ma.gurushealth.ru

Патување со дете 3-7 години

Видео: Празник за деца 3-7 години "Патуваат во Германија". игра "меур вентилатор"

Патување со дете 3-7 години

Видео: Детскиот центар YASAM. Одмор за деца "Патуваат во Германија"

Ако патувате со почетокот на возраста на детето во голема мера комплицирана од голем број на сите видови на ограничувања на храна, специјални менија и неможноста на поголемиот дел од децата имаат свои лажица и пие од чаша, од деца од претшколска возраст, може да се доживее некои други проблеми.

Главната задача на секое патување - да се обезбеди соодветноста на производите, кои ве однесе до патот. Впрочем, за да се избегне цревни заболувања може да биде само под одредени хигиена и чување храна услови.

Децата на предучилишна возраст сакаат да одат пешачење, патување, и сето тоа нужно мора да биде придружена со вкусна храна. Бидете сигурни дека за да го дофати со вода за пиење, сок во пакетот (по можност мали кесички, кои ќе откријат колку што е потребно, да се отвори големи пакети сок во топлина може да се претвори кисело). Не се премногу се занесуваат Privokzalny спектар на buffets и јадење автомобили. Храна во движење за вашето дете не треба да биде само едноставна, но исто така корисни, на пример, добро измиени свежо овошје (банани, јаболка), зеленчук (домати, краставици, ротквици, зелени кромид, излупени моркови), леб, сирење. Совет, не се вклучени во концентрати - на пример, било супи или тестенини брза храна.
Главниот дел од исхраната треба да биде природен, а не брзо расиплива храна - житарици, компири, моркови и кромид. Во кампањата, може да се готви каша (леќата, ориз или овесна каша) во вода или да додадете на хаос на кондензирано млеко (кондензирано млеко - прилично достапни третираат во кампања). Вие исто така може да се готви тестенини, компири или супа. Многу од нив се подготвува да маршираат супа од печурки собрани, но да се даде на детето супа не е пожелно - тоа може да биде опасно. Се користи во супи и чорби треба да бидат претпазливи, конзервирана месо мора да биде бенигно. Тоа е подобро да се готви супа, со користење на солена сланина. Ако одите на викенд, може да се земе со вас, како тврдо сирење, леб, тврдо варени бонбони, колачи, но не се богати колачиња. Тоа не е неопходно да се хранат бебето во топлината на месо, риба или варени јајца - тие се премногу брзо се влошува. Супа од зеленчук, каша на вода со кондензирано млеко, чај со леб и бисквит - сосема соодветни мени за надворешна рекреација. Тоа е исто така вреди да се запомни вода за пиење, бидејќи водата од акумулациите, дури и ако тоа е варено, не секогаш е погодна за храна за бебиња на вашето дете.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Медицинското право: право, документи, одговорности, правила акти.Медицинското право: право, документи, одговорности, правила акти.
Патување во петтиот месец од бременостаПатување во петтиот месец од бременоста
Судска медицинаСудска медицина
Повраќање кај децата се јавува најчесто се јавуваат почесто, на помалите деца. Кај малите деца…Повраќање кај децата се јавува најчесто се јавуваат почесто, на помалите деца. Кај малите деца…
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
Болести на респираторниот системБолести на респираторниот систем
ТВ образование или деградација на општествотоТВ образование или деградација на општеството
Американците со хендикеп актАмериканците со хендикеп акт
Карактеристики на развојот на децата во предучилишниот период.Карактеристики на развојот на децата во предучилишниот период.
Enterobiasis во градинките и во училиштатаEnterobiasis во градинките и во училиштата
» » » Патување со дете 3-7 години