нега на производот:
-пред перење затворите патентите и Velcro
-набљудуваат температурата на перење наведено на етикетата
-Не впие, може да фрли боја
-избегне предозирање со детергент, не користете белило содржи прав
-плакнења не ги користат
-во согласност со упатствата за сушење и пеглање
-не се исуши на радијатор или печка
-оставете го производот да се исуши на сопствените

Зимски чизми за дете - правилата за избор

Купување на децата зимски чевли за сите родители, без исклучок, е тешка задача. Со огромен број на детски зима botinochek и чизми, тоа е тешко да се најде соодветен пар на чевли, кои во целост ќе ги исполни барањата на физиологијата, средства за хигиена, како и големината и кревање на нозете на бебето. Барања за детски чевли многу, и да ги земе предвид сите од нив може да дури и не калкулатор корпус, па ќе мора да работат напорно.

Се разбира, можете да одат на патот на помал отпор, и изберете чевли исклучиво на надворешните параметри - дизајн и боја. Но, во овој случај да се кандидира на ризикот од неколку проблеми: на бебето ќе биде непријатно да одиме, и тој ќе престане да се сака зимски прошетки, детето ќе се развие погрешна нога, кожа бебето не дише, и нозете ќе се пот. Кои се критериумите за изборот на детски чевли?

Првиот услов - појавување на барања физиологија развој чевли дете. Единствениот мора да имаат мал пета, со тоа не треба да бидат дебели и треба да биде лесно да се наведнуваат дури и малку напор. Тоа е она што го гарантира правилно функционирање на нозете при одење. Сите материјали од кој направи чевли од надворешноста финиш на влошка треба да биде сосема природно и дише.

Избегнувајте обувки со ѓонови на спортот, која е слична на стапалата на чевли. Ова е најстариот штетни за чевли нозете на детето, а не објекти не може да ја оправда неговата употреба во помлада возраст.

Важно е да се одреди големината. За жал, фитинг зимски чевли не се каже ништо, бидејќи "истрагата" прсти да не добие. Затоа АРМ владетел и мерење на нозете олеснување, која ќе ве претставува на хартија. За да го направите ова, се стави на детето на хартија гола нога, и да подготви околу неа.

Идеално, вие сакате да се сече од хартија "стоп" до продавница и да се примени на влошка. Влошка мора да биде еднаква на ширината на отпечаток од прст, а должината биде долга точно 1 сантиметар. Ова обезбедува снабдување на слободен простор кој е потребен при одење.

Ако влошката на чевли не може да се отстрани, тоа е показател дека на чевли не ви одговараат. Залепени цврсто влошка не треба да се користи во детски чевли, затоа што понекогаш тие треба да се земе да се исуши.

Ако си рака со сите овие барања и да одат во најблиската бебе продавница, тоа е веројатно дека ќе се најдат соодветни обувки. Но, наместо да се поминат неколку дена во потрага, и ако вашиот град не е ништо погоден таму, влезе во автомобил и да одат во капитал или други големи градот, се разбира, не заборавајќи да се организира сеопфатна осигурување. Да претпоставиме дека ќе се трошат многу време да се купат добри чизми или чевли, но вашето дете ќе биде безбедно.

Изборот на зимска облека!

За доенчиња најважното нешто во облека - тоа е лесно и топло. Со оглед на фактот дека тие поминуваат поголемиот дел од своето време легнал, за овие деца најдобра опција ќе биде топла зимска облека плик. Сега во продавници богат избор на модели. Детски зимски плик може да бидат изолирани со синтетички баласт, крзно, постојат модели кои може да се приспособи за растот на бебето, па тоа не се случи "удавил" во него. Некои деца зима коверти имаат способност да се трансформира во Покривки, за да се скрие на бебето во инвалидска количка, завиткани во санка, може да се одвои од било која страна од пликот, итн Добар квалитет детски коверт е сошиена во ветроупорен и водоотпорен материјал. Предноста на изборот на зимата плик за доенчиња е дека тоа нешто е лесен за носење и не помалку лесно да се отстрани од, на пример, спиење дете. И што е најважно, дека детето ќе биде многу топло и пријатно.

За постарите деца кои веќе знаат како да седат или само на почетокот да одат, совршен snowsuit. Овие облека се даде дете му е потребна слобода на движење, а тоа е добро заштитени од студот. Snowsuit како и коверти, различни. Има комбинезони трансформатори, овие модели се должи на извадите крзно претвори во есен или пролет jumpsuit, и преку систем на брави умно пораби и претворена во плик, и, генерално, во зависност од возраста на детето. Постојат зима комбинезони трансформатори со изолација не крзно, но, на пример, izostonom. Достапно како и многу други модели. Најважното нешто што треба да барате при изборот на snowsuit - тоа е неговото присуство legkost- јака кога vozmozhnosti- во костум на рачниот зглоб и зглобови треба да се вклопуваат snugly на телото на ладен воздух не влезе внатре.

Деца 2-3 години веќе носат во посебен костим се состои од сако и панталони. Чорапи може да биде во форма на прерамки или со конвенционални еластична. Одење во секоја соба, јакна може да се отстрани, а ако бебе сака да се ослободи себеси, може да се отстрани и гаќи. Тужбата ќе биде потешко да се направи.

Зима комбинезони за бебето: селекција правила

Со почетокот на ладно време децата родителите треба да се реши тешка задача. Секогаш прашањето е како да се стави на бебето на прошетка, па тоа не е само топло, но, исто така, удобно. Избор на децата отворено облека се чини едноставна на прв поглед. Сега во продавници може да се најдат на различни модели на костуми, одела, пликови и трансформатори. Многу популарна меѓу родителите на децата со прерамки. Зима комбинезони за бебето е првенствено наменета за да се загрее во зима ладно. Затоа, изберете зима костим за бебето мора со голема одговорност.

малку Соња

Секој костум треба да биде топло, лесни, комфорни, водоотпорен и во исто време се практични за употреба и, се разбира, убава - така вели дека повеќето родители. А со тоа можеме да се согласиме, но постои еден главен критериум кој влијае на изборот на костим модел: ова е возраста на детето. Зима комбинезони за бебето, ако тој беше само роден, и со доаѓањето на зимата тој не беше ништо повеќе од 4-6 месеци да се избере прилично лесно. На оваа возраст на бебето на прошетка поголемиот дел од времето за спиење, така што во овој период е најдобро одговара jumpsuit-трансформатор, здиплен во плик. Ова е доста корисна модел, и ако тоа е правилно избран, тогаш следната година може да се користи како полноправна костум.

Главните параметри

Во суштина зима комбинезони трансформатори се на пергамент и се направени од водоотпорен и ветроупорен ткаенина. При изборот на зима костим за бебето, потребно е да се обрне внимание на следниве детали. Пожелно е дека тој може да се стави на брзо и лесно. Во собата на елементи го прават тоа лесно да се прошири коверт, на кој во голема мера го забрзува трошоци за прошетка. Овој производ не треба да биде груб рабовите, различни важничене и декоративни детали, особено на грбот, во спротивно детето ќе се чувствува непријатно.

софистицирани клиенти

Ако детето со почетокот на ладно време веќе седи во инвалидска количка, и да гледа наоколу, можеби дури и се обидуваат да излезат од него, но сепак многу добро во неа, и да одат на спиење, jumpsuit-трансформатор, исто така, ќе биде најдобрата опција, бидејќи на оваа возраст, тој се уште не може да се одиме и не активно се движат. Најтешкиот дел е да се избере најдобар зима костим за бебето, кога тој се обидува да оди, ако не и сами, со помош на мајка ми, кои имаат едно или две рачки. Во густата топло одговараат на овча кожа бебето ќе биде многу тешко да се движат. Во овој случај, најдобра опција е сплотена или посебен костум Соочи полиестер. На температура од минус 10 степени со кука блуза и хулахопки, бебето ќе биде топло и удобно.

некои препораки

При изборот на костим, мора да се сеќавам на следново. Соочи полиестер jumpsuit задржува топлината добро и не предизвикува прегревање бебе се движи и во тоа, но тоа е погоден за одење на температура не пониска од минус 10 степени. Комбинезони пената - светлина и топло. Тој ќе се загрее вашето бебе во студенилото на зимата, но недостаток може да биде фактот дека тоа може да предизвика развој на алергии. Затоа, изборот kombinezontakoy Зимски комбинезон треба да се обрне внимание на содржината на пената, тоа треба да биде помал од 80%. Понекогаш таквите комбинезони додаде пердув, но не мислам дека пердуви, тоа е иста работа. Комбинезони на овча кожа, како и родителите и децата. Единствениот недостаток е рефус, па пред да го купат, пожелно е да се обиде да дете, па тоа е погодно да ја преместите.

барања

Такви детали како заштитни вметнете на ракавите и ногавиците за да им помогне да се задржи топло. Вратот треба да биде добро покривање на вратот од студот и молња или молња, ако два од нив не треба да се нула. На јака, тие мора да бидат покриени со крпа. Молња треба да биде квалитетно, не се држи и да не биде тесна, одврзе и прицврстени тивко. Најдобра опција - широк патент-тип на пластични трактор. Тоа ќе не 'рѓа од влага и не ќе се загрее во студ. Најчесто во долниот дел на тужбата завршува со ракави маичка. Тие се заштити бебето од студ, но ако бебето е многу активен, тоа е најдобро да се избере модел со ремени за да одговараат не пролази горе. Постојат модели кои се прикачени на booties комбинезон, кои се прикачени на него со помош на копчињата. Аспираторот мора да биде во исто време длабоко, така што може да се стави под капата, но во исто време не е многу голем. Ако бебето е во состојба да оди, тогаш тоа е препорачливо да се има на комбинезони рефлектирачки ленти.

Snowsuit "подуени", Lenne (Lenne)

Производител: Lenne (Lenne)
Производ Статус: Има во залиха
879.00grn 736.00grn

Производител: Lenne (Естонија)

Надворешниот ткаенина - средства;

Изолација - izosoft:

Топол и во исто време многу светлина зима модел !!!

Во Активен производство на облека отпаѓаат преовладува во Естонија и во нордиските земји, временските услови се применуваат на производи, особено високи барања. Тие се користат специјално направени високо-технолошки материјали, изолација ISOSOFT, заштита на бебето од хипотермија, практична за употреба и лесно да се грижи за. Главните цели на ОУ Lenne производи се сигурност, удобност, леснотија на заштита, практичност.
Изолација ISOSOFT - производи од белгиската компанија Libeltex. Грејач на новата генерација на највисок квалитет. Нејзината изолација структура се состои од множество од најтенките влакна, преку кои производи имаат одлична топлина екранировка својства, и покрај очигледната надворешниот финост. Единствен површина материјал овозможува изолација ISOSOFT во комбинација со различни ткива, со што се намалува нивната носат живот. Кога леснотија, мекост и мал обем на производи во облека со изолација ISOSOFT секогаш удобно и топло.

Производи Активен режим:
-светлина во тежина;
-ветроупорен и топол;
-дише;
-вода отвратителен;
-трајни;
-безбедна;
-со уникатен дизајн;
-лесно да се грижи за.
Активна - водоотпорен дише ткаенина.

Димензии: 92, 92, 98, 98, 104

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Детска облека "Ариел". Компанијата "Килибарна Ариел". Општи принципи во изборот…Детска облека "Ариел". Компанијата "Килибарна Ариел". Општи принципи во изборот…
Детски стилски тексас облека од "Глорија фармерки". Историјата на тексас облека. Децата…Детски стилски тексас облека од "Глорија фармерки". Историјата на тексас облека. Децата…
Деца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облекаДеца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облека
Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…
Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…
Вистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанијаВистински лидер Детски колички. Автомобили-водач на децата. Лидер деца Германската компанија
Микро сензор 1.8 - Супер чувствителен сензор за движењеМикро сензор 1.8 - Супер чувствителен сензор за движење
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
High-Tech од ендоскопи adronicHigh-Tech од ендоскопи adronic
Moleculight i: x за да го следи инфекции на раниMoleculight i: x за да го следи инфекции на рани
» » » Snowsuit Lenne. Lenne компанија (друго име Кери). Зима комбинезони за бебето: селекција правила