ma.gurushealth.ru

Козметика за корекција на стареење програми и апликации

Видео: корејски и јапонски козметика - не е за вас?

Терапевтски козметичка корекција на стареење кај постменопаузални жени

Програмата за зрела кожа "Fitolifting" (Куран, Русија)

А карактеристика на серија е хармонична комбинација од фитоестрогени на растителни екстракти (Тасев биле, детелина, луцерка, хмељ) и ленено масло со различни типови на колаген и витамини.

фитоестрогени
- компоненти на растителни екстракти, делумно го исполнува во кожата на дефицитот на сопствените хормони. Тие се elastostimulyatorami, подобрување тургор, еластичноста на кожата. Различни форми на колаген (големи мајчин колагени молекули во комбинација со колаген) го реши проблемот на хидратација и заштита на кожата.

Креирање на дише филм, од една страна, го намалува испарувањето на влагата од површината на кожата, обезбедува долготрајна хидратација на епидермисот, подобрување на својата заштитна функција, и промовирање на пенетрација во длабоките слоеви на кожата активни компоненти, од друга - да обезбеди ефектот на "моментално" лифтинг, затегнете кожата, пополнување на брчки, кожата текстура визуелно подредени. Комплекс витамини А, Е, Ц обезбедува моќен антиоксиданс заштита.


"Fitolifting" (Куран, Русија)

Во програмата може да се користи и за професионална и домашна нега.

Структурата на серијата "Fitolifting" вклучува 5 козметичките производи:

Крем маска враќање - маска ефект е предизвикан од страна на комбинација на оригиналниот медицински сулфид кал солено езеро Биг Tambukan, sapropel кал Sudobl слатководно езеро, сина и бела глина. Дејството на овие уникатни природни состојки надополнета од страна на корисни својства на растителни екстракти и етерични масла од лаванда. Маската ја затегнува и тонови на кожата, ја стимулира нејзиното обновување, задачата на мека пилинг.

Крем маска со колаген - moisturizes и затегнува кожата, ја зајакнува контурата на лицето, го стимулира синтеза на главните компоненти на дермисот еластична.

Тоник активатор на колаген, колаген гел, крема со колаген.

I. На програмата е на интензивна нега за зрела кожа

Фаза 1.

чистење: Козметички млеко - ги отстранува нечистотиите и шминката.

Тоник активатор со колаген - комплетира чистење процес, освежува и ја навлажнува кожата. Постапката за две фази се подготвува за чистење на кожата на перцепцијата на другите компоненти на програмата.

Фаза 2.

Интензивно дигање (изведена 1-2 пати неделно)

Крем маска враќање - се нанесува на кожата малку натопен со тенок слој на тонер. Не доведе да се исуши. Како сушење маска тоник навлажнета со прочистена вода или активатор може да се стави на врвот на влажна крпа или нанесете слој на гел, на пример, "Грејс".

Крем маска со колаген - се нанесува на кожата малку натопен со тенок слој на тонер. Изложеност на времето 10-15 мин.

Најголемиот ефект се постигнува кога маските се одозгора еден по друг. Можете да го менува маската, со примена на еднаш неделно враќање маска, еднаш неделно, крем маска со колаген.
Чекор 3.

заштита:

Колаген гел, крем со колаген

Гел и крем се нанесува светлина тапкање движења додека не се апсорбира, обрнувајќи посебно внимание на области околу очите.

II. дневна програма за нега


Фаза 1.

Чистење: Козметички млеко, тоник активатор на колаген. Утро чистење на кожата со помош козметички млеко. Млекото се нанесува на влажна кожа лесно foamed на кожата, а потоа отстранете млеко влажна попивам вода и избрише лицето тоник со активатор колаген.

Фаза 2.

Чување на оптимално ниво: колаген гел, крем со колаген

На чиста светлина лице прислушување движење се применуваат конзистентно со колаген гел и крем со колаген, обрнувајќи посебно внимание на пределот околу очите.

За мазнење брчки и усогласување олеснување и боја (елиминирање на хиперпигментација возраст)

Линија Retin-OX-Korreksion, Retin-OX-MultiKorreksion, Пил-Ex-Reydiens (ROC, Франција)

Гама Retin-OX-Korreksion (ROC, Франција)

Гама Retin-OX-Korreksion (ROC, Франција) Тоа вклучува интензивен ноќен третман крем против брчки, интензивно навлажнувачки крем против брчки, Интензивна негување крем за сува брчки на кожата, интензивно корективни крем за кожата околу очите.

Се препорачува за превенција и корекција на лицето стареење на кожата по 30 години. Составот се состои од два препарати синергетски компоненти: колаген-оксид комплекс се состои од енергија минерали како цинк, бакар, магнезиум, кои се стимулира фибробластите ажурирање и активирање на синтезата на колаген и ретинол во концентрација од 0,1% за една ноќ крем и 0 01% за уплата на средства околу очите.

ноќен крем воведените активни амини, кои се изедначи на кожата, поради ефектот на меѓуклеточната матрица. Дневен крем ефикасно штити кожата од агресивните фактори на животната средина, особено од photodamage, која е предизвикана од страна на присуство на УВ филтри и антиоксиданти (токоферол деривати и аскорбинска киселина).

Вит. Б5 додадена на око крем што го подобрува смирувачки и благотворно делува на кремот во оваа чувствителна област. Гама прилагодени за секој тип на кожа, и вклучува специјални анти-годишна возраст производ за сува кожа.

Препорачани програма нега


утро: demakijazh средства за чистење на кожата Roc (отстранување шминка Aktif) интензивно навлажнувачки крем од брчките.

Roc (отстранување Шминка Aktif)
Roc (отстранување Шминка Aktif)

вечер: demakijazh средства за чистење на кожата Roc (отстранување шминка Aktif) за интензивна ноќ анти-навремено крем или Интензивна негување крем за сува брчки на кожата, интензивно поправање крем за кожата околу очите.

Гама Retin-Ox Мулти-Korreksion (ROC, Франција)

Гама Retin-Ox Мулти-Korreksion (ROC, Франција) Multikorrektiruyuschy вклучува навлажнувачки анти-стареењето крем (ден / ноќ), Multikorrektiruyuschy крем за кожата околу очите. Се препорачува за корекција на лицето стареење на кожата по 40 години. Подготовката вклучува ретинол и комплексни мулти-vitaminoks содржи високи концентрации на вит. C и Е имаат антиоксиданс, и elastostimuliruyuschim depigmenting акција.

Препорачани програма нега

утро: demakijazh средства за чистење на кожата Roc (отстранување Шминка Aktif), Multikorrektiruyuschy навлажнувачки анти-стареењето крем (ден / ноќ), заштита од сонце крем (Хидра + SPF)

Roc (отстранување Шминка Aktif)
Roc (отстранување Шминка Aktif)

вечер: demakijazh средства за чистење на кожата Roc (отстранување Шминка Aktif), Multikorrektiruyuschy навлажнувачки анти-стареењето крем (ден / ноќ), Multikorrektiruyuschy крем за кожата околу очите.

Гама Пил-Ex-Reydiens (ROC, Франција)

Гама Пил-Ex-Reydiens (ROC, Франција) Маската вклучува mikropiling за домашна употреба, mikropiling комплекс. Се препорачува за превенција и корекција на стареење на кожата по 25 години. Сите линии за зрела кожа надополнет со дрога која ја подобрува ефикасноста на зрела кожа.

Тргни-Ex-Reydiens - маска-mikropiling за домашна употреба состои од комбинација на mikrochastichek зеленчук концентрат извлечена од габи од родот Mucor. Предности на маската-пилинг се состои во фактот дека тоа не содржат агресивни компоненти: кристална, киселини, што овозможува да се препорача за домашни производи за нега на кожата на различни видови.

За да се реши проблемот на реструктуирање на епидермална бариера е предвидено комплет, кој вклучува пилинг маска со намалување на пост-пилинг крем (пост-пилинг Reydiens) содржи навлажнувачки и смирување состојки, и вит. Е.

Тргни-Ex-Reydiens (ROC, Франција)
Тргни-Ex-Reydiens (ROC, Франција)


Препорачани програма нега

2-3 пати неделно со возраста на кожата и, како што е соодветно за млади кожата:

вечер: demakijazh средства за чистење на кожата Roc (отстранување шминка Aktif) на, mikropiling маска, хидратантна крема за сува кожа на серијата на пост-пилинг или Enidrial враќање на крем.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Сува кожа и нега на кожата производи. Нормално типот на кожата и sebostaticheskyСува кожа и нега на кожата производи. Нормално типот на кожата и sebostatichesky
Hemostatic колаген сунѓер (spongia haemostatica collagenica). Подготвено од колаген маса, 2%…Hemostatic колаген сунѓер (spongia haemostatica collagenica). Подготвено од колаген маса, 2%…
Информации за производители на медицинска козметикаИнформации за производители на медицинска козметика
Исправка на промени возраст во медицинската козметикаИсправка на промени возраст во медицинската козметика
Исправка на промени возраст во медицинската козметика. Стимуланси Митотичниот активностИсправка на промени возраст во медицинската козметика. Стимуланси Митотичниот активност
Информации за производители на медицинска козметика. Avene, ducray, а-Derma, Тајван и другиИнформации за производители на медицинска козметика. Avene, ducray, а-Derma, Тајван и други
Кајсии, авокадо, кикирики опис на основа на етерични маслаКајсии, авокадо, кикирики опис на основа на етерични масла
Eritrokuperoz и козметикаEritrokuperoz и козметика
КозметологијаКозметологија
Козметика за корекција на стареење програми и апликации. Лифтинг ефект за сува нега на кожата, итнКозметика за корекција на стареење програми и апликации. Лифтинг ефект за сува нега на кожата, итн
» » » Козметика за корекција на стареење програми и апликации