ma.gurushealth.ru

Губење на тежината за жени со диети

Исхрана Ана Seiler куќа

Оваа програма вклучува 3 исхрана, развиена нутриционист Ана Seiler-куќа, и се практикува во болница во Берн во третманот на пациенти со прекумерна телесна тежина, метаболички нарушувања и абнормалности во хормоналниот позадина.

Во секој од овие диети содржат одредена количина на калории: 1000, 1200, 1500.

1.500 калории исхрана

Секојдневна исхрана:

 • Зеленчук - 500 g;
 • Овошје - 350 g;
 • Леб - 70 g;
 • Млеко - 500 ml;
 • Јајце - 1 компјутер,.
 • Путер - 30 g;
 • Сирење - 30 g;
 • Сирење - 30 g;
 • Месото (посно) - 200 g

Калории секојдневна исхрана:

 • Јаглехидрати - 159 g;
 • Протеини - 62 g;
 • Масти - '62

Поделба на производи во одделни оброци:

појадок:

 • Грејпфрут - 100 g;
 • Јајце - 1 компјутер,.
 • Леб - 40 g;
 • Путер - 20 g;
 • Кафе со млеко - 200 мл.

ручек:


 • Посно месо - 100 г;
 • Зеленчук - 250 g;
 • Марула - 1 парче;
 • Овошје - 150 g

ужина:

 • Леб - 30 g;
 • Путер - 10 g;
 • Сирење или урда - 30 g;
 • Кафе со млеко - 200 мл.

вечера:

 • Посно месо - 100 г;
 • Зеленчук - 250 g;
 • Марула - 1 парче;
 • Овошје - 100 g;
 • Млеко - 100 ml.

Исхрана за 1200 kcal

Секојдневна исхрана:

 • Зеленчук - 400 g;
 • Овошје - 300 g;
 • Леб - 60 g;
 • Посно месо - 200 г;
 • Млеко - 500 ml;
 • Јајце - 1 компјутер,.
 • Путер - 20 g;
 • Урда или сирење - '30

Видео: Како да се губат телесната тежина брзо, без диета 7 Правила за користење


Калории секојдневна исхрана:

 • Јаглехидрати - 115 g;
 • Протеини - 73g;
 • Масти - '44

Поделба на производи во одделни оброци:

појадок:

 • Овошје - 100 g;
 • Јајце - 1 компјутер,.
 • Леб - 30 g;
 • Путер - 10 g;
 • Млеко - 200 ml.

ручек:


 • Посно месо - 100 г;
 • Зеленчук - 200 g;
 • Марула - 100 g;
 • Овошје - 100 g;
 • Кафе или чај - 200 ml.

ужина:

 • Леб - 30 g;
 • Путер - 10 g;
 • Сирење или сирење - 30 g;
 • Млеко - 200 ml.

вечера:

 • Посно месо - 100 г;
 • Зеленчук - 200 g;
 • Марула - 1 парче;
 • Овошје - 100 g;
 • Млеко - 100 ml;
 • Кафе или чај - 200 ml.

Исхрана 1.000 калории

Секојдневна исхрана:

 • Зеленчук - 400 g;
 • Овошје - 300 g;
 • Леб - 40 g;
 • Млеко - 500 ml;
 • Јајце - 1 компјутер,.
 • Посно месо - 160 г;
 • Сирење или сирење - 15 g;
 • Путер - '15

Калории секојдневна исхрана:

 • Јаглехидрати - 105 g;
 • Протеини - 62 g;
 • Масти - '36

Поделба на производи во одделни оброци:

појадок:


 • Грејпфрут - 100 g;
 • Варени јајца - 1 компјутер,.
 • Леб - 20 g;
 • Путер - 10 g;
 • Обезмастено млеко - 200 мл.

ручек:

 • Кафе, чај или зеленчук супа - 200 ml.

Видео: Ѓумбирот чај / слабеење чај со ѓумбир


ручек:

 • Посно месо - 80 g;
 • Зеленчук - 200 g;
 • Зелена салата - 1 парче;
 • Овошје - 100 g;
 • Кафе или чај - 100 ml.

ужина:

 • Леб и путер - 20 g;
 • Сирење или урда - 5 g;
 • Обезмастено млеко - 30 мл.

вечера:

 • Посно месо - 80 g;
 • Зеленчук - 200 g;
 • Салата - 200 g;
 • Овошје - 1 парче;
 • Обезмастено млеко - 100 ml;
 • Кафе или чај - 100 ml.

Видео: На вистински начин да се губат телесната тежина со помош на медитација без лекови, исхрана и goji бобинки

Диети Хари Бенјамин

Следните диети се дизајнирани од познатиот англиски naturopath Хари Бенџамин, кој е автор на бројни дела посветени на прашања превенција и лекување на разни болести со Транспорт.

А строга диета

Оваа диета се базира на употреба на овошје и зеленчук, а е наменета за 2 недели.

појадок

1 портокал, или портокал и сок од лимон, или 1 грејпфрут. Шеќер не се додава.

ручек

Свеж зеленчук салата облечени со маслиново масло и сок од лимон (оцет не се конзумира). За десерт - суво грозје, сливи, смокви или датуми.

вечера

Салата од свеж зеленчук или зеленчук, варен во свој сок, на пример, спанаќ, зелка, моркови, репа, карфиол. Некои ореви или слатко овошје (јаболка, круши, сливи, цреши).

Во текот на оваа диета не може да јаде леб, компири и други скован храна. Може да се пие само вода.

galactophagy

На првиот ден да се пие една чаша млеко 1 на секои 2 часа (8,00-20,00), следниот ден - 1 чаша млеко на секои 1,5 часа за третиот ден - 1 чаша млеко секој час. Ова е проследено со постепено зголемување пие млеко, доведување до 1 чаша на секој половина час (8,00 до 20.00). Млекото треба да биде свежа и unboiled, тоа може да биде малку загреани само.

Се препорачува да се пие млеко многу бавно, по можност преку слама. Во исто време, тоа не треба да биде премногу маснотии.

Ако за време на диета млекото почнува запек, треба да се јаде во текот на денот 10-12 датуми или сливи колку. Во прилог на млеко, може да се пијат овошни сокови.

Оди со исхраната на млеко е како што следува: 15.00 да пијат млеко во предвидениот рок и не се јаде, а потоа јадат дел од салата. На вториот ден да се јаде, како и за редовна исхрана може да помине на третиот ден.

Исхрана за една недела

1 ден

појадок: сок од 2 портокали, грозје, 1 јаболко.

ручек:
салата со 1 домат, 1 рендан морков и 1 цвекло. А парче од целиот леб и путер. Суво грозје или датуми.

вечера: 1 варено јајце, како и спанаќ, моркови, целер, бари на пареа, печени јаболка и 1.

2 ден

појадок: суво грозје, портокал и 1 чаша млеко.

ручек:
салата од свеж зеленчук, сирење, целиот леб и путер.

вечера: сирење, зеленчук, варен, сушено овошје.

3 ден

појадок: овошна салата, 1 чаша млеко.

ручек:
салата од целер, зелена салата, банана и тамаринд, целиот леб и путер.

вечера: орев котлети со зелка, тиквички, кромид, пареа и задушени овошје.

4 ден

појадок: 1 свежо сочно овошје, слатки суво овошје.

ручек:
1 варено јајце, спанаќ, печени компири во нивните јами.

вечера: зеленчук, варен, печен јаболко 1.

5 ден

појадок: 1 јаболко, слива малку (тоа треба да се пре-Parboiled), 1 чаша млеко.

ручек:
зелева салата, марула, домат и рендан морков, ладно тост на целиот леб со путер, круша или грозје.

вечера: карфиол и моркови, бари на пареа со путер, печен компир, рендан ореви или рендано сирење, 1 печени јаболка.

6 ден

појадок: 1greypfruta, грозје, 1 јаболко.

ручек:
салата од свеж зеленчук, сирење, целиот леб и путер, суво грозје, датуми или смокви.

вечера: сирење, зеленчук, варен зеленчук.

7 ден

појадок: 1 портокал, неколку датуми, 1 чаша млеко.

ручек:
зелева салата, целер и рендано цвекло, ладно тост леб од цели со млеко, пире зрела банана.

вечера: орев котлети (или оние со меко варени јајца), кромид, тиквички, цвекло или морков, бари на пареа, свежо овошје салата.

Секое зеленчук може да се замени со друг, што е во оваа сезона. Сите салати треба да бидат облечени со маслиново масло и сок од лимон. Вие не може да ги користат пијалоци за време на оброците, бидејќи тоа е лошо за варење. Пијте најмалку 30 минути пред јадење или по 2 часа од по него.

Исхрана Bihner-Бонер

Оваа диета има терапевтски подмладителен ефект на телото, и нормализира хормони. Таа разви својот нутриционист Bihner-Бонер од Швајцарија. На програмата е дизајниран за 2 недели.

За појадок, ручек и вечера се препорачува да се консумираат овошје, јатчесто овошје и зеленчук, салати, подготвени во согласност со следните рецепти.

А сад на ореви

Се меша 2 лажици рендан јаболка и 2 лажици овес, пред-потопено за 2 часа во вода. Додадете 50 гр сецкани ореви, исцедено сок од еден лимон, шеќер по вкус. Се облекуваат на антена 2 лажици кисела павлака.

Антена на сливи.

200 гр натопена во вода сливи критикувам, се меша 2 лажици пире мацерирани и низ сито на овесна каша, додадете сок исцеден од 1 лимон. Наполнете го садот со кисела павлака и посипете ги со шеќер.

Антена овесни снегулки

2 лажици натопен овесни снегулки разредена со вода за да се формира кашеста маса (не готвење), се додава 1/2 чаша сецкани ореви и сок исцеден од 1 лимон. Маса темелно.

pureed црна рибизла

2 лажици гриз апсорбираат во 4 лажици ладна зовриена вода. Во резултат на маса додадете 1 чаша на црна рибизла, нанесуваат со шеќер и се меша темелно.

пире малини

2 лажици гриз апсорбираат во 4 лажици вода. На резултат на маса се додава 1 лажица мед и 150 g малина пире. Посипете на готовиот сад со рендано ореви.

А сад на јаболка и моркови

2 рендано јаболко, 2 лажици гриз натопени, 2 лажици рендан морков и 2 лажици ситно сецкани ореви микс, павлака. Можете да додадете 1 лажичка шеќер.

Пире од сливи и цреши

200 гр цреши и сливи проследен фаќа низ сито, се меша со 1 лажица мед и 100 гр ситно сецкани ореви.

А сад на јаболка и ореви

Измешајте 2 лажици рендано јаболко, 10 г гриз, натопена во 3 лажици зовриена вода, 2 лажици кондензирано млеко, 2 лажици мелени ореви исцедено сок од 1 лимон.

Бери јадење

2 чаша јагоди или малини месете додека не се добие хомогена смеса се меша со 1 лажица натопена овесни снегулки, 1 лажица кондензирано млеко и сок исцеден од 1 лимон. Оваа диета се препорачува да се комбинираат со вежбање и масажа.

А сад на јаболка и мед

Измешајте 3 јаболка, нанесуваат на груб ренде, 2 лажици овесни снегулки претходно натопени "Херкулес", 1 лажица на кондензирано млеко, 1 лажица мед.

Исхрана за 3 дена

Во текот на оваа диета од исхраната е речиси целосно исклучени сварлива јаглехидрати и масти се тешки, но бидејќи тоа покажува не само за луѓето со прекумерна тежина, но исто така и оние кои страдаат од дисфункција на ендокриниот систем.

1 ден

појадок: 1 диња, 1 чаша јогурт.

ручек:
салата со парчиња киви, портокал и јагода, исполнет со содржината на 1 пакет јогурт.

вечера: 1 грејпфрут, 170 грама на посно месо од живина, зеленчук за салата, зачинета со сок од лимон.

десерт: 2 сливи.

2 ден

појадок: 150 g на плодови, се меша со 1 чаша на житни култури.

ручек:
неколку парчиња од ананас.

вечера: 1 портокал, 170 g на Турција на дојка со зелена салата.

десерт:
2 нектарина.

3 ден

појадок: неколку парчиња лубеница, 1 чаша ниско-масен јогурт ванила.

ручек:
Пире од пулпата на 1 банана и 1 чаша јагоди, облечени со сок од јаболко.

вечера: 170 g на риба (пробивам или камбала), кисела во сок од лимон 1 чаша прокељ.

десерт: 1 чаша ладна јогурт со било бобинки.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Wellness и брза исхрана за жени по 30 годиниWellness и брза исхрана за жени по 30 години
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Козметологијата изгубите тежина брзоКозметологијата изгубите тежина брзо
Постот дена и пакети со храна за дебелината кај децатаПостот дена и пакети со храна за дебелината кај децата
Правилната исхрана на децата за црниот дроб, жолчното кесе и жолчните каналиПравилната исхрана на децата за црниот дроб, жолчното кесе и жолчните канали
Појадок со панкреатитисПојадок со панкреатитис
Како да се губат телесната тежина преку исхранатаКако да се губат телесната тежина преку исхраната
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Како да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диетиКако да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диети
КозметологијаКозметологија
» » » Губење на тежината за жени со диети