ma.gurushealth.ru

Лето 2013 Мода за бремени жени. Породилно Носете убавина или погодност?

Видео: Мојата бременост и гардероба - облека за бремени жени!

Во овој напис ќе најдете опис на модни трендови во светот за главната buduyuschih мајки во 2013 година. Опции облека од познати брендови и модни совети. Празнична и луксузни изгледа црн фустан со наметка крзно и црвено чевли во попладневните часови - шармантен изглед со црна јакна. Убаво е што ќе може да носи фустан, и по бременоста. Париски шик палто, со акцент на половината треба да биде не само едни париски, но исто така во иднина мајка. Мода за бремени 2013 диктира на следниве правила: грбот треба да биде под колената, сигурно монотоно, волна и кашмир, со концизни, убава јака. И што е најважно - на прецени половината и ја истакнува половината. Најдобро е да се палто изгледа со фустани, здолништа и чизми.
Лето 2013 Мода за бремени жени. Облека за бремени жени - убавина или погодност?

Лето 2012 Мода за бремени жени, Автор: Јулија Kotikova: FashionTime.ru

Видео: Облека за трудници: совети стил од Марина Ким. 5 Топ лакови од стилист Наталија Голденберг

биде бремена - е поубава секој ден. И ако во козметиката и вкусен, но не од корист на храна треба да се ограничи, целосна слобода во изборот на облека што се предвидени. За бремените дизајнери секоја сезона произведуваат морето тимови. И мода за бремени жени во 2013 година е тешко здодевен: во било кој од облека можете да одат на работа, средба со пријатели или шопинг. Она што не се толерира во облека за бремени жени бремените? Сите фустани како еден, потсетува на пижами. Дизајнерите одлучија да го поправам: Мода за бремени жени 2013 нуди не само женски фустани, но исто така и модерен стилски панталони, палто, луксузни врвови. Сите склопови се направени од смиреноста, природни материјали, земајќи ги во предвид сите карактеристики на бремените. Значи, големи хитови Мода за бремени жени Атмосфера џемпер 2013. Главната работа во гардероба на жената, очекуваат бебе, дизајнери H&M одлучи да се направи џемпер. Прво на сите, во око фаќа ткаенина текстура - мека, нежна и пријатна. Класичната форма овозможува да се создаде слика на домот, на повик, а тоа е со сите погодности на стил и текстура. Изборот на боја го прави јакна дури и повеќе тендер и заводлива: изберете луксузен сива и ронлив. За силуета вреди посебно се споменуваат.

Cardigan со мирис може лесно да се моделираат на сликата. Тоа е неверојатно колку опкружувачки хауба и прецени половината да се направи домот чипка женски нешто тренди и живописни. Модните дизајнери успеале да го банална работа во основно: јакна во комбинација со тесни панталони, здолништа и фустани во една земја во стилот и едноставен фармерки. Ние сакаме на "американски" начин - бела маица, чизми, панталони цевки. туника фустан Породилно фустан со висок струк - не е нов тренд. Точно, Изабела Оливер е специјален модел - фустан, кој ќе им се допадне на сите идни мајки. Нежно фитинг, стилски јака со мирис, таа нагласува корист големи гради, па дури и намерно создава еден вид "Холивуд". Таа изгледа одлично со црни хеланки, низа од бисери, како и сите чевли. Се препорачува од првиот до poslednegoBeremennost сите 9 месеци од бременоста! Неговиот "имењак" - боровинки фустан од H&М - е поврзан со шармантна лак на стомакот и, исто така, изгледа одлично со тесен "цевки" или дебели хулахопки. Има блуза a la Џоли се сеќава на првата слика бебе Шило? Овие слики се вее низ целиот свет, Анџелина, кој му мисли секој јавен потег, беше облечен во бела кошула. "Овој симбол на мајчинството!" - извика стилисти. Значи гардероба уште една клучна работа Мама - снег бела блуза. Брендот Жил & Џим има блуза силуета "балон", лесен и транспарентен. Обрне внимание на црната боја. Со убава заоблен стомак изгледа едноставно неверојатен, потсетувајќи голи фотографии бремена Деми Мур на насловната на Vanity Fair. Патем, идејата е одлична со блуза победи Бијонсе, облечени во тесни панталони неа не се повод, туку секој ден. Црна свилена облека за објавување на црна свила фустан носи фигурата до совршенство, и бремени жени изгледа дури и фасцинантен. Марк тука не е важно - во секој дом може да се најде еден пар на соодветни модели, само да се купи неколку големини поголеми. Уште поважно е материјал, за жал, чист памук брзо ја губи својата форма и формата, па изберете свила. Тоа е, се разбира, поскапи, но овој фустан ќе биде одлична инвестиција во "бремена" гардероба.

Празнична и луксузни изгледа црн фустан со наметка крзно и црвено чевли во попладневните часови - шармантен изглед со црна јакна. Убаво е што ќе може да носи фустан, и по бременоста. Париски шик палто, со акцент на половината треба да биде не само едни париски, но исто така во иднина мајка. Мода за бремени жени 2013 диктира на следниве правила: грбот треба да биде под колената, сигурно монотоно, волна и кашмир, со концизни, убава јака. И што е најважно - на прецени половината и ја истакнува половината. Најдобро е да се палто изгледа со фустани, здолништа и чизми. Чизми може да се поедностави и да се претвори во банални ретро. Патем, дизајнерите препорачуваат бремените не се ограничени на шопинг во одделенија отсуство. Во редовна продавница, "Дамата со стомакот" може да се најдат вистински богатства!

Видео: породилно облека | 2 термини

Критериуми за избор на облека за бремени жени

Прво, специјалисти во стил велат дека бремените жени се строго забрането да носат сива, досадни и безлични нешта. Добро расположение се состои од многу нешта, меѓу нив, се разбира, и убави работи. Вашиот стомак треба да се покаже на светот со достоинство, затоа што наскоро ќе биде среќен човек, кој го родила ново создание. Јасно е дека големото трошење пари - не е светла перспектива, но не се одрече од стекнување на најмалку две или три убави фустани или здолништа!

Меѓутоа, ако се користат за да носат фармерки и панталони, тоа не е неопходно да го промените стилот радикално. Бременоста е помалку одговара за експерименти. Облека за бремени жени треба да ве воодушеви, и во смисла на комфор, како и од аспект на надворешната убавина. Модерната индустрија лесната индустрија нуди многу работи за жените во државата, во продавници огромен спектар на облека изгледаат стилски и импресивен денес може да биде во било која позиција. Да се ​​спаси малку, користат нови работи заедно со стара гардероба. Така, вашиот летни фустани и блузи може да биде малку изменет за следните 9 месеци.

Не се избегне набавки за третиот триместар, кога вообичаените работи се само мали или непријатно изглед. Облека за бремени жени вклучува тече, лабава силуети, се крие стомакот и половината, сепак, таму не е нешто сосема на место што може да се носи со јакни и cardigans. Turtlenecks може да се купат во конвенционалните продавници, само се обрне внимание на квалитетот на материјалот. Како и за панталони и здолништа, тие треба да се купи само во специјализирани салони, бидејќи тие ќе имаат еластична инсерти и седат совршено под стомакот, или на него - во зависност од моделот. Памук и лен, како и тексас - тоа е она што треба да се претпочита, бидејќи овие материјали се лесно да се мијат, дишат и се способни да поднесат напорна работа.

Два пара панталони со еластична половината и здолниште - ова е минимум што треба да биде во вашата гардероба. Топ може да шие нарачана, малку римејк постоечките нешта, или позајмуваат од нејзиниот сопруг, или купи во продавниците - тука големината не е критична. Бидете сигурни да акции на добра поддршка долна облека и чевли на мал пета стабилна, а ние може да се претпостави дека на сликата е подготвена. Изгледаат стилски и убава - не значи многу да се трошат на работи кои се поврзете имагинација и ќе успее!

Облека за бремени жени - убавина или погодност?

Од страна на облека за бремена мајка многу повеќе барања од другите алишта.
При купувањето на облека за бремени жени, ние прво мора да се земе во предвид дека тоа треба да биде удобно (да не се изврши притисок врз желудникот и не го попречуваат вашите движења), природен, високо-квалитетни и пожелно светли бои.

Купи облека за бремени најдобро што бременост, мора, со око на периоди од годината, бидејќи тие ќе падне од оваа бременост за три.

Во нашата онлајн продавница може да се најде висок квалитет на маици за бремените жени и logslivy со оригинални цртежи од Waikiki компанијата LC (Waikiki) облека производителот само природни материјали се користат за бремени жени, само на 100% памук.

избор голема заграда - таа е одговорна. Што dorodovoy ќе завој најпогодни и кои критериуми водени при купување? Завој треба да обезбеди поддршка на стомакот без стегајќи. Тоа им помага на децата да се природна позиција во утробата, го спречува предвременото намалување на стомакот. Правилно избрани бенд за бремени жени штити протега мускулите на предниот абдоминален ѕид и на кожата на стомакот, бутовите и колковите, се намалува оптоварувањето на внатрешните органи и 'рбетот, го олеснува една жена од boley.spine и половината.

Тоа е погодно да се купи облека за бремени жени во онлајн продавница, како Прво: сте дома во удобен стол, изборот на работа, тоа не е неопходно да ја посетите продавници, особено ако тоа е лето и тоа е топла или зима и ладно и лизгава, и второ, ако го изберат, на пример, панталони, но се сомневаат во нивното износ, точка може да се нарача во онлајн продавница, се обиде на, а ако тоа не ви одговара, тоа е можно да се разменат. Што се однесува до првите работи за бебето, тоа е несомнено полесно да се купи онлајн продавница, бидејќи да се оди со мало дете на вистински шопинг е неповолно и многу тешко.

Облека за деца Тоа треба да биде убава, пријатна, практични и евтини опции. За жал, комбинацијата на овие фактори е тешко да се најде на полиците на нашите продавници. Често треба да избираат меѓу квалитет и цена, и така сакаат да го направи тоа "евтини и весели". Значи, она што влијае на изборот на облека за деца? На ова прашање во потрага по одговор, многу мајки, особено на оние кои се на чекање за нивното прво дете. При изборот на предмети за вашето бебе, секогаш се разгледа на следниве точки:

Плетени ткаенини мора да им овозможи на детето да се движи лесно;
Ткаенината треба да биде многу меки и да се обезбеди удобност на вашето бебе;
Сврзувачки елементи - патент треба да се преклопуваат со специјални вентили;
Кошули, елеци и блузи во костими - twos треба да биде доволно долго за да ги покрие задникот и стомакот бебе;
Боја е многу важно - студии покажуваат дека моделот и бојата поттикне интересот и менталниот развој на детето
При изборот на големината на - потребната маргина за раст;
Проверете дали има доволно простор за podguznika-.

При купувањето на децата долна облека, меѓу другото, и на улогата на едноставно ракување за вашето бебе. Облека за деца треба да биде удобно на прво место за бебето, тоа не треба да предизвика детето непријатност. И родителите, од своја страна треба да обезбеди практичност.

Џесика Симпсон линија се проширува породилно облека

Џесика Симпсон роди своето прво дете минатата година, па исполнети со духот на мајчинството, што таа одлучи да создаде своја линија породилно Носете во партнерство со код Породилно - најголемиот дизајнер и производител на облека за бремени жени. Неодамна, пејачка и актерка изјави дека две добри вести - таа го очекува своето второ дете и нејзината модна линија се шири.

"Многу сум среќен што мојата колекција расте, а јас да им понудат на жените поудобен, модерен и прифатлива цена облека - вели Симпсон. - Ние направивме збирка во стилот на секојдневниот луксуз - од светло плетени фустани на трендовски тексас. Со нетрпение очекувам да кога ќе може да се обиде нови елементи. "

Сега Симпсон е свесен за тоа како бремените сонуваат изглед, подигање на облека му: ". Сакате да носат облека која се фокусира на стомакот, но да останат тенки и убави"

Видео: Облека за бремени жени во

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…Детски Модата за девојки 2013 година се враќа во своите мајки триесет години nazad.V уште еднаш се…
Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…Правото панталони за бремена мајка. Совети за избор на облека за бремена мајка. Ние изберете облека…
Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Селекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жениСелекција принцип облека за бремени 9 месеци. Ги собереш облека за бремени жени
Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…Денес - модата. За иднината на децата мода во 2013 година. Она што таа го гледа талентиран дизајнер…
Мода за бремени жени во 2013 година лето. Вечерни фустани за бремени жени како да се избере?…Мода за бремени жени во 2013 година лето. Вечерни фустани за бремени жени како да се избере?…
Мода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајкиМода за бремени жени 2013. Ние изберете облека за бремени и доилки мајки
Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013Детски Мода 2013. Главниот тренд. Најнови трендови во детската мода 2013
Елегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жениЕлегантен туника за бремени жени. Мода фустани за бремени жени
» » » Лето 2013 Мода за бремени жени. Породилно Носете убавина или погодност?