ma.gurushealth.ru

Мода за бремени жени лето 2013 Outerwear за бремени жени. Панталони, фармерки, панталони со прерамки за бремени жени. Канцеларија облека за бремени жени

Кој рече дека во текот на бременоста жената треба да добие на безобличната торба и да заборавите за убави работи до раѓањето?! Не, воопшто! Дури и во овој период на саемот половина од човештвото сака да изгледа неверојатно. И модните дизајнери на ова прашање целосно се согласувам со нив. Модерен облека за бремени жени
Мода за бремени жени лето 2013 Outerwear за бремени жени. Панталони, фармерки, панталони со прерамки за бремени жени. Канцеларија облека за бремени жени

Кој рече дека во текот на бременост жената треба да добие на безобличната торба и да заборавите за убави работи до раѓањето?! Не, воопшто! Дури и во овој период на саемот половина од човештвото сака да изгледа неверојатно. И модните дизајнери на ова прашање целосно се согласувам со нив.

Секоја сезона, дизајнери произведуваат за бремените многу тимови. Тврдејќи дека секоја жена се наоѓа на вистинското нешто за себе во ова море на форми и стилови? Патем, Мода за бремени жени-2013 - е фустани, панталони и кошули кои се идеални за различни ситуации. Работите на современите модни колекции, вие можете безбедно да одат на работа, пријателски партија или се направи уште еден лет до најблискиот трговски центар.

Мода за бремени жени лето 2013 Тој го претставува доброто женски фустани, стилски панталони, оригинални и необични врвот мантил. Се разбира, во прилог на надворешните предности, овие тимови се лесни: никогаш не се повлече заедно и не се карам да се намали. За производство на овие нешта модерен дизајнери користат само природни, "дише" ткаенина.

Во почетокот на летото, бремените очигледно не му се направи без фармерки или панталони. Во 2013 година, во мода уште еднаш вклучуваат тесни фармерки, "банани" и "панталони". Покрај тоа, дизајнери на висока мода понуда да се врати во 70-тите години на минатиот век, и се сеќавам како да изгледаат стилски на жени, тогаш се разгореа панталони направени од тексас.

Модерен оваа сезона јакна со мирис може да стане неопходен нешто за целиот период на бременост. Сепак, бремена мајка не губат, ако ќе ги претпочитаат блуза со еластична бенд под бистата. Ова е исто така еден од најновите модни трендови. Кога овој вид на работа може да биде многу смели бои, од бела до вари светла виолетова или розова.

Мода за бремени жени "Лето 2013" нуди прекрасни дами покажат на другите тенки нозе. Особено за ова лето колекции се појави фустани миди. Ако бремена мајка страда од проширени вени или едем, недостаток на време може со сигурност да се прикрие полите од својата долга светлина фустани или здолништа макси. И во кул времето на бремената жена може да се носи дрес фустан со висок врат. Патем, ова е совршено решение за канцеларија, а за еден неврзан прошетка.

лесна јакна

Направени од тенки шифон и свила, ова лето, тој ќе стане вистински скапоцен камен на гардероба и една бремена жена. Без сомнение, среќата е на наша страна - најмодерни модели се смета дека се прицврстени или врзани под бистата. Лето јакна особено поволни за да се погледне во текот на плетени маици и блузи со ремени на различни ширини.

Здолниште и макси фустан

Во манекенка издолжена здолништа со еластична и kuliske, туники и плетени фустани и лето тенок материјал кој има асиметричен сече. Ова лето на 2012 година како едноставен и елегантен член на облеката, како и здолниште, макси, да се создаде слика на парична казна ќе се носат со светли блузи и исечени tunichkami. Но, повеќето удобен и модерен облека за бремени жени 2013 - фотографии презентирани на вашето внимание, велат дека ова е најдобар - фустани и sundresses mдолжина аксиома, особено гроздобер стилови.

светлина фармерки

Лето фармерки во оваа сезона ќе го избере најдобриот можен светлите нијанси на сина, и идеално - бело. Прилагодена панталони направени од тексас може да биде колку што сакате: тесен или широк, директно, па дури и со одблесокот од коленото и од хип - модни трендови на 90-тите години назад кон нас оваа година. Со сака фармерки изгледаат одлично издолжена кошула бесплатно намалување во 70-тите стил: не е премногу голем модел и обичен.

Комбинезон направени од природни материјали

Модели на модерен облека за бремени жени во 2012 година, ја потврдува оваа слика, тоа е многу често претставени комбинезони различни опции за сечење. Но, штом еднаш на резервацијата дека ова омилени дизајнери неврзан облека погодна само за жените кои се во првиот и вториот триместар од бременоста. Притисокот на фетусот на мочниот меур со текот на времето, како што е познато, ќе станува повеќе и повеќе, а тоа неверојатно практични unitard стана речиси предмет на тортура, со оглед на зачестеноста на посетите на женското веце. Иако е како удобно се дека ќе го почувствувате во постпарталниот период, кога вашата форма само ќе се врати на оригиналниот личности, ја зголемува вкупната во категоријата на работите "мора да има" категорија.

Составен дел од гардероба на бремена мајка се модни додатоци кои додаваат посебен шарм на него и го нагласува нејзиниот расположение заедно. Текот на летото на 2012 година ќе биде на побарувачката шарени додатоци и декоративни елементи. Што се однесува до боите на додатоци, предност ќе се даде на сите нијанси на портокалова. Портокалова боја оди добро со пастелни облека. Исто така во мода ќе остане популарен во минатата сезона жолта боја, која може да биде ефикасно во комбинација со темни тонови на облеката. Додатоци светло розова изгледаат добро во комбинација со облеката на сива, бела и црна боја. Светла виолетова боја додатоци бремена мајка мора да се нагласи длабочината на нејзината слика, особено во комбинација со такви бои како карамел, камила и розова. Светла зелена боја не е само декорација на гардероба на една бремена жена, но, исто така, позитивно влијание врз неа, како може да се смири и олеснување на раздразливост.

Бременост - време кога жената е навистина среќен. Почитувани идни мајки, не се мрзливи и не заборавајте да се биде модерен во било која состојба и без оглед на возраста.

Горна облека за бремени жени

Мора да се признае, изборот на outerwear не е премногу голем во продавниците. Затоа, за топла јакна или капут, можете да одат на редовни центар. Тоа е исто така одличен начин за излез - на облека продавница за целосна, каде што многу евтини работи.

Што е правилно горна облека за бремени жени?

- Таа се разгореа силуета, со јасно дефинирани линии на градите и рамо;
- Тоа треба да биде доста голем, така што нема да го попречат движењето на hodbe-
- Таа го заштитува против студот. Со оваа задача справат палта и ponchos од волна или кашмир, како и јакна со изолација. Руно, Соочи полиестер, Thinsulate, izosoft се потребни, кога на отворено - под нулата. Преживеат екстремен студ ќе ви помогне гуска надолу и крзно, но пазете: тие можат да предизвикаат алергија;
- Сигурен засолниште од ветер и влага. Одбери јакна со еластична бенд на дното се повлече, молња, кој е затворен во врвот на бар и посебна вода отвратителен;
- Има рефлектирачки инсерти (тие не ќе им овозможи на "изгубени" во темнината, што е многу важно во процесот на транзиција на патот).

Што да се стави на бремена жена да остане топло?

Еве неколку практични модели:

Трапез палто убаво истакнуваат стомак и се вклопуваат во било гардероба - од спортски до класика. Впрочем, тој ги комбинира лесно со фармерки, здолништа, чевли и патики.

Јакната на Болоња - '-мора да има "есен гардероба. Присуството на изолација прави незаменлив во студ.

Видео: здолништа за дебели. шие здолниште

Пончо - еден од најпопуларните модели, како да е дизајнирана специјално за бремени жени.

Канцеларија облека за бремени жени

Вработената жена "во државата" наметнува посебни барања за облека. Прво на сите, тоа треба да биде удобно и безбедно за бебето. Исто така се одликува со елегантен и одговор на кодекс на облекување, кој беше усвоен во компанијата. Исто така, поефикасна избрана гардероба е во состојба да се скрие расте midsection на работодавачот и колегите.

Видео: Машка облека. Машка облека стил

Што да се носат на работа?

Одговараат за бремени добар квалитет обично не е евтин, но тоа лесно може да се заменат со други работи - без оштетување на бизнис репутација.

- Строга јакна е подобро да се промени за да се плетени јакна воздржани боја, тоа ќе биде корисно и практично, - препорачува дизајнер на SWEET МАМА Олга Rozanova. - Вие исто така може да носи јакна силуета "трапез" со блуза. Во секој случај, облеката треба да биде удобно, бидејќи најважното достигнување во кариерата на жените - позицијата на мајката.

6 најдобрите нешта бизнис гардероба за мајката:

1.Klassicheskaya бела блуза од памук водат - "мора да има" секоја гардероба. Вградени овој модел е прилагодена така што тоа може да се носи по бременоста.

2.Trikotazh. Без cardigans, џемпери, јакни на овој мек, топол, еластичен материјал не може да се направи за време на бременоста. Совет: Избегнувајте големи плетење - тоа е "потежок" силуета. Светла вискоза Поло јака со голф и долги ракави истакнуваат стомакот и обичка ви се расположи на облачен ден.

3.Uzkie панталони со широки одредување ремен - идеален за високи и долги нозе. Добро во комбинација со семе тави и на глуждот ниски потпетици и балет станови.

4.Kostyum неопходна ако постои строг кодекс на облекување во канцеларија. Одбери јакна трапезоидна силуета и исправен здолниште направен од лесни ткаенини, се водат, која ќе обезбеди совршено се вклопуваат.

5. здолниште плетени дрес тенок и изгледа одлично со туника, Поло или јакна.

6. Шорцеви класичен сече со мека набран на половината.

Чевли за бремени жени

Тоа едноставно не треба да ги бремена жени "на нога": едем, проширени вени, рамни стапала ... Телесна тежина бремена мајка Таа расте заедно со желудникот, па нозете се подложени на тешки товари и многу уморен. Во исто време, на здравјето на жените и децата да имаат корист долги прошетки. Тоа е време да се размислува за удобни обувки.

- Првото нешто да се има на ум дека големината на чевли за време на бременоста може да се зголеми - вели акушер-гинеколог, репродуктивен систем Кристина Tsaturova. - Под влијание на релаксин - хормон релаксира лигаментите и готвење карлицата за породување - и зголемување на телесната тежина во подоцнежните фази на нога станува се повеќе широк и рамен. Покрај тоа, понекогаш нозете отече, па го избере најдобриот чевли во вечерните часови - во утринските часови купи чевли може да се затвори. Јас препорачувам безбедно опции: чевли и чизми на мали скриени платформа или клин потпетици и спортски чевли.

Како да ги собереш чевли за бремените?

Тоа не е потребно да губите време во потрага по специјални чевли за бремени жени. Laufer, џокеј чизми, ракавици, чизми со широки блузи, патики, Ugg чизми, балет станови, патики и други - погоден од гледна точка на безбедносните модел на - може да се купи на истото место и пред бременоста. Тоа е само потребно да се разгледа неколку важни точки:
- Изберете ниски потпетици (5 cm) широк, и најдобро е да ги заменат со ниска платформа;
- Чевли за бремените жени треба да биде светлина и стабилна - особено ако тоа е на неговиот потпетици. Проверете чевли за стабилност може да биде во право во продавница. Ставете ги на рамна површина или на полица: потпетици треба да допре површината цврсто, не "победат" на рацете и нозете малку - за околу половина сантиметар - да се крене од подот;
- Претпочитаат чевли изработени од мека кожа, затоа што тоа е лесно да се пробие во;
- Релевантни модел "дишење" направени од кожа или ткаенина, со перфорации, внесува мека слама или лен;
- За затворени чевли пожелно антибактериски импрегнација, бидејќи за време на бременоста го зголемува веројатноста за појава на габична инфекција;
- Специјални профилни влошка (тоа внимателно го следи "Профил" на стапалото) на 'рбетот намалува оптоварување, колкот, коленото и на глуждот зглобовите, и исто така поддржува сводовите на стапалото;
- Не купувам чевли без нив се обидува на.

Она што не да се носат?

- Високи потпетици. Ако потпетици повисоки од 5 см, тоа може да доведе до болки во грбот и го зголемуваат ризикот од паѓање: тежиштето при одење во потпетици се значително се префрли, и виткање на половината, се појави на позадината на расте стомакот е во пораст. Контраиндициран "фиба" или потпетици, се префрли на средината на чевли.
- Чизми, тесни-фитинг нозе, може да предизвика развој на проширени вени;
- Чевли што паѓа на нозе. Стоп за бремените жени кои имаат потреба од поддршка;
- Чизми и чевли со врвки се незгодно затоа што е тешко да се наведнуваат на бремена жена,
- Зимски чевли со лизгави стапала. Тоа може да се заштитат себе си од лепење на стапалата и петиците ленти од шкурка врз основа на ткаенина или обични лепило гипс водоотпорен лепак. Или закачите на специјални влошки анти-се лизга во продавница за чевли.
- Чевли со тесни пети, кои се компресира прстите, што го прави тешко за циркулацијата на крвта. Одбери квадрат или круг пети.
- Сандали со тесни ремени се елиминира оток. Покрај тоа, на ремени може да боли да паѓаат во отечени нозе.
- Рамни чевли можат да предизвикаат значително проширување на стапалото и рамни стапала. Препорачливо е да се носи со посебни табани.

Панталони, фармерки, панталони со прерамки за бремени жени

Расте стомакот лесно се вклопуваат панталони, фармерки или панталони со прерамки, бидејќи тие имаат широк еластичен појас, странични внесување или kuliske со рамото.

панталони

Најудобна модели за идните мајки:

Панталони со низок половината, иако надвор од мода за бремени жени се неопходни. Тие се под стомакот.

Практично малку разгореа или директно панталони. Појас јамки за ремен лесно протегала што се болки во раст. Избегнувајте премногу широки панталони - тие визуелно "потешки" фигура.

Капри панталони на глуждот или над соодветната долгоноги жени.

Алтернативни панталони - хеланки направен од еластична ткаенина или плетени ткаенини. Тие може да се комбинира со кратки фустани, туники, cardigans.

фармерки

За време на бременоста, не треба да се откажат од вашите омилени фармерки. Доволно да се купи гумени појас. Се стави на вистинското половината над фармерки - додека тие не можат патентот. за да се скрие "воена емотивен", Носи долга кошула или блуза.
Тема обезбедени со директно намалување на фармерки завој, тоа добро го поддржува стомакот и обезбедува совршено се вклопуваат.

комбинезони

Тоа не е никаква тајна дека тужбата - нешто доста непријатно (во минатото недела од бременоста отстрани и стави на неа кога оди во тоалет не е премногу лесно) и, како по правило, не е многу елегантна и убава. Сепак, се препорачува да носат неговите лекари - бидејќи не постојат комбинезони ремени и токи, која може да се изврши притисок врз вашиот стомак. За ладна дена на располагање комбинезони со Хипоалергично изолација, топлина во ленен костум со кратки панталони или шорцеви, и најпопуларните може да се нарече тексас панталони со прерамки.

Секогаш актуелни изолирани комбинезон Соочи полиестер. Ремени на овој модел се прилагодливи и монтажни горниот дел - така одговараат претвора во удобна облека.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена женаМода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена жена
Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…
Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Селекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жениСелекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жени
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013
Светла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто новоСветла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто ново
Витаминот Д и бременост: сонцето не е доволноВитаминот Д и бременост: сонцето не е доволно
Елегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жениЕлегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жени
» » » Мода за бремени жени лето 2013 Outerwear за бремени жени. Панталони, фармерки, панталони со прерамки за бремени жени. Канцеларија облека за бремени жени