ma.gurushealth.ru

Диети од различни земји за здравјето на жените

Видео: Вежби за здравјето на жените - Сите Bude добро - Број 618 - 16/06/15

Исхрана од Кина

Тоа е забележано дека во Кина неколку луѓе кои се дебели, се предизвикани од дефект ендокриниот систем.

Нутриционистите го објаснам ова специфичноста на исхраната на населението.

Оваа диета е наменета за 2 недели.

Во тоа време, ние треба да се откаже од употреба на алкохолни пијалоци, сол, шеќер, пекарски производи и пиење минерална вода колку што е можно.

1 ден

појадок: црно кафе.

ручек:
2 тврдо варени јајца, салата од свежа зелка со растително масло, 1 чаша сок од домати или 1 свеж домат.

вечера:
пржени или варени риба, салата од свежа зелка со растително масло.

2 ден

појадок: црно кафе, 1 тост.

ручек:
пржени или варени риба, салата од свежа зелка со растително масло.

вечера: 200 гр варено говедско месо, 1 чаша јогурт.

3 ден

појадок: црно кафе.

ручек:
1 јајце, 3 варени морков со растително масло.

вечера:
јаболка.

4 ден

појадок: црно кафе.

ручек:
1 parsnip или магдонос корен, се пржи во растително масло, јаболка.

вечера:
2 тврдо варени јајца, 200 г варено говедско месо, свежа салата со масло.

5 ден

појадок: свежи моркови, рендан на груб ренде и зачинета со сок од лимон.

ручек:
500 g на пржени или варени риба, сок од домати 1 чаша.

вечера:
пржени или варени риба, салата од свежа зелка со растително масло.

6 ден

појадок: црно кафе.

ручек:
500 гр варен пилешки салата, зелка или морков.

вечера: 2 тврдо варени јајца, салата од свежи моркови со растително масло.

7 ден

појадок: чај.

ручек:
200 гр варено говедско месо, било овошје.

вечера: храна од исхраната секој ден за да изберете од, во прилог на третото место.


Видео: Исхрана за тип на личност

Ден 8 повторувања исхрана 1 ден, 9-ти - 2 ден од 10 - на третиот ден, 11-ви - 4-от ден, 12-ти - 5-от ден, 13-ти - 6-от ден, 14-ти - 7-от ден.

Исхрана од Мексико

Оваа диета е развиена од страна на мексиканската нутриционистите и го намалува нивото на жената телото на машки хормони. Таа е наменета за 4 дена.

1 ден

појадок: 1 шолја незасладено кафе, 1 јаболко, 1 портокал, 2 јајца.

ручек:
8 парчиња. сливи.

вечера:
1 портокал и 1 јајце.

2 ден

појадок: 1 кафе и 1 парче сирење.

ручек:
1 портокал и 1 јајце.

вечера:
1 чаша кисело млеко и 1 круша.

3 ден

појадок: 1 чаша силен сладок чај.

ручек:
1 краставица, 1 домат и 1 парче сирење.

вечера:
1 чаша млеко.

4 ден

појадок: житни и сок.

ручек:
1 краставица, 1 домат и зелена салата.

вечера:
2 портокали.

Исхрана од Германија

Оваа диета е наменета за 13 дена. губење на тежината во текот на овој период е 7 кг. Покрај тоа, начинот на исхрана придонесува за нормализирање на нивото на хормоните. Промена на редоследот на садовите не можеш. Помеѓу оброците може да се пие минерална вода.

1 ден

појадок: 1 чаша црно кафе, 1 мало парче леб.

ручек:
2 тврдо варени јајца, 80 g на спанаќ, зачинети растително масло, 1 домат.

вечера:
1 шницла, 150 g на домати и сецкани зелени кромид, исполнет со растително масло.

2 ден

појадок: 1 чаша кафе или чај, 1 мало парче леб.

ручек:
200 гр сецкани домати и зелка, исполнет со растително масло, 1 или 2 мандарина портокал, јаболко, или 1 големи, мали мозоци.

вечера:
2 тврдо варени јајца, 200 гр варено месо, 80 g на зелена салата.

3 ден

појадок: 1 чаша кафе или чај.

ручек:
1 тврдо-варени јајца, 200 гр варени моркови полни со мала количина на растително масло, 100 грама сирење.

вечера:
250 гр салата од јаболко, мандарина, банана, круша или друго овошје.

4 ден

појадок: 1 чаша сок од јаболко.

ручек:
250 г пржени или варени риба, 1 домат, 1 јаболко.

вечера:
Еден patty месо, 150 гр зелена салата, пополнети од страна на мала количина на растително масло и сок од лимон.

5 ден

појадок: 1 чаша сок од морков.

ручек:
200 гр пржено пилешко, 100 гр зелена салата.

вечера:
2 тврдо варени јајца, 1 мала рендан морков, зачинети со растително масло.

6 ден

појадок: 1 чаша незасладен чај, 1 бомбичка.

ручек:
200 гр печено месо, 150 гр сецкани зелка салата со сок од лимон.

вечера: 100g рендан морков исполнет со растително масло, 150 грама сирење.

7 ден

појадок: 1 чаша незасладен чај, 1 бомбичка.

ручек:
200 гр варено или печено пилешко.

вечера:
300 g на било овошје (јаболка, круши, сливи, портокали и др.)

8-13-ти дена

Повторете исхрана, почнувајќи од 1 ден.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Wellness и брза исхрана за жени по 30 годиниWellness и брза исхрана за жени по 30 години
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Козметологијата изгубите тежина брзоКозметологијата изгубите тежина брзо
Како да се губат телесната тежина преку исхранатаКако да се губат телесната тежина преку исхраната
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Како да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диетиКако да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диети
Режим и мени угостителски бременаРежим и мени угостителски бремена
Ефективна диета за жените после 30 годиниЕфективна диета за жените после 30 години
» » » Диети од различни земји за здравјето на жените