ma.gurushealth.ru

Мода децата зима 2013 Трендови во детската мода есен-зима 2013

Децата ќе љубов на сезоната снег, а мајките задача - да се облекуваат своите малку Minx така што тоа беше топло и удобно да се вклучат во нивните омилени зима забава. Затоа, за собирање на познати дизајнери се комбинираат удобноста и убавина. Во денешниот свет, детска мода, исто така, има место да биде, тоа е постојано се менува и во многу аспекти е слична на возрасни модата. Многу видови на трендови од најпознатите дизајнери на модната индустрија, како што се Fendi, Мис Blumarine, Стела Макартни, Missoni, IceIceberg и други, покажа изложба на детска облека Pitti фуфа. Овој настан стана светол пример на овој детски модата.
Мода децата зима 2013 Трендови во детската мода есен-зима 2013

Децата ќе љубов на сезоната снег, а мајките задача - да се облекуваат своите малку Minx така што тоа беше топло и удобно да се вклучат во нивните омилени зима забава. Затоа, за собирање на познати дизајнери се комбинираат удобноста и убавина.

Во денешниот свет, детска мода, исто така, има место да биде, тоа е постојано се менува и во многу аспекти е слична на возрасни модата. Многу видови на трендови од најпознатите дизајнери на модната индустрија, како што се Fendi, Мис Blumarine, Стела Макартни, Missoni, IceIceberg и други, покажа изложба на детска облека Pitti фуфа. Овој настан стана светол пример на овој детски модата.

Така, Детски зима мода 2012: она што се сегашните трендови?

Невозможно е да не се забележи на стил и елеганција, која е полна со модерни облека за деца. Речиси сите модели се покажа особено луксузни, која е направена за со окото на модата возрасен. Уште поважно, сите од работите на мал модел е многу удобно и практично, и секогаш се направени од природни материјали. Гледаме една хармонична комбинација на различни елементи во гардероба на стилски и оригиналот ансамбли.

Крзно. Оваа зима без тоа нема да биде во можност да управуваат не само возрасните жени на модата, но и претставници на мали "форми на културата". Мантили, капи, како и марами, чанти, ракавици, ракавици без прсти, чевли и капи украсен со крзно - сето тоа е многу важно оваа зима.

Видео: Модна ревија "Есен-зима 2016-2017" Гуливер

Трикотажа - уште еден тренд на детската мода зима 2012. Многу релевантни трикотажа украсена со rhinestones, везови или со користење на макро boucle.

Фланелен ткаенина има посебно место во детските колекции, дизајнери го користат за да се создаде здолништа, фустани, панталони и кошули во кафез. Воен стил игра доминантна улога.

Модерни бои. Во сезоната зима 2012 во детската мода да се утврди како основни бои како црна, бела и сива боја. Сепак, дизајнерите се обиделе нивните најдобри, разредена досадна боја различни интересни елементи кои украсена облека за деца и ја прави различни. Ние ги видиш сите видови на везови, дизајн, апликации, како и отпечатоци, кои јасно укажуваат дека на модна писта покажува децата модата. Весели бои, исто така, се одржа во голема почит меѓу нив, како на пример портокал, виолетова, корали, розова, црвена и обичка. Отпечатоци може да се разликуваат од гледна точка и лента.

Различни стилови - е уште еден тренд на детето мода 2012. Плетени фустани, издолжени cardigans, фармерки излитена сомотски работи исечени твид јакни, хеланки - ова се работи кои треба да се даде посебно место во гардероба на вашето дете во наредната сезона.

Мода Шапка - тоа е уште еден прилог, без кој вашето дете едноставно не може да го направи оваа зима. Овој важен детал може да се надополнуваат утврдено ансамбл, како ништо друго. Во чест капи, меки крзно капи, плетени капи, крзно слушалки, headbands, капи, Fedora, како и цилиндри, украсени со различни елементи.

Видео: Ексклузивно скрининг на децата есен-зима колекција 2013 година во бутик на Renommee

Од горна облека може да се идентификува атмосфера надолу јакни, палта, како и класичните палта и со крзно и без. На чевли - тоа чизми, украсени со крзно, uggami и класичен кожени чизми на рамен ѓон.

зима модерен облека за девојки
Оваа зима, детска мода во Облека за девојки угодно употребливост: топли чизми со високи трговец, во комбинација со голем крзно хауба на јакна тривијален и се погодни за сите временски услови. Електрични сина - добро решение за подготовка на модерен сет трикотажа. А забава отпечатоци со помалку склон кон флерт дами или светли плодови донесе имиџот на малку зло.

Видео: Модна есен зима

Во создавањето на гардероба за девојчиња дизајнери се обидоа да славата: Снежана топло комбинезони совршено се совпаѓа со зимски тема, светли поставата со леопард печати ќе го направи вашиот девојче најмодерни зима 2012.

Истото трендови може да се забележи во детската мода во свечена облека. Бујна здолништа, елегантна чевли - сите познати црвено-црни дамки на. Па дури и плетени збир на капа и шал е подобро да се избере леопард на бела позадина.

Зимски - не е причина да се откаже од светли бои! На пример, свилен блуза обичка боја може да се комбинира со топла боја плетени јакна бу

rgundi. Или во комбинација во собата на светли бои магента јакна и елегантен фустан со големи пупки. Не заборавајте на додатоци: сенка треба да се повтори со ракавици или белезници топло.

Греј - зошто да не? Оваа благородна сенка е соодветно, во соработка со скандинавските мотиви во плетени фустани, марами, хеланки.

Зимска облека за момчиња
Електрични сина, мобилни и poloska- на врвот на детската мода за момчиња: шарени џемпер во комбинација со едноцветен фармерки, карирани кошула јака ѕиркаа и фармерки со карирани поставата - на актуелните трендови. А симболот на мирот (на Пацификот) на џемпери - вистински најде на сезоната.

Нобл сива никогаш не излегува од мода: удобно и топло одговараат за одење со многу џебови, интересна карирани шал - облека во нијанси на сива боја во комбинација со било кој друг.

Скандинавските мотиви во горна облека за девојки - е добро решение за зима. Поддршка на овој тренд со прерамки или плетен џемпер со овој украс за вашиот малку fashionista.

На повеќе слоеви на облека за да се стави на твоето момче, толку подобро ќе се чувствувате во текот на зимата. Наместо еден дебел џемпер фустан подобро на бебето светлина џемпер и јакна за заклучување на правото време да се вратите, па дури и отстранување на горниот јакна - така што бебето не ќе имаат време да се пот во собата, и на тој начин не се студени, а потоа на улица.

Детската мода облека оваа сезона - огномет од емоции: девојки може да важнича во бела облека со леопард или светла нијанса на обичка сетови и со момчињата чекаше

дозволи за повеќеслојна и да се замени на банални сино електричар.

Детски Мода Трендови Есен Зима 2013

Во 2013 година, детска мода копирате возрасни. И тоа, во признавањето на дизајнери, тоа не е често да се случи. Модни трендови 2013 - огромен спектар на стилови и мешање. Во зимската сезона, од најпопуларните ќе биде крзно - капи, беретки, капути, јаки, muff, декорација на чевли и чанти.

Не помалку популарни се плетени производи - сите видови на џемпери, јакни, ртовите. Особеноста на оваа сезона - најголемиот дел обврзувачки, сите видови на дијаманти, ленти, испакнатините.

Фармерки веќе не е можно да се јавите моден тренд, тоа е веќе дел од културата. Но, детски фармерки се поромантични, несовесно, разигран. Тие дури и може да биде во "гранџ" стил, но со затворени дупки и гребнатинки. Исто така, детски фармерки повеќе од возрасните, украсени со раб, sequins, чипка, убава навртки. Во мода се повторно вклучуваат тексас панталони со прерамки и sundresses со изострен панталони.

Што се однесува до бојата, и во детската мода во склад со возрасни. Трендовски бои на сезоната - сива, челик, сива-кафена боја, црно-бели бои, сите природни нијанси.
На светли бои во мода се сите нијанси на црвена боја: портокалова, корали, розова, виолетова, обичка. Одличен функција - присуство на светла, весели отпечатоци, апликации, везови, не даваат да се заборави дека ова е детска облека. Најмодерни отпечатоци ќе му се одземе и грашок.

Уште една иновација: Минатата сезона беше важно да се меша бои во текот на пердуви. Сезоната 2012 е поважно да се фокусира на една живописни детали и да го користите да се хармонично ги комбинира контрастни бои.

Блузи за ладно време од годината и капи се исто така не помина незабележано. Во 2013 година, дизајнери нудат дарежлива палта и одредување на јакни со крзно трим или без неа, и палта.

Шапка може да биде речиси ништо, расположението. Крзно капи, плетени капа со модели и апликации или без крзно слушалки капа. Бои и отпечатоци на капи - исто така во расположението. Но, не мислам дека сите модни - само девојки. Момчињата, исто така, може да блесне. Џемпери со Жакард шема и V деколте, фармерки во "гранџ" стил кадифе палто нови модели се исти како и за девојките, но во машка верзија, со многу копчиња, klopok, синџири, ремени и алкохол. Добредојдовте стилот на "воена". Тој, патем, е многу погодна за девојки. Основната идеја на детските модни трендови 2013 - Стил и еднаквост.

Анисимов колекција есен-зима 2013-2014: шпекулации на спомени од детството

Искрено, секој случај се однесува на деца - е клучот за успехот. Од проста причина што децата, во прилог на чиста емоција, не предизвикува никакви негативни чувства публиката. Виктор Анисимов е добро позната. Можеби тоа е причината зошто играта на облека за деца дадена на него така лесно и успешно.

Анисимов зачувани на ткивата, а во исто време да се великодушни сентименти

Успехот на претходните колекции за возрасни, презентирани на децата, даде Виктор Анисимов помогнам да продолжи со работа во истиот дух. Вчера во салата уметност Арсенал покажува публиката виде втор континуиран прилив на емоции во форма на низа од модерни деца. Зборот "шпекулации" во насловот на потрошената со иронија и добар хумор статијата, бидејќи искреноста Анисимов во својата работа се завидувам на многумина. Со еден збор, Виктор зачувани на ткаенини за прикажување и во исто време да стане дарежлив кон доброто расположение.

Да, секој од нас е дете, дури и во староста на пасош помина далеку од четириесет години. Да, сите ние сакаме да се направи ред, како во старите добри времиња со соучениците по завршувањето на училиштето во дворот во близина на куќата. И да - Виктор Анисимов хулиган разви уникатна колекција, од која произлегува духот на авантурата и детски негрижа. Детството херои на гангстерска сага "еднаш во Америка" Том Соер и Хаклбери Фин - слики, генијалците на момчиња во шапки и капи на најголемиот дел, а потоа се виорат пред неговите очи, гледајќи во Anisimova модели. Смел мотиви на рок ен ролот, а не се дискутираше.

Единствениот акцент боја - жолта - беше изразена во форма на букети, светло палто, музички инструменти и ретро-атрибут - канти со млеко

Стилски хулигани седум или осум години во шоу изложени облека во традиционалната Anisimova црно-бела комбинација. Боја како што се изразени во веќе запознаени со публиката букет цвеќе, неколку жолта палто во форма на музички инструменти топла златна боја и (неочекувано) како ретро-атрибут - млеко лименки. На прашањето за целосно воведување на боја во иднина колекции Виктор одговори дека е, во принцип, не против неа. Но, токму оваа збирка Анисимов за 9,5 есен-зима 2013-2014 стана еден вид на ретроспективи на детството - со црно-бели фотографии и периметар на познатите дворот, каде што израснал. Анисимов двор со неговите поврзани со црн квадрат.

Анисимов толку суптилно, умно создава и соодветно контрадикторни слики кои не може да го обвинуваат за празни копнеж за андрогиноста

Парадоксално, сега дека сезона по ред, Виктор е единствениот дизајнер кој создава контрадикторни работи во исто време тие се а приори успешна, популарни, пожелно. Стесни пот панталони, исечени јакни - за parney- директно јакни, здолништа под колената, груба чевли - за девојчиња. Се создаде нешто како некој друг - тогаш тоа ќе падне бараж на критики за замаглување на границите помеѓу половите. Но Анисимов го прави толку многу суптилен начин, толку вешто и соодветно дека јазикот не се претвори го обвинуваат за желба за андрогиноста.

Анисимов обновува модниот свет според свои правила, наместо да се обидува да ставам вашиот дизајн талент во рамките на потребите на мнозинството

Додека сите да научат правилно да се справи со спортски шик, Виктор Анисимов на оваа тема за долго време јаде куче. И, можеби, не една. Спорт - неговиот пат до сто, и тоа покажува во секоја сезона. А сепак, она што е изненадувачки тоа е тешко да се негира фактот дека секоја редовна наплата Анисимов не носи ништо квалитативно ново, туку логично продолжение на претходниот. Секоја сезона, Виктор некако толкува неговите омилени теми, и секоја сезона тој ракоплескаа. Можеби тајната е во тоа што Анисимов обновува модниот свет со своите правила за проектирање, наместо да се обидува да се вклопи во вашиот уникатен талент во рамките на поголемиот дел од потребите.

Детската мода 2013

Возрасни мода во преден план на совршена слика - високи потпетици, тесни, понекогаш го попречуваат облека. Детски Мода - е исто така убавина и привлечност, но главната работа за малку модата - тоа е удобност и практичност, како и за нивните мајки - практичност. Никој не е изненаден од фактот дека децата се постојано трчање, скокање, во принцип, се движи, а понекогаш и да падне ... застане повторно и дојде на состанок авантури.

Тоа е во оваа насока се развива нови трендови во детска облека весели дете во 2013 година, и покрај модни дизајнери се преземат грижата за присуство на нежност, романтика и фантазија костими за деца.

Презентацијата на колекција на облека користат само природни материјали, пријатен за чувствителна детска кожа и лесно да се грижи за, како што велат, е се 'за нас.

Исто така ги поттикна различни стилови и жанрови. Во новата сезона побарувачката класичен воздржани и "урбани" uniseks- ретро стил за романтични лица и земјата - за сите љубители на светли и палав.

A мноштво на форми и текстури е поддржано заситен палета на бои. Боите и пастелни нијанси на сива, целиот спектар на сина, жолта и зелена боја, но одделно емитуваат виолетова, портокалова и тиркизна скала, со цел да се нагласи леснотија и свежина на младите тинејџери широчината на детето.

Украс ткиво "ќе се движат" од минатата сезона, ќе остане релевантен клетки (на трендот на каубојски), ленти и грашок. Новина ќе биде цртежот на "нозете на врана".

Таа и понатаму останува популарна и крзно - како украс на сопствените.

Видео: Уметност на детска мода Детско Walz (есен / зима) 2014/2015

Во категоријата на горна облека за 2013 година претстави лакирани кожени јакни за kiddies беше удобно да се игра. Грб претвори девојки во принцези, а момчињата ќе биде неодолива во ров или двојно гради капут. На зима, најдобро решение ќе биде јакна. Соодветни за топлото време ponchos и ртовите голема плете.

За време на празниците нудат девојки се украсени со rhinestones со flounces, возбудува и sequins, и момчиња - од два апартмани со кошули во пар, што ги прави вистински господа.

Тексас облека линија, исто така, го најде своето место во новата сезона и да стане подемократска.

Посебно внимание во тинејџерски мода за девојки со оглед на јапонски мотиви, како и "reperskoy" облека момчиња.

Во принцип, на мода за малку модата е многу интересна и богата, за тоа прашање, било кога.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена женаМода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена жена
Детската мода излезот 2013 издувните гасови од градинка: детска мода - 2013. Организацијата пром во…Детската мода излезот 2013 издувните гасови од градинка: детска мода - 2013. Организацијата пром во…
Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…Во детските лето 2013 модата секогаш ќе бидат релевантни jeanswear. Тексас облека за деца. Деним…
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…
Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…Детски модната куќа lalima и зошто модни куќи се деца. Момци критериуми за селекција. Историјата на…
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013
Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…
Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…
» » » Мода децата зима 2013 Трендови во детската мода есен-зима 2013