ma.gurushealth.ru

Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013

Многу мајки веруваат дека единствениот услов што е потребно да се донесе на детска облека - е практична и удобна. Всушност, далеку од тоа. Исто така, треба да бидат модерни, бидејќи естетски вкус и способноста да се создаде свој стил формирана речиси од раѓањето. Затоа, ние ги отфрлите скептични во однос на некои мајки на демонстрациите збирки на модерен облека за деца и pointeresuemsya дека дизајнери нудат да се носат за деца во 2013 година.
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013

Многу мајки веруваат дека единствениот услов што е потребно да се донесе на детска облека - е практична и удобна. Всушност, далеку од тоа. Исто така, треба да бидат модерни, бидејќи естетски вкус и способноста да се создаде свој стил формирана речиси од раѓањето. Затоа, ние ги отфрлите скептични во однос на некои мајки на демонстрациите збирки на модерен облека за деца и pointeresuemsya дека дизајнери нудат да се носат за деца во 2013 година.

Главните трендови на детската мода 2013

Стилови: Во 2013 година, на детската мода, се чини, не заостануваат зад возрасни за неколку сезони, како и обично. Таа оди со неа во ногата, како свој одраз. На пример, на модата на возрасни и деца, нуди широк спектар на стилови: тоа е удобен и практичен, што е особено важно за децата, спортски, романтични и безвременски стил за млади дами и господа, ненаметлива елегантен класичен или луд микс во Обичните стил. На изненадување на предмети на кои бебе е разновидна и тренди во овој ретро сезона.

Видео: Мода Свадба фустани 2013

Трендови на модерен облека за деца

Најжешките трендови во есен-зима сезона за возрасни - крзно во било каква форма и рачно плетени дрес - полека мигрирале на децата мода во 2012 година. Ова не е изненадувачки, бидејќи таквите нешта не само што изгледа луксузен, но, исто така, одлична заштита од студот. Девојки-жени на модни дизајнери се нудат не само капути и капи направени од природно крзно, но крзно трим облека и чевли, удобно торби, шалови, ракавици без прсти. Многумина во модни колекции за деца и плетени работи: туники, boleros, елеци, џемпери и cardigans. Во повеќето случаи, тоа е три-димензионални работи од buklirovannoy предиво, спој, со различни конвексни модели - плетенки и рачки. Веќе тоа сезона во ред мода етнички тренд, но во 2012 година во центарот на вниманието - Норвешки шеми Жакард. Еден допир на луксуз за да се заврши скромни плетени работи го прават модерен Сваровски кристали. Чисто деца тренд - е да се користи најмекиот фланелен во

ollektsiyah може да се види фустани, здолништа, ponchos, панталони и кошули, дури и во класичните мобилни направени од овој материјал.

Чуваат на исто ниво на интерес децата тексас облека, повторување точно стилови на облека за возрасни, иако облека за деца Тие се богати со декорација - тантели, везови, раб. Постојат модели на фармерки, имитира стилот на младите "гранџ" со својот изгребана и дупки, но децата не можеа да се покаже делови од телото и, според тоа, дупка затворена светлина контрастен материјал или фармерки друга сенка. Девојките треба да се обрне внимание на мини-sarafan, за претставниците на двата пола - тексас панталони со прерамки и изолирани од хип разгореа панталони, изострен на дното.

Модерен детски чевли во 2013 година, исто така, е неверојатно слични на возрасните, со измената, се разбира, погодност - без високи потпетици и неверојатно високи платформи. Но, на друг начин - и во бои, главно кафеава, и со стил, а во завршна - тие се исти. Во зима, особено треба да се обрне внимание на удобен и модерен детски чизми и ugg чизми. Мода за деца може да биде достапна за секого - сега се купи облека ефтин бебето е сосема можно. Често, тоа е онлајн мода продавница облека за деца Тие нудат добри попусти и прилично широк спектар на модели со најдобра вредност за парите.

боја решение модерен облека за деца

Светската Мода уморни од пребарувањето за екстремна палета на бои и полека се враќа на природни нијанси и воздржаност палета. Затоа, во модерен бебе облека доминантната класична црно-бели бои, и сива, кои, спротивно на очекувањата, не изгледа досадна. Можно е да изберете различни нијанси на сива боја со допирање на бело-сива и сива-челик за да се кафеава или сива-црна земјата. Една поинаква декорација - смешно отпечатоци, апликации, везови - не даваат да се заборави дека ова е уште облека за деца. Но, воздржаност, не значи дека светли бои застарена, посебно внимание се посветува на боја обичка, розова, црвена, виолетова, портокалова. Ако порано знак на вкус се смета способноста да ги собереш облека во една боја, во децата мода 2013 една година се карактеризира со вешти комбинација на бои, често спротивставени. Направете го тоа полесно само со користење трендовски отпечатоци - ленти, мобилен, грашок. Некои дизајнери користат мода леопард, растителни и животински отпечатоци.

Детска Мода 2012 2013 за момчиња и девојчиња

Сите погоре се однесува подеднакво како мали принцези облека и облека за господа - прилагодени за полот. Иако, на пример,

Имер, девојчињата и момчињата се подеднакво соодветни модни облека во воен стил, но најмногу Облека за девојки традиционално се украсени со везови и ryushikami и облека оригиналност момчиња "прикачите копчиња, колани, конци. Главната карактеристика на детската мода во 2013 - тоа беше нејзината желба да се зрели години, кои, спротивно на очекувањата, не го прави комична деца. Деца, напротив, изгледаат стилски и елегантен ..

Па, каде на друго место ѕиркаат трендови за претстојната зимска сезона, но на меѓународниот саем на облека за деца елита? Понуда на freshest преглед и фотографии од клучните новите трендови директно од Pitti фуфа 74, сега се поминува во Фиренца, Италија. Современите модни трендови за деца во зима 2012-2013 беа прикажани од водечките дизајнери од целиот свет - Fendi, Missoni, Miss Blumarine, IceIceberg, млади Версаче, Moncler, Marni, Пол Смит, итн Фатив на земјата: дели, твид, крзно, јакни, плетиво, голем број на додатоци, сјајот и гламурот, талент и дух на гроздобер шеесеттите години.

Детската мода во 2013 година е многу сличен на возрасни мода

Аналогии забележано во сите: боја, стилови и модели речиси повторува едни со други. Но, во исто време во детската облека треба да биде фантазија, романтика и нежност. Облека и обувки за момчиња и девојчиња ќе учествуваат повеќе практичност и удобност. Впрочем, тоа не е наменета само за церемонијални настани, но исто така и за игри, комуникација, забава. Утврди со модерен детска облека за сезоната 2013, дизајнерите внимателно одговара на изборот на материјал. Предност за сите природни. Сите за доброто на една убава бебе! Неговата кожа е осетлива, и ткаенина не треба да предизвика дури и најмала непријатност и алергии. Исто така, се обрне внимание на материјалот употребливост. Децата не сакаат кога облеката се збрчкана и мајки кои сакаат да се облекуваат лесно да се мијат надвор на дамки. Го зеде во предвид при изборот на дизајнери ткаенини.

Детски Модни трендови 2013 Во наредната година, детска мода облека вклучува сите главни насоки: класичен доаѓа блиску до повик на стил, малку романтичен ретро рамо до рамо со весели и слободен стил земја. Палета на бои е толку голема што тоа е тешко да се издвојат една или две јадра. Постелнина нијанси ќе бидат релевантни топли лета, ладно порите повеќе тематски стане повеќето модерни бои: богата темно сина, жолта, зелена и тивка класична сива меланж, раскошен корали и богата темноцрвена. Истакна детска и безгрижно светли нијанси. Меѓу нив најпопуларните обичка и портокалова, тиркизна и црвена боја.

мода соодветни неутрални бои на децата: црна и кристално бела боја. Но, да се деца облека може да изгледа досаден, се предлага да се разредува со светли бои. нема да исчезне во сезоната од 2013 година и графики. Тековен декорација декорација деца: грашок, со различни големини на светлината fone- мобилен дојде од наредби kovboev- poloska- цвеќиња. За малку модата склопот печати "гуска нога". отпечатоци на детска облека, да не ја напушти својата популарност крзно. Особено ценети во оваа сезона артикли направени од вештачки материјал. Дизајнери нудат да го користите на свој или во комбинација со други текстури.

Outerwear мали девојчиња се претвора во вистински луксуз принцези. Симпатична и многу убаво совлада поставен убавини во ponchos и ртовите. Еве, предност се дава на големи слатка готови необичен Аран или плетенки. За дрес пад заменува непропустлив материјал. Убава пончо гледа во колекции на Ланвин. колекција на облека за деца од Ланвин Кој не има време да се обиде на Кејп, може лесно да се направи, па во новата сезона. Традиционална облека изработени од памук или волна, со живописни преглед на Бенетон стекне. Многу стилски и експресивна за малку модата. Момци ќе биде неодолива и толку многу како неговиот татко во стилски ров или двојно гради капут од Burberry. Модерен облека за момчиња дизајнери сеќавам дека главната работа за дете - тоа е игра. Најудобна облека за деца на мобилни игри ќе стане јакни, направени од патент кожа.

одлична водоотпорен парк совршен за падот сезона. Сенф боја - вистински украс на сезоната. Како секојдневна мода облека за деца е најсоодветен слободен стил, кој дојде од далечна Америка, повик. Не помалку практични и убави нешта во ретро стил, малку потсетува на детството на мајка ми. Холидеј деца облека е сенка на радост и забава. Ова е прекрасен малку фустани украсени со возбудува и flounces, мониста и sequins. Ќе им даде на новост и свежината на вез или други задоволства кои се забавуваат ќерки на мајка ми. модерен облека за девојки, но за посебни свечени излез на момчето на прво место двојка костум со задолжително кошула. Момчето изгледа вистински господин возрасни. Детската мода во 2013 година за помладите ученици Блузи за девојки на возраст за основно училиште е исто така релевантни, како и за возрасни дами. Убаво седи на девојки 7-10 години слоја на Бенетон. Нивната главна фокус е на надуени школка и шарени декорација на цвеќе ќе биде. Невообичаено облачно шарени есенски ден обичка изглед мантил. бебе облека од Гучи Нема ништо поубаво за лето, од светлината лабава облека направени од тексас. Помладите ученици уживаат сите тексас. На модна писта млади модел во тексас јакни и комбинезони, здолништа и панталони, кои се дополнети со блузи или блузи, кошули и маици бесплатно. Убава манекенка за деца од излитена тексас презентирани s.Oliver Јуниор.

Студената порите Ikks Помлад нуди деца надолу јакна. Ова невообичаено топло и практична опција кога ќе мора да одат на училиште или на прошетка. јакни за децата во секојдневниот живот изгледаат одлично панталони, изработени од твид. Лесно ретро добијат ако такви панталони за да изберете интересни прерамки. Топ - топла и практични џемпер украсени со необичен печатење. Претстојната сезона нуди карирани кошула. Фаворити ќе бидат мобилни Виши и тартан. децата мода во 2013 година за момчиња Забележете Стела Макартни тимови и да се создаде сликата. И животните на Ана Kurris - најживописните и незаборавни тренд. колекција на облека за деца од Ана Kurris Мода 2013 за деца и младинци адолесцентките не се чувствуваат мали. Тие сакаат брзо да пораснат, па тоа е насоката гледа дизајнерите на модерен облека за деца од сезоната на годината за 2013 година.

Горна облека е повеќе како стилски работи од гардероба на мајка ми, со големина на малку помалку. Треба да се обрне внимание на ровот палта и сочни светли duffle палто со малку опремени силуета. Убава ровот палта се предвидени за девојчиња во колекцијата есен Burberry. Природи мирна и тивка костим беж боја, а девојката светла и софистицирани карактеристики елегантен модели и светла заситени портокалова боја врвот со тартан оригиналната постава.

Таа изгледа одлично на младите младите дами двојно гради капут. Нивната главна декорација се големи џебови. Парична казна девица половината и истакнуваат домот појас. Не помалку екстравагантен изглед и модели со А-линија. Со панталони комбинираат совршено исечени јакни. Тие не се само практични, но и исклучително женски. Ништо излишно, но задолжително присуство на хауба или шал јака. Затворач, како и обично, со патент или копчето изразување, кои се, исто така, декоративни улога. Девојките сакаат да носат светлина удобно јакна, мило да се види нови модели на кожени јакни или самоубиец. Во сезоната 2013 за кроење на нивната кожа се користи, но не и помалку важно, и текстил. Кожени јакни од Гучи светли бои станува миленик на падот сезона. Деним Teen Момци исто така може да го привлече нивното внимание да шик кожени јакни. Но бојата на нивната облека е поставено на црно. Познати trendsetters не се обрнува внимание на класични и адолесцентни момчиња мантил. Но, заедно со безвременски класици интензивна јакни виндјакна со мала стоење јака или јакна-самоубиец.

Малку модата и не помалку луксузни и гламурозна дами ќе се стави на еден чевли во вашиот омилен чевли во зима - во удобна и пријатна чизми и ugg чизми. За дождливото време има прекрасен колекција на гумени чизми. На училиште може да одиме во чевли од велур: чевли или чизми. Интересно удобни чевли велур. Познати брендови подготвен за новата сезона на децата мода во 2013 година - имаше само се грижат родителите да купи нови предмети и бебе Тоа ќе биде најмногу убава и среќна ..

Најнови трендови во детската мода 2013

Дизајнерите на децата модата не плаќаат помалку внимание отколку возрасни. Млади dandies секоја сезона нуди широк спектар на стилови, форми и бои.

Оваа сезона, на децата мода повторува главните трендови во модата за возрасни. Некои дизајнери нудат деца точно копии на своите колекции за возрасни модата. Ова им овозможува на малите модата изгледа многу стилски.

Но, во исто време, на децата облека е романтика, нежност, имагинација, голема практичност и удобност. Впрочем, децата облека создадена во на прво место не е за објавување, но за забава, дружење со пријателите, на различни игри.

Дефинирање на модните трендови на сезоната 2013, дизајнерите се посвети големо внимание на изборот на материјал. се даде предност на природни материјали практични.
Во новата сезона, дизајнери нудат малку dandies сите трендови во модата од ретро и класичен до случајни и земјата. МО ќе биде избор на бои и нијанси кои ќе ја нагласи спонтаност и негрижа на децата.

Модни трендови за најмалите

Горна облека за девојки може да ги претвори во вистински принцези. Младите дами дизајнери нудат ponchos и ртовите голема плете со оригинални бои плетенки. Исто така популарни се палта и ровот палта А-линија и со ниска половината. Во дождливото време, малку fashionista пончо може да се носат од водоотпорен материјал или опремени парк - убава и удобно.

Момчињата, исто така, ќе изгледа многу стилски во ров или двојно гради капут, иста како онаа на папата. За надворешна игри деца одговараат јакни во патент кожа и водоотпорен паркови.

Холидеј деца облека треба да изгледа светла и среќна. Фустани за девојки дизајнери украсени flounces, возбудува, раб, апликации и везови. За декорација во форма на зрна, rhinestones и sequins за најмалите треба да се третираат со претпазливост - нивните деца може да откине и ги проголта.

Трендовски облека за училиште

Најпопуларните горна облека за деца на оваа сезона се уште е топло и практични јакни и надолу јакни. Исто така, дизајнери нудат широк спектар на детски палта, вклучувајќи ги и елегантен капут со висок струк, ровот палта, duffle палто, нос. На тинејџерки ќе изгледаат одлично двојно гради капут со големи џебови и елегантен појас, како и модели со A-силуета.
Од страна на панталони се совршен краток намалување на јакни со качулка или шал јака. Од страна на популарните трендови оваа сезона вклучуваат јакни, кожени јакни, кои можат да бидат во шкафче соба, двете момчиња и девојчиња. Тие се разликуваат само во боја, ако понуди за момчиња во црни јакни, девојките се облечени во црни кожени јакни во разни бои.

Тоа се уште е на врвот на популарноста на крзно. Тој не е само украс како слој на faux крзно, но исто така е неопходност за нашите тешки временски услови. Дизајнери нудат на децата бунди, капи, ракавици на работ, маскирани јакни, палта и чизми.
Сите бес во новата сезона - производ на трикотажа, рачно плетени: различни џемпери, cardigans, џемпери, туники. Тие можат да варираат во должина и стилови, но сите модели се карактеризираат со светли бои, хеклани цвеќиња, крупни плетени и Жакард модели, удари и кабел. Многу работи се направени од buklirovannoy предиво и украсена со sequins и Swarovski кристали.

На врвот на својата популарност останува различни jeanswear. Работите се малку модата украсени со чипка, вез, раб. За момчиња и девојки, дизајнери нудат тексас панталони со прерамки и јакни и фармерки со дупки и изгребана. Надополнета овие работи блузи, блузи, бесплатни маици или кошули.
Од секојдневната облека дизајнери нудат малку dandies твид панталони. Тие се многу интересно да се погледне со трегери и џемпер украсени со необичен печатење.

Главните трендови на децата мода:

Една од главните трендови на сезоната 2013 - тоа е имитација на детска облека во мода "возрасни". Тоа важи и за намалување на, и боја, материјали и бои. Впрочем, не е за ништо што многу дизајнери во своите колекции нудат иста облека како и за нивните родители и за нивните деца.

Материјал.

Оваа сезона, во детската облека се релевантни квалитетни природни материјали: тексас, сомотски, твид zhaketiki со bouclé, филц, руно со кожени детали, плетени пуловери, плетени фустани и здолништа.

Финиш.

Како и во мода "возрасни" на својот врв сезона 2013 модел, украсена со природни и вештачки крзно, boucle, sequins, украсени со sequins, чипка и lurex.

Модни стилови.

Во сезоната дизајнери за 2013 година нудат на младите жени на модата различни фустани, туники, туники со sequins, кристали и тантела.

Повеќето модни облека ќе ponchos, јакни со вода отвратителен, boleros. Особено се релевантни палта и јакни, повторувајќи модели на намалување на возрасните. Малку дами и господа, тие изгледаат многу стилски и елегантен.

Додатоци.

На врвот на популарноста во детската мода ќе биде како придружни ремени и прерамки. Малку модата, потсетува на своите ставови на мали банкари се погледне едноставно неодолива и веднаш го привлече вниманието.

Исто така многу популарни се додатоци како што се плетени капа со стакло, плетени капи со POM-poms, капи со ушите, плетени шалови, шалови и марами во кафез со солидна печатење.

Отпечатоци.

Оваа сезона треба да се даде предност на облека, накит отпечатоци во форма на снегулки, нозете на врана, скандинавските модели. Исто така во мода слики на елени, leverets, мачиња и други слатки мали животни, животински боја и боја на сликата.

Еден од новите трендови за сезоната есен-зима 2013 - кошула во кафез.

Многу стилски ќе изгледа кошули и панталони со декоративни шевове ватиран големи закрпи направени од мека кожа или ткаенина, различни во текстура и боја од база на материјал.

Трендовски бои во облека за деца 2013 сезона

Имитација на стилот на возрасните евидентно во детски алишта и боја. Црна, сива, мастило сина и бела боја во детските колекции изгледа многу модерен и соодветно. И ако работите се направени од кадифе и сомотски, тие, исто така, изгледа елегантно и свечена.

Но, за млади модата такви бои треба да се разредат со живописни бои. Патем, светли бои само корист од близината на сива и бела боја.

Тренди зелена, жолта, песок, розова, кафе, сива, крем, црвена и сина боја. Многу релевантни крем-беж, погодна за двете горните и долните облека.

Оригинален дизајн во оваа сезона стана ткаенина со заматен личности слични на кинески и индиски мотиви.

Видео: On-line облека продавница. Тренди здолништа 2014

Млади dandies нуди стилски фустани во пурпурно и нежни тонови.

Како додатоци за нив се марамите карирани во пурпурна и црвена бои, нараквици и ремени.

Видео: Популарни Видео - Мода & трендот на пазарот

Меѓу модните трендови на новата сезона може да се нарече животински отпечатоци. Девојките се многу популарни цветни мотиви - цвеќиња покриени со маици, здолништа, фустани па дури и палта и јакни. Исто така, дизајнери нудат печати "гуска нога" и грашок. Момци популарни печатење е мобилен и лента.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена женаМода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена жена
Детската мода излезот 2013 издувните гасови од градинка: детска мода - 2013. Организацијата пром во…Детската мода излезот 2013 издувните гасови од градинка: детска мода - 2013. Организацијата пром во…
Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…
Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…
Елегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жениЕлегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жени
» » » Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013