ma.gurushealth.ru

Нова мода за бремени жени. Изберете панталони за бремена мајка

Денес е модерно да се биде бремена, стилски и убави. Жените не се срамат од своите заоблени форми, туку напротив, гордо прикажување на испакнати стомаци, нагласи вашата силуета со користење на различни облека. Стомакот на бремени жени, полека но сигурно расте од почетокот на бременоста. И третиот и четвртиот месец "интересна позиција" дама со ужас сфаќаат дека нивната облека да стане безнадежно мал. Сепак, ако, наместо од омилените теми и тесни џемпери, може да се искачи во пространа пончо, а потоа да носат панталони и фармерки за неколку големини премногу голема, во најмала рака, глупави. Сепак, од оваа ситуација таму.
Нова мода за бремени жени. Изберете панталони за бремена мајка

Нова мода за бремени жени на толку многу различни, дека меѓу многу понуди на бремените жени може да ги собереш удобно секојдневен облека изработени од природни материјали кои нема да го попречи нивното движење и нема да им наштети на бебето.

Така, на модните куќи на Европа укажуваат идните мајки се сврти своето внимание во 2013 година на плетени работи: фустан, фустан-џемпер. Овие модели се совршено во комбинација со Legency, фармерки и панталони, и се прекрасен независна облека.

Во исто време модерен облека за бремени жени се врши во стилски бои од наредната година. Тоа е црна, сина и сите негови нијанси. Тој, исто така сака жолто злато и кафеава тонови, светло црвена и зелена боја. Ова ќе преовладува богатството, луксузот, размислување околу. Затоа, дури и едноставен фустан може да се победи со додатоци: накит, капи, ремени, убави чевли и стилски чанти.

Ова ќе му се молам и syschete негова корист.

Не заборавајте за модни трендови зима и пролет сезона - крзно елек, необични шамија или јака, кои ќе придонесат за вашиот шик облека.
А сорта на модели на облека за бремени овозможуваат на секоја бремена мајка да се држи до нејзиниот стил на облекување. Тоа може да биде романтична облека со тече tench и пастелни бои или хипи облека, урбана повик или било кој друг стил.
Уживајте во вашата бременост во сите свои манифестации.

И да биде убава!

Панталони за трудници

Видео: Основни облека за бремени жени

Стомакот на бремени жени, полека но сигурно расте од почетокот на бременоста. И третиот и четвртиот месец "интересна позиција" дама со ужас сфаќаат дека нивната облека да стане безнадежно мал. Сепак, ако, наместо од омилените теми и тесни џемпери, може да се искачи во пространа пончо, а потоа да носат панталони и фармерки за неколку големини премногу голема, во најмала рака, глупави. Сепак, од оваа ситуација таму.
Жените чии бремености се одржа пред петнаесет или повеќе години, мораше да се мисли на нешто и пресврт за да ги собере на зголемената стомак во облека. Модерни идни мајки се во многу подобра позиција. Денес, во речиси секој град, постојат специјализирани продавници, каде што можете да ги купите на соодветни фустани и панталони за бремени жени, па дури и вечерни фустани за дами во интересна позиција.

Сепак, фокусот на панталони. модели панталони за трудници Тоа го направи неверојатна број, така што треба да се појават проблеми со избор, без оглед на тоа дали сопственикот на големина на облека и да сте. Фрлите поглед на било кој онлајн продавница за облека за бремени жени, избор на студии, и ќе го видите за себе. Сепак, во врска со ова, се поставува прашањето, што панталони за бремени жени е уште подобро да се избере. Експертите велат дека во зима и есен е повеќе погодна панталони или волна костуми ткаенини buklirovannyh, а во пролетта и летото е подобро да се избере панталони памук, лен или вискоза.

Се верува дека на панталони за трудници - облеката со посебни инсерти за стомакот. Сепак, не секој е свесен за фактот дека комерцијално достапни и панталони без инсерти на сите. Во таков крај план панталоните задниот малку зголемен, а на предната страна, напротив, е испуштена, која ти овозможува да носат специјални панталони без инсерти речиси од почетокот на бременоста. Тие се нарекуваат и панталони "под стомакот" поради што се проверка на раст на стомак се потпира на предниот дел на појасот на панталоните. Повеќето од овие панталони може да се носи за период до 6-7 месеци од бременоста, а потоа уште мора да се промени во посебен модел со инсерти.

Сепак, она што ќе ти панталони за бремени жени и да изберат, што е најважно, да направи да се чувствуваат удобно во нив.

Може да најдете дека е корисно е уште еден член кој ќе ви кажам како да се избере облека за бремени жени.

Избор панталони бремена мајка

Бременост - е посебно време за секоја жена. Нежноста и стравопочит, чувствителност и емоционални особини својствени во ова време на секоја жена. Но, во прилог на позитивни емоции и чувство на ексклузивност во овој период жените доживуваат некои непријатност поврзани со одредена позиција. Специјални облека жена во интересна позиција најчесто се бара не порано од 16 недели од бременоста, но во почетокот на вториот триместар, ќе имате време да размислуваат за гардероба на идни мајки и се погледне во продавница облека за бремени жени.

Стилски панталони за мајката - тоа е потребно нешто секоја бремена жена, па нивниот избор треба да се земе многу внимателно. Облека за бремени жени треба да исполни три главни критериуми:
- погодност;
- naturalnost-
- жалба.
Не ја потценувајте Последниот фактор, бидејќи за една жена нејзиниот изглед е многу важно, како гаранција за удобност и благосостојба на пријатни чувства, толку корисни за време на овој возбудлив период од животот, исполнет со психолошки тестови.

панталони за иднината mamyVazhno сеќавам дека панталони за мајката - тоа не е само составен дел на гардероба, но всушност неговата база. Со купување на панталони за бремени, може да се прилично брзо и лесно да се прошири вашата гардероба со користење на блузи и туники, cardigans и оригинални додатоци, едвај го привлече вниманието на пределот на стомакот, како и современите модни нуди безброј опции облека, а не форма-фитинг и проширување или слободен линија под градите.

При изборот панталони, со фокус на нивната погодност. Сега, многу продавници нудат панталони за бремени жени со широк кружни еластични завои, поддршка на стомакот, од страна на влошки, ставите фластер или со ниска половината за минимална непријатност. Кои од овие опции сакате, може да одлучи за себе, примери, и овие и други. Памук или Памук џвакање појас на кожата на телото - еден од важните услови во панталони за бремена мајка.

панталони за иднината облека mamyPrimeryaya за бремените, исто така треба да се земе во предвид за време на годината и иднината на избраниот производ. И верувајте ми, нема да се погледне било чудно или комични, обидувајќи се на панталони со извадени од куќа за оваа намена, мала перница. По вашето бебе расте многу брзо и треба да биде претпазливо.

Ако сте во потрага панталони за бремените жени за есен-зима сезона, тогаш треба да се погледне во удобни фармерки со заостанува врвот, специјално дизајнирани за бремени жени, панталони или панталони класичен стил, има во топли облоги или руно. Во овој случај, ако сакате да ја купите панталони со замисла, тогаш треба да се избираат производи од еластична ткаенини или 1 големина поголема. На пример, за студени денови ќе биде идеален начин панталони за бремени жени од mikrovelveta. Прво, овој материјал се протега и создава оптимална удобност за бремени жени. Второ, голем топло во ладно време. И, конечно, mikrovelvet секогаш изгледаат модерно и стилски.

Купување панталони за топла пролет и лето дена, тоа е вреди да се размислува не само удобност, но исто така и да се олесни на ткаенината од која пораби вашите панталони. Тоа е подобро да се избере облека за бремените од природни материјали, еластин зголемувањето на цврстината и еластичноста на ткивото, подобрување на својот изглед, ќе се зголеми отпорноста на абење. Посебна предност е да се даде на панталони од светлината памук или лен. Овие панталони се идеални за топло време, овозможувајќи и на кожата да дише. Сепак, кога купување на лен панталони за бремени жени е да се запамети дека тоа е подобро да се купи едната поголема, бидејќи по перење тие се малку да седнат.

Квалитетни и удобни Облека за бремени жени - тоа не е само ваша погодност, но, исто така, удобност за вашиот стомак. Бременост - не е причина да го закопаат стар издолжен облик, џемпер. Купи убава и стилски облека за бремени жени, без да даде до кампањите на специјализирани продавници и биде најмногу мода младите мајка!

Видео: Облека за бремени жени. Стилски совети за идните мајки

Почетна облека за бремени жени

бременост - еден вид необична состојба во која вниманието на сите родители се фокусира на бебето, кој наскоро беше наменета да дојде во Божјата светлина.

Не е изненадувачки, изборот на облека во исто време треба да бидат внимателно разгледани. Тесни фармерки и друга облека, попречувајќи половината, мора да се земе на задното седиште, сега е главен приоритет - удобна облека, без да предизвика оштетување на фетусот.

Во исто време, ние мора да ги земе предвид желбите на жената, бидејќи секоја девојка сака да изгледа убаво, дури и кога сте во интересна позиција. Поминаа деновите кога бремена беше принуден да се носат безобличната облеки кои покриваат фигура.

Желбата да изгледа убаво и женски - главната побарувачката на бремените жени, особено во подоцнежните периоди на бременост поголемиот дел од времето таа го поминува дома и сака да изгледа добро пред нејзиниот сопруг и неговите роднини.

Затоа, домашна костими за бремени жени стануваат се повеќе популарни, бидејќи овој тип на облека ги исполнува главните критериуми - удобност при носењето и жалба.

Денес постојат специјални продавници за облека за жените во државата, обезбедување на широк спектар, вклучувајќи:

тренерки, јакни и cardigans;

широк маици не двоумете се тело;

туники и бањарки;

светлина фустани, sundresses, итн

За дома носат костуми особено добро прилагодени трикотажа.

Трикотажа одржува оптимална температура - дава чувство на топлина во зима, во текот на летото, како што постои чувство на свежина.

Трикотажа, преку breathability и апсорпција на вода, и го спречува потењето и ја спречува supercooling. Ова е особено важно за една бремена жена која треба да се грижи за нивните гради.

Во овој период е најдобро да се носат:

панталони, тренерки со drawstring за - тоа е одлична дома облека за бремени жени;

комбинезони - нема потреба да се трошат време на изборот на посакуваната комбинација на горната и долната облека, сите ја одбрале. И панталони не падне, нема потреба во појасот;

добро ќе се водат фармерки со половината плоскости. Ременот намалува притисокот на 'рбетот, чување на стомакот, што е важно во подоцнежните фази;

туника со панталони - збир на добра волја, не само кога жената е за да се породи, но исто така и да се олесни на периодот на хранење. Дете не ќе се чувствувате непријатност, допирање на природен материјал;

фустан со јакна - не, мама сака или не, таа ќе мора понекогаш да излезе од куќата и контакт со општеството. удобно фустан заврши со јакната што ќе се обезбеди оптимална изглед и нема да му наштетат на здравјето;

Ние треба да се обрне посебно внимание на панталони. Вметнете завој на стомакот и се сече со страничните панели - одлична алатка која нуди голем избор на панталони за некој слика. Во исто време, модерни панталони може да биде лесно да се конвертираат да се носат и по раѓањето - под облека дизајн.

Изборот на облека, бремените жени треба да се грижи дека облеката се добро прилагодени, овозможувајќи ви да седат, не двоумете се плод и го предизвикува непријатност. Материјалот треба да биде лесен и еколошки без присуство на "хемија", така што производителите како да се користи со цел да се спаси.

На бебето не треба да се спаси - само да се купи облека направена од чист и хигроскопна материјал, како и вашиот бебе родени здрави!

породилно облека

Еве неколку совети за тоа што да се избере облека препорачува:

Најверојатно се бара во гардероба на една бремена жена работа - тоа е панталони. Идеално, цената за нив и класичната верзија (со еластична вметнете на стомакот, се разбира) и се водат хеланки се купи.

Работи како туника блуза и плетен џемпер мора да биде или semiadherent или се разгореа со висока половината. Треба да се избегнува да се купат работи со голем модел или хоризонтални ленти, како овие отпечатоци се визуелно зголемување на сликата. Идеал, се разбира, ќе биде монотона облека.

Ако одберете да се облекуваат, се е, во принцип, зависи од личниот вкус и преференци. тоа директно или разгореа малку, со боја шема или една боја, како што долго како што се седи удобно и не го ограничуваат движењето. На најзгодно породилно мода - фустан со висок струк. Таквата намалување во прилог на се удобно да се носат, исто така, нагласува фигура доброто, што го прави повеќе тенки.

Друг многу важен детал - на долна облека. Главниот критериум за неговиот избор да биде погодност. исклучени синтетика. Долна облека мора да се изработени од памук. Панталони мора да бидат избрани така што тие седат удобно без лизгање при одење. Градник вреден за купување во последен момент. Тоа треба да бидат дебели и широки ремени. И, се разбира, дека во прилог на долна облека практичност и удобност да биде повеќе естетски привлечен на една жена што се чувствува добро во сите планови.

Не заборавајте за додатоци. Тие може да се трансформира од најпознатите досадни и медиокритет нешто во стилски облека која ја нагласува индивидуалноста, ставање на жените неговата.

Не помалку облека за да се создаде добро расположение и благосостојба е важно за една бремена жена и чевли. Од високи потпетици треба да се земе време надвор, но и во такви чевли не се погледне нагоре. До израз тука доаѓа грижи за здравјето Мама и иднина дете. Покрај тоа, таа сега е лесно да ги собереш убава и удобни чевли со рамни стапала или ниски стабилна пета.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена женаМода бремени жени 2013 стилски облека за бремените. Гардероба бремена жена
Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…
Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Селекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жениСелекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жени
Мода за бремени жени во 2013 година лето. Вечерни фустани за бремени жени како да се избере?…Мода за бремени жени во 2013 година лето. Вечерни фустани за бремени жени како да се избере?…
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
Светла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто новоСветла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто ново
Елегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жениЕлегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жени
Мода за бремени жени. Слика. Удобно облека и чевли за бремени жениМода за бремени жени. Слика. Удобно облека и чевли за бремени жени
» » » Нова мода за бремени жени. Изберете панталони за бремена мајка