ma.gurushealth.ru

Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се потврдува мотото: "нов - е добро заборавени старите"

Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки пред триесет години - додека издолжена cardigans големи плетени со големи копчиња. Универзална топла работа смирувачки нијанси на топло, без оглед на времето и ќе биде од корист на позадина за светли блузи и хеланки, што е угодно да се стави вашиот млади модата. Лето модата облека девојки нуди лесен блузи, sundresses и удобни панталони. Капа и кеса ќе биде голем плус.
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се потврдува мотото:

Детската мода девојки 2013 се враќа нивните мајки пред триесет години - додека издолжена cardigans големи плетени со големи копчиња. Универзална топла работа смирувачки нијанси на топло, без оглед на времето и ќе биде од корист на позадина за светли блузи и хеланки, што е угодно да се стави вашиот млади модата.
Лето модата облека девојки нуди лесен блузи, sundresses и удобни панталони. Капа и кеса ќе биде голем плус.

Мода здолниште за девојки
Класичен здолниште со набран се уште се многу релевантни дел од детска облека. Нивната должина може да достигне колената, во основа иста здолниште со шорцеви заедничко - исто темна боја, густина, топла волнена крпа. Ова здолниште може да се комбинираат со било блузи, џемпери и Поло - тоа делува како основни податоци за облека.

Модерен шорцеви за девојки
Уште еднаш се потврдува мотото: "Новата - е добро заборавени старите", влезе во шорцеви сцена - одлична можност да се покаже вашиот тенки нозе принцеза.

Шорцеви шие точно во зима олицетворение - на дебели волнени материјали, наредени, темно "атмосфера" тонови. да ги комбинирате со дебели хулахопки, на "врвот" мора да биде повеќеслојна. Тогаш млади модата не само удобна, но, исто така, топло.

Модата за девојки: Додатоци
Како што веќе рековме релевантноста на ленти би сакале да се потенцира хулахопки - како само со користење на еден од моден додаток може да се создаде стилски изглед за вашата убавина. Па, ако шарени ќе биде најмалку уште една точка во маската на детето - дали чанта, капа или јакна за девојки.

Модата за девојки 2013

2013 Мода девојки се вратат нивните мајки пред триесет години - додека издолжена cardigans големи плетени со големи копчиња. Универзална топла работа смирувачки нијанси на топло, без оглед на времето и ќе биде од корист на позадина за светли блузи и хеланки, што е угодно да се стави вашиот млади модата.
Мода за девојки. Детска облека за девојки. Детската мода
Во фото: Детската мода за девојки. Модерен облека за девојки: Chloe јакна со ремен, јакна и блуза со здолниште Пол Смит, Клои јакна
* Детска Мода - 2013: есен облека за девојки

Лето модата облека девојки нуди лесен блузи, sundresses и удобни панталони. Капа и кеса ќе биде голем плус.Модата за девојки. Детска облека за девојки. Детската мода
Фото: Детски мода за девојки. Трендовски облека за девојки Chloe колекција

Мода здолниште за девојки
Класичен здолниште со набран се уште се многу релевантни дел од детска облека. Нивната должина може да достигне колената, во основа иста здолниште со шорцеви заедничко - исто темна боја, густина, топла волнена крпа. Ова здолниште може да се комбинираат со било блузи, џемпери и Поло - тоа делува како основни податоци за облека.
Мода за девојки. Детска облека за девојки. Детската мода
Фото: Детски мода за девојки. Мода детска облека за девојки: Кензо, Пол Смит, Клои

Модерен шорцеви за девојки
Уште еднаш се потврдува мотото: "Новата - е добро заборавени старите", влезе во шорцеви сцена - одлична можност да се покаже вашиот тенки нозе принцеза.
Мода за девојки. Детска облека за девојки. Детската мода
Фото: Детски мода за девојки. Мода детска облека за девојки: Chloe, Марк Џејкобс
Шорцеви шие точно во зима олицетворение - на дебели волнени материјали, наредени, темно "атмосфера" тонови. да ги комбинирате со дебели хулахопки, на "врвот" мора да биде повеќеслојна. Тогаш млади модата не само удобна, но, исто така, топло.
Мода за девојки. Детска облека за девојки. Детската мода
Фото: Детски мода за девојки. Мода детска облека за девојки: јакни, панталони, хеланки, кошула Пол Смит

Модата за девојки: Додатоци
Како што веќе рековме релевантноста на ленти би сакале да се потенцира хулахопки - како само со користење на еден од моден додаток може да се создаде стилски изглед за вашата убавина. Па, ако шарени ќе биде најмалку уште една точка во маската на детето - дали чанта, капа и Поло.

Детски Мода 2013 година: главните трендови

Од одредена возраст, за многу деца да стане многу важно да биде облечена само убава, но, исто така, во согласност со тековните модни трендови. Ова значи дека нивните родители треба да бидете сигурни да бидат свесни за со цел јасно да се одговори на прашањето: "А што си ти?". И ние ќе ви го покаже вистинскиот одговор.

Детската мода е како што се различни како возрасни. Оваа година, момчињата и девојчињата се поканети да се носат елегантни капи, шалови долга и сложена облека.

Да, навраќајќи се на некои возрасни мода таму: кога скенирање чини дека децата кои носат речиси една за да се се повторува за возрасни. Но, ако погледнете повнимателно, сликата почнува да се промени, бидејќи облека за деца сошиена во поглед на карактеристики на живот: тие имаат тенденција да се акумулираат маст, многу удобно за игри на отворено и добро се носи.

Од крзно се уште е популарен, деца, особено девојчињата, се поканети да се пополни работи гардероба, ако не и целосно направена од крзно, барем делумно ги декорирани. Исто така, не се направи оваа година без плетени работи. Не заборавајте за како дизајнери и удобен материјал, како што фланелен. Од него се пришиени кошули, блузи, здолништа и панталони.

Боја, во принцип, се повторува возрасни мода оваа година, но децата може да биде многу поинтензивно користење на светли бои, различни забава отпечатоци и appliqués.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…Детска мода за девојки 2012. Области на децата Мода 2013 сезона. Детската мода водечките брендови…
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013
Светла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто новоСветла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто ново
Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…Мода детски фустани 2013 година. Критериуми за избор на домот бебе фустани. Елегантен фустани за…
Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…Многу родители скапо ги сакаат своите деца и сакаат да ја видат својата убава и стилски дури и не…
Елегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жениЕлегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жени
» » » Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се потврдува мотото: "нов - е добро заборавени старите"