ma.gurushealth.ru

"Rigma" детска облека. Prvilno грижи за различни видови на ткаенини

компанијата ООД " Rigma " срдечно Ве поканува на соработката за заемно корисна соработка помеѓу сите заинтересирани компании. До денес, ДОО " Rigma " Тој нуди квалитет трикотажа. Огромен избор за новороденче, дете и детска трикотажа.
& Quot; & quot;, Rigma бебе облека. Prvilno грижи за различни видови на ткаенини

Rigma бебе облека - овие се дресовите што се: елеци, лизгачи, детска облека, детски пижами, детски капи, маици, маици и така натаму. d.

Ние се стремиме да обезбеди оптимални услови и индивидуален пристап кон секој клиент за истовремена, долгорочна соработка.

Сите производи ги исполнуваат барањата на GOST. На целиот спектар на достапни сертификатите за сообразност издадени од страна на руските тело за сертификација.

До денес, ДОО " Rigma " Тој нуди квалитет трикотажа.

Огромен избор за новороденче, дете и детска трикотажа.

Ова се дресовите како елеци, лизгачи, детска облека, детски пижами, детски капи, маици, маици, итн ...

Ние го цениме сите клиенти без оглед на износот купени трикотажа.

Cotrudnichaya со нас, ќе добие сигурен и доверлив снабдувач, да ги слушате вашите желби.

Нашите експерти ќе бидеме среќни да ви даде повеќе информации во врска со дресови, детска облека претпријатија Ltd. " Rigma ".

Ако сте заинтересирани, секогаш можете да не контактирате на следната адреса:

Друштво со ограничена одговорност " Rigma "
Адреса: 346905, регион Ростов, Novoshakhtinsk, ул. Ленинград, 1

Prvilno грижи за различни видови на ткаенини

за нега на памук предмети

За памук предмети во системот на природни ленени се плетени пелени, влошки на био-приказни и био-газа и памук панталони со лепенка. Сите овие елементи може да се перат во машина за перење на максимална температура од - 95 степени, но доволно, и 60. Ако пелени без силна загадување (само за регистрирани), тоа е можно да се направи без употреба на перење детергенти. Ако пелени се чисти (претседавач), прашок за перење може да се користи за деца, тоа треба да се сфати дека со цел да се задржи оригиналниот природни квалитети е подобро да се даде предност на еколошки детергент за перење. Фактот дека конвенционалните детергенти хемиски агресивни поради високата содржина на омекнувачи, белење, вештачки конзерванси или адитиви. Сите овие супстанции го нарушуваат квалитетот на пелени, имено, се намали нивната апсорпција. Покрај тоа, сите овие штетни материи се слабо мијат во текот на испирање, и може да се чуваат за долго време во материјалот, а со тоа да предизвика алергиска реакција кај детето.

Грижа за волнени предмети

Тие вклучуваат волнена ленени панталони, панталони со волна фрлени. Овие елементи бараат повнимателен третман. Тука главниот принцип, не се меша со памук предмети, како при миење на волна, памук, волнени работи многу, "седнат" и да продолжите да ги користите невозможно. Волна елементи се бришат што се загадувањето, во просек од 1 време месечно. Ако тие хит на измет, тие се подобро се тргне веднаш. Тоа е најдобро да се грижи за гаќи одговара специјални средства за Disana: шампон ланолин и волна. Шампон помага да се мијат надвор брзо и лесно нечистотија и ланолин враќа важни својства на волна како мекост и висока апсорпција.

Плетени пелени машина се перат. Максимална температура - 95 степени, но доволно и 60. Пред перење, потребно е да се врзуваат лак врски за време на перење не се мешаат и не падне. Перење пелени, исто така може да се користи за перење торба, тоа не е испреплетени жици. Во процесот на перење пелени се малку да седнат. Да ги донесе во претходната форма на пелени е неопходно да се водат во различни правци на заедничка нишка. Железо плетени пелени не се потребни, но ако навистина сакате, можете да.

Памук панталони со лепенка машина се перат. За да Velcro служи колку што е можно пред да ги миете подобро зацврсти. Максимална температура - 95 степени, но доволно и 60. Тоа може да се сушат во машина за сушење или на батеријата. Во употреба може да ја изгуби својата "мекост" за да ја обновите пегла на пареа гаќи доволно еднаш неделно.

Инсерти направени од био-велосипеди се бришат во машината за перење. Максимална температура - 95 степени, но доволно и 60. Тоа може да се сушат во машина за сушење или на батеријата. Во употреба може да ја изгуби својата "мекост" да го направите еднаш неделно е доволно за да се железо облоги на био-велосипеди со пегла на пареа.

Инсерти направени од био-газа машина се перат. Максимална температура - 95 степени, но доволно и 60. Тоа може да се сушат во машина за сушење или на батеријата.

Ленени волнени панталони. Рачно перење на температура не повисока од 30 степени, или во машина за перење во режим на "волна". Перење се препорачува да се користат специјални алатки - шампон за нега на коса и ланолин. Не се фаќа, не пресврт, не се исуши на батеријата.

Менување панталони во волна фрлени. Рачно перење на температура не повисока од 30 степени, или во машина за перење во режим на "волна". Перење се препорачува да се користат специјални алатки - шампон за нега на коса и ланолин. Не се фаќа, не пресврт, не се исуши на батеријата.

Избор бебе трикотажа

Познато е дека повеќето дами се купуваат она што го сакаш. Сепак, додека, до тогаш, пред доаѓањето на бебето на светлината, таа доби на блаженство на шопинг, изборот на набавките директно на нивните потреби, кои во тоа време, по раѓањето на трошки, млади родители се фокусира само на своите потреби. Главниот план стојат бебе производи: храна за бебиња, играчки, децата трикотажа. Трговија на големо купи пелени, пелени, лизгачи, елеци и други потреби на додатоци на детето. На овој настан, детски дрес се на листата на купувања напред позиција, како и секоја мајка во секое време да не се грижат она што изгледа како нејзиниот син. Неа секој ден сакам да се види бебето од најпознатите уникатен, повеќето убави меѓу другите деца.

Децата трикотажа - карактеристика категорија на стоки, сите, додека уживајќи во голема побарувачка од купувачите. Неодамна, кога кривата на наталитетот во Русија со бавно темпо, сепак, веројатно обидувајќи се да расте, и, исто така, го зголемува нивото на побарувачката за бебе производи, вклучувајќи бебе облека. Во горенаведените околности трговците на мало ќе треба да се направи правилно и навремено избор. Да одлучи што да се обложи на. Детска облека на големо од Кина, иако тоа треба умерено, не секогаш ги исполнуваат барањата за квалитет. И овие многу високи барања, најверојатно, родител прави купување на стоки за нејзиното дете. А малку повеќе рубли под никакви околности да се направи за тоа инхибира фактор во изборот на облека за добар, всушност најзначајните за неа - здравје, практичност и удобност на бебето. Како последица на тоа, стапката е обврзана да стане детско големо облека од националниот инвеститорот, да посветат поголемо внимание на квалитетот на развиените производ.

Се погледне за производи фабрики кои се во согласност со сите барања за овој тип на производ. Колку повеќе децата дрес на големо од фабриката е толку многу ниска цена, тоа нема да биде во состојба да предизвика било каква штета дури и на најмалите буџетот на клиентот.

Како да се Изберете правото Бебе облека за трошките? Што да се обрне посебно внимание? За кожа на децата е потребно - на Kosanov мекост на интернет. Ова значи дека за при изборот на облека за деца треба да се посвети на квалитетот на материјалот, од кој е креиран ставката погледне. Големи количини ќе се плете за деца или поединечно потребно и важно услов - тоа мора да се направи на таквите материјали, што ќе им овозможи да дишат деликатна бебе кожата, инаку на кожата може да се појави чипови пелена осип. Децата трикотажа се произведува само од слики, обезбедување на трошките на удобност. Покрај тоа, во фабриката се користи само на бои кои соодветствуваат на европските стандарди, што е исто така многу значаен.
Во изборот на детска трикотажа треба да се обрне внимание на тоа како се наоѓа и она што претставува затворање. На пример, изборот на телото - најпопуларниот детски алишта за деца - треба да се погледне за да споите организира не само меѓу нозете на детето, така да брзо може да се замени со пелени, без отстранување на самото тело, но исто така и на рамо - тоа го прави устата на широк, за лесно облекување преку глава. Сврзувачки елементи мора да биде цврсто пораби на дете не може да ги земе. Меѓутоа, ова барање мора да ги исполни не само телото, туку и на сите детска облека, која има споите.

Друг критериум, кои мора да се исполнат облека на големо и мало купување на децата за деца, бебиња - тоа е точната локација на рабовите. Конци на raspashonkah мора да биде надвор за да не се роди бебето непријатно кога се во допир со кожата. Под никакви околности ќе зглобовите (како и сврзувачки елементи) не треба да бидат поставени на задната страна. Поголемиот дел од времето на градите бебе лежи на грб, и како конци ќе му даде голема непријатност.
Облека за деца од фабрика ги задоволува најстрогите барања во мајчината квалитети потребни за удобност и благосостојба на нивните бебиња.

избрише маичка

Пред перење расклопите бојата на маичката, присуството на фигурата, се однесува на трикотажа. Белата предмети треба да се перат одвоено од обоени оние. Кога го миете обоени плетени ткаенини не е пожелно да се користи агенти содржи белило. Секогаш измијте произведуваат плетени производ во согласност со препораките на производителот наоѓа на етикетата пораби. Не заборавајте дека пелети (Pilli) може да се појави дури и кога рачно перење на бушава производ со енергични триење. Исто така, при миење на различна боја производи во исто време, постои можност на вили погоди еден производ на друг, со тоа што производот изгледа лошо. Ако ова се случи, можете да го користите специјални ролни со лепило ленти за чистење на производи од пелети, и влакнест.

Кога го миете со вода треба да биде мека, по можност варат со мала количина на сода бикарбона. Дресови најдобро да се впие долго време во топла вода. Топла вода со сапуница со специјални средства - не е најдобро решение.

Ако децата трикотажа откриени спотови, ги пре-процесот да биде концентриран детергент за отстранување на дамки, и по 10-15 минути да се изврши стандарден програм на миење.

За да се избегне тркалање веднаш по миењето плетени статија е да се измие со топла вода, а потоа се лади со додавање на омекнувач.

Избор бебе облека

Сите родители сакаат нивните деца да се погледне не само уредни и убава, но, исто така, да нивната облека се оригинални и интересни. Всушност, не е толку тешко да се облекуваат на вашето дете во стилски и модерен работи, но треба да се земе во предвид како нијанса дека децата облека треба да одговара и многу други критериуми.

На децата облека е избран правилно, тоа е потребно да се справи со ова прашање изборот на категории возраст.

Децата на возраст од една до три години.

За деца на оваа возраст треба да биде избран детска облека мека, дише, лесни и имаат високи hygroscopicity. Тоа не треба да биде груб рабовите, и тоа не треба во секое време да го попречи бебе. Во овој период од животот на децата облека треба да биде мека силуета и се наоѓа во пристапни локации елементи (за дете може самостојно прицврстени, отстранети и го стави на облека).

Деца на возраст меѓу три и осум години.

Во оваа возраст на децата, само треба да носат облека направена само од природни материјали, како детска облека на прво место, треба да ги исполнуваат хигиенските барања. Никогаш не треба да се купи облека направени од вештачка кожа, синтетички, филмски материјали и слично. Облеката треба да "дишат" и им овозможуваат на телото на детето да функционира правилно, со што за детето најудобна услови.

Деца на возраст од осум и единаесет години помеѓу.

Во гардероба на децата треба да биде спортски, како деца обично се активно се движат во даден период, играат спортска, играат разни игри на отворено. Но, бидете сигурни да се носат треба да биде светлина, удобно и хигиенски, дури и јакни за момчиња. На сето ова, работите веќе треба да биде атрактивен изглед и се украсуваат на бебето.

Децата адолесценцијата 11-14 години.

Во оваа возраст е важно за децата да се облекуваат во стилски модни елементи: стилски јакни, здолништа, панталони и така натаму. Вреди да се забележи дека на бебето облека во оваа возраст е најразновидна и смели бои (кои секогаш се ценети од страна на тинејџери). Но, не заборавајте дека сите најмодерни и убава облека за деца обично се направени од синтетички пластика. Затоа, ние мора да се осигура дека во гардероба на вашето дете не се само модните трендови, но исто така и практични, лесни облека.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Детска облека "Ариел". Компанијата "Килибарна Ариел". Општи принципи во изборот…Детска облека "Ариел". Компанијата "Килибарна Ариел". Општи принципи во изборот…
Детски стилски тексас облека од "Глорија фармерки". Историјата на тексас облека. Децата…Детски стилски тексас облека од "Глорија фармерки". Историјата на тексас облека. Децата…
Деца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облекаДеца носат "почетокот". Совети за избор на бебе облека
Судска медицинаСудска медицина
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Бебе облека за перењеБебе облека за перење
Детски Мода пролет-лето 2012 на децата Мода пролет-лето 2013 Тренд бебе чевли пролет-лето 2013Детски Мода пролет-лето 2012 на децата Мода пролет-лето 2013 Тренд бебе чевли пролет-лето 2013
Лекување во Медицинскиот центар на Израел Шнајдер ДетскиЛекување во Медицинскиот центар на Израел Шнајдер Детски
Јас не може да носи било кој од моите нормални облекаЈас не може да носи било кој од моите нормални облека
» » » "Rigma" детска облека. Prvilno грижи за различни видови на ткаенини