ma.gurushealth.ru

Исхрана за жени workaholics

Видео: Храна за убави жени. Олга Butakova

Не е тајна дека дебелината доведува не само на лошата исхрана, но седентарен начин на живот, кои, пак, може да предизвика метаболички нарушувања или хормонални неуспех.

Прикажани подолу исхрана специјално дизајниран за луѓето кои поминуваат многу време на работното место.

Програмата е наменета за 8 дена.

1 ден

појадок: 1 чаша ниско-масен јогурт со 1 чаша размахване сок од грејпфрут, додадете 8 лажици на пченка стапчиња, и 2 лажици од ниту плодови.

ручек:
150 g компир и 100 g на моркови решетки, се меша нив со 1 јајце, сол и пржете во 1 лажица растително масло, се додава 1 сецкани домати, печурки 100 g на дробена и донесе на подготвеност сад.

вечера:
1 сецкан кромид СРЈ во 1 лажица растително масло, додадете 30 грама леќата, 125 мл супа од зеленчук, се вари 15 минути, а потоа се стави 30 гр сецкани шунка ленти и неколку минути за да ја отстраните садот од шпоретот.

2 ден

појадок: Измешајте 1 лажица овес, 1 лажица на суво овошје, ореви лажица 4 лажици пченка или овесни снегулки 1 маса, 1 лажичка семки од тиква и сончоглед. 1 чаша јогурт камшик со 2 лажици од ниту плодови и да се пополни како резултат на мешавина салата.

ручек:
100 грама пилешки гради пржи во 1 лажица растително масло, посипете со сок од лимон, додадете 100 гр сецкани печурки, 1 исечени клубени од компири варени во нивните јами, 100 г карфиол, 2 лажици грашок, 1 морков, рендан на груб ренде, 50 g од germinated грав или грав. Пополнете рагу 4 лажици соја сос и уталожвам 7 минути.

вечера:
исецка 150 гр зелка, истурете го во солена вода што врие за 1-2 минути. Потоа, на мозоци, додадете 100 гр мелени зелка целер, 1 рендан морков на груб ренде, еден ситно сечкани јаболка. Да се ​​подготват сос, се меша 1 лажица павлака, 1 чаша кисело млеко, 1 лажичка сенф 1 лажица јаболков оцет. Прелив со прелив за салата и се меша добро.

3 ден

појадок: 1 парче 'ржан леб подмачкан не-акутна сенф, се нагоре со парчиња од свежи краставици, 40 гр посно шунка, пржени јајца 1. Посипете со сецкани зелени кромид сендвич или магдонос.

ручек:
1 мала карфиол миење, не расклопувајте во florets, им врие за 15 минути. 3 домати се прелива преку вода што врие, кора, се сече на телото. 1 мала морков решетки. 1 кромид сека, лесно се пржи во растително масло, се меша со моркови и домати, уталожвам за 10 минути во растително супа. Победи на зеленчук со миксер, додадете топла пиперки. Микс супа од зеленчук со карфиол.

вечера:
1 парче домат, слатка пиперка 1, 30 гр шунка, 100 грама сирење, додадете мешавина од сок од лимон и топла пиперки. Измешајте 1 лажица растително масло, 2 лажици оцет, 3 лажици соја сос и се прелива варен прелив за салата.

4 ден

појадок: 125 g на не-масти урда меша со 1limona сок и 50 g од кршен банана. Додадете 1 лажичка сируп овошје, сецкани ѓумбир, малку ананас или јагоди, посипете јадење пржени семки од сончоглед.

ручек:
од 1 дел да се изгребе домати пулпа со семето, се исецка и се меша со лебни трошки, 1 сецкан кромид, 1 лажичка сенф, 1 жолчка од јајце 1 лажица рендано сирење тврдата. 1 Победи на протеини, го додадете во претходно подготвена маса и сезоната со бибер, морско оревче и се прелива сос од соја.

Работи како резултат на маса домати и се пече во рерна. Се топи 1 лажичка путер, се меша со 1 смачкано лукче, 1 лажичка семки од сончоглед и 100 гр пире од компири, варен во униформа.

вечера:
100 g од сецкан целер petiolar 1 круша, 40 g на акутна сирење. Подгответе се за полнење гориво од 1 лажичка сок од лимон, 2 лажички соја сос, 1 лажичка растително масло и pimento, целер истурете го попрска со сирење. Половина од круши да се пополни 1 лажичка печени семки од сончоглед.

5 ден

појадок: вари 1/2 л обезмастено млеко, додадете 30 г просо, врие за 10 минути, а потоа се намали на топлина и се вари уште 10 минути каша. Додади во готовиот житни 2 лажици малина и 1 лажичка сок од овошје сируп.

ручек:
30g грав плитко заварување во 1 литар од растително супа. Уништи 150 гр зелка, изгаснат своите 15 минути заедно со 100 гр пилешки срце, а потоа додадете на супа. Мелење 2 зелен зрак, се прелива во супа и се вари уште 10 минути. Потоа додадете 1 сецкани домати и варете уште 5 минути. Посипете заврши супа со црвена пиперка.

вечера:
Измијте 2 домати, една од нив се сече на половина. Отстранет дел од пулпа половини со семиња, се исецка и се меша со 100 гр рендан ротквица, 1 лажица мајонез и 10 грама ореви. Како резултат на маса на втората домат пополни претходно добиеше од нив каша. Покривање на полнети домати намалување на врвот.

Победи јајца со 1 1 супена лажица на минерална вода, додавајќи сол, морско оревче и бибер по вкус. Смесата се става во тава и пржете. Работи омлет половини од домати, посипете со зелена кромид. Постави домати со 'ржан леб.

6 ден

појадок: 3 лажици овес се меша со 1 јаболко, ситно, 4 и портокал парчиња. Прелива преку овошна салата 2 лажици јогурт, додадете 1 лажичка излупени семки од сончоглед.

ручек:
125 гр риба филети маринираат во сок од лимон. 1 сецкани лук и сецкани 1 пржење пиперки 1 лажица путер за 3 минути. Потоа додадете 2 лажици на минерална вода, 2 лажици млеко, сол и зачини вкус. филети сече на парчиња, црн пипер, се стави на зеленчук, врие за 8-10 минути. Пред сервирање, посипете на готовиот сад со сецкан билки.

вечера:
Измешајте 1 голема сецкан кромид, 1 чешне лук, пржете ги во 2 лажички путер, а потоа се префрли во тенџере, додадете вода, додадете 1 чаша суво бело вино, стави тост, сирење посеан сад и се пече во рерна.

7 ден

појадок: 1 круша намали на половина. 1 лажица камшик кајмак со 2 лажици млеко, мала количина на шеќер во прав, 1 рендан ѓумбир корен. Пополни како резултат на мешавина круша половини. Служете на маса со 50 г сушени пченица леб и трици.

ручек:
ситно 1 мала тиквички, СРЈ тоа во 1 лажичка растително масло, се стави во тенџере, попрскувајќи сол, зачини, билки мајчина душица. Измешајте 1 јајце, 5 лажици млеко, 1 лажица рендано сирење. Прелива како резултат на мешавина тиквички и се пече во рерна.

вечера:
100 гр ситно исечкајте риба 1 кромид. СРЈ риба, кромид и 50 g на излупени ракчиња 1 лажичка растително масло. Потоа додадете 3 лажици вода, сок од лимон и оставете за 6 минути. Рибата е отстранета од супа, додадете оцет, сок од лимон, шафран, сол, црн бибер по вкус и се готви за 2 минути. Постават риба на чинија со зелена салата и се прелива преку сос.

8 ден

појадок: 1 чаша јогурт истурам 1 лажичка течен мед, додадете 1 нотка на цимет и ѓумбир. Леб маст 1 лажичка кајмак, се стави на парчиња 1 јаболко.

ручек:
100 g од сецкан габи, додаде него 1 сецкан кромид, пека 5 минути во 1 лажичка путер. Потоа додадете 4 црни маслинки, 1 лажица кисела павлака, 1 лажица трошки од леб, посипете ги сите 1 лажичка рендано сирење, печени во рерна. Послужете со зелена салата.

вечера:
ситно сецкан 1 пиперка, 1 кромид, им врие за 8-10 минути, а потоа се зачинува со 1 лажица павлака и посипете со сецкан билки. Омлет од 2 јајца, 2 лажици вода, 1 лажица брашно, пржете на двете страни од една лажичка путер. Стави омлет на чинија. На една од својата половина стави на зеленчук и се покрива со другите својата половината.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Салата со посебна моќСалата со посебна моќ
Рецепти зеленчук јадења со природна хранаРецепти зеленчук јадења со природна храна
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на мускулно-скелетни системГотвење за болести на мускулно-скелетни систем