ma.gurushealth.ru

Во исхраната на луѓето со крвна група III. Зеленчук, печурки, овошје, итн

Неутрален зеленчук и печурки:

 • бамја;
 • Бела грашок;
 • репа;
 • вода костени;
 • било печурки;
 • daikon (Јапонски ротквица);
 • chives;
 • ѓумбир;
 • цикорија;
 • компири;
 • kohlrabi;
 • крес;
 • лиснат зеленчук;
 • кромид (сите видови);
 • Chard (лист репка);
 • краставици;
 • бамбус пука;
 • луцерка зеле;
 • силување;
 • салата (сите видови);
 • целерот;
 • аспарагус;
 • репка (назад репка);
 • тиква;
 • копар;
 • анасон;
 • рен;
 • тиквички;
 • лук;
 • спанаќ.

Зеленчук, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • авокадо;
 • артишок;
 • Ерусалим артишок;
 • пченка;
 • маслинки;
 • пука на зелена грам (mung грав);
 • ротквица;
 • домати;
 • соја;
 • pepo тиква.

Овошје и бобинки, кои треба да се воведе во исхраната:

 • ананас;
 • банана;
 • грозје;
 • боровинки;
 • папаја;
 • исцеди.

Неутрална овошје и бобинки:

 • кајсија;
 • портокал;
 • лубеница;
 • боровинки;
 • цреша;
 • боровинки;
 • грејпфрут;
 • круша;
 • диња;
 • капини;
 • јагоди;
 • јагоди;
 • суво грозје;
 • смокви;
 • киви;
 • рибизли;
 • лимон;
 • малина;
 • манго;
 • мандарина;
 • праска;
 • датум;
 • боровинки;
 • сливи;
 • јаболко;
 • црна старешина.

Овошје и бобинки, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • гранати;
 • топови;
 • кокос;
 • persimmon.

Сокови, кои треба да се воведе во исхраната:

 • ананас;
 • грозје;
 • зелка;
 • брусница;
 • сок од папаја.

Неутрална сокови:

 • лимон (тоа треба да се меша со вода);
 • кајсија;
 • портокал;
 • грејпфрут;
 • морков;
 • сокови од зеленчук.

Сокови, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • домат.

Неутрална билки и зачини:

 • сите освен оние кои се забранети.

Видео: Се за кожа! Заболувања на кожата се практично нема !! Покрај надворешните porazheniya- сите внатре!

Билки и зачини, кои треба да се воведе во исхраната:

 • ѓумбир;
 • Cayenne бибер;
 • кари;
 • магдонос;
 • рен.

Билки и зачини, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • bayberry (чешне) пиперки;
 • цимет;
 • бел бибер;
 • земјата црн пипер.

Зачини не се корисни за луѓето со крвна група III.

Неутрална зачини:

 • сè освен кечап.

Леќата, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • кечап.

Постројки за подготовка на чаеви и инфузии, кои треба да се воведе во исхраната:

 • женшен;
 • ѓумбир;
 • малина лисја;
 • пеперминт;
 • магдонос;
 • сладунец (Тасев) корен;
 • мудрец;
 • зголеми колковите.

Неутрални растенија за правење чаеви и инфузии:

 • бреза пупки;
 • глог;
 • бозел;
 • валеријана;
 • verbena;
 • брест;
 • кантарион;
 • јагода лисја;
 • burdock;
 • луцерка;
 • глуварче;
 • камилица;
 • мајчина душица (мајчина душица);
 • дудинки;
 • равнец;
 • Shandra;
 • киселица;
 • Ехинацеа.

Видео: Здравата исхрана

Постројки за инфузии и чаеви кои треба да се исклучат од исхраната:

 • алое;
 • линцура;
 • сена;
 • црвени детелина;
 • лопен;
 • пченка свила;
 • вар;
 • мајка и маќеа;
 • тилчец;
 • чанта овчарски;
 • караница;
 • хмељ;
 • капа.

Пијалаци, кои треба да се воведе во исхраната:

 • зелен чај.

Неутрална пијалаци:

 • бело и црвено вино;
 • кафе без кофеин;
 • редовни кафе;
 • пиво;
 • Црн чај.

Пијалаци, кои треба да се исклучат од исхраната:

 • пијалоци врз основа на етил алкохол;
 • сода;
 • газирани пијалаци.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Диети за здравјето на жените од познати експертиДиети за здравјето на жените од познати експерти
Рецепти за салати со природна хранаРецепти за салати со природна храна
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Готвење оброци за деца од една до три годиниГотвење оброци за деца од една до три години
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Во исхраната на луѓето со крвна група i. Зеленчук, печурки, овошје, итнВо исхраната на луѓето со крвна група i. Зеленчук, печурки, овошје, итн
Овошје во хроничен панкреатит, кој може и не може да се јаде со воспаление на панкреасот?Овошје во хроничен панкреатит, кој може и не може да се јаде со воспаление на панкреасот?
Ефективна диета за жените после 30 годиниЕфективна диета за жените после 30 години
Губење на тежината за жени со диетиГубење на тежината за жени со диети
» » » Во исхраната на луѓето со крвна група III. Зеленчук, печурки, овошје, итн