ma.gurushealth.ru

Навигација на аеродромот со вашето дете

Видео: летаат во Грузија! AIRPORT знак, ЛЕТ СО ДЕТЕ

Навигација на аеродромот со вашето дете

Пристигнувања.

Како и во патување на XXI век на правилата авиони се менуваат и построги правила за безбедност на аеродромот, што е исто така погодени од аеродромот се движи со детето. Имаше денови кога ние ќе ви препорачуваме да само да го положат тестот, дури и да биде во автомобил пред паркингот, остави едно лице во автомобил со бебето, а другиот ќе оди на листа на чекање за регистрација. За очигледни причини, тие денови се качил. Во наше време е во вредност од додавање на време да се регистрирате и да се провери секој и сешто и сето тоа се разгледа во однапред. Ние откривме дека наједноставен решение за овој проблем - целосно да се избегне потребата за паркирање и можноста да побара такси за да ви падне од секаде каде што е можно.


Раздели, па владеј
Ако не одлучи да се дојде до аеродромот со автомобил, може да сметаат дека пристапот на "Раздели, па владеј" (под претпоставка дека не се патува сам). Ќе слета на еден човек со пасош и билет во рака, како и багаж и рачен багаж. Ова ќе им овозможи на другиот родител потивко парк, напуштање на автомобил во складирање, и се брза со регистрација на детето. Ако изгледите паркинг се застрашувачки, тоа може да биде заедно со работите и документи да се даде на татко и дете, особено ако немате колички или "кенгур". Така, ако треба да се оди далеку агол на паркинг, можете да се избегне фрустрирачки дилема за тоа како безбедно да се сместат децата во количка на аеродромот, бидејќи доста често тоа е едноставно невозможно да се направи. Конечниот клучот за успехот во пристапот на "Раздели, па владеј" - е да бидете сигурни дека сте јасно се согласи да одржи состанок пред Сплит.


Проверка и регистрација
Многу авиокомпании сега се бара за качување дури и дете беше на место. Ова им помага да ги сметка на патниците и оценка на тежина за секој лет. аеродромот персонал мора да знаете кога резервации билети на регистрација која ќе летаат со вашето бебе. Служба за безбедност ќе ги провери за качување на секој патник и пасош (или документ за идентификација).


Ајде спиење бебиња лаже
Ова може да изгледа непријатно, но современите безбедносни мерки бараат да се отстрани детето од количка или вршење на преглед, така што на шетач и бебето може да се истражуваат, дури и ако детето спие мирно. Кога ќе помине низ метал детектор, можете дури и да побара од вас да го носи детето со испружена рака пред вас да се докаже дека не носат забранети предмети помеѓу вашето тело и телото на детето.

Оставете го остри предмети дома
Повеќето луѓе се свесни дека тоа е неопходно да се напушти потенцијално опасни предмети (алатки, запаливи течности, па дури и шише настроената) дома што ја зајакнаа безбедноста по 11 септември. Но, не заборавајте дека овој принцип е "апсолутно нема остри предмети за работа во авион" може да се однесуваат и на Клиперс ноктите на вашето дете во ист начин како и други предмети за грижа за изглед. Замена на еден пар на зашилени метални ножици за сечење нокти картон ноктите датотека, можете да се избегне ситуација во која конфискувани ножици.


На влезот на терминалот
Изработка на навидум бескрајна премин на терминали аеро prrta и дете "на готовс", тоа е подобро да се користи сите достапни современите достигнувања во областа на движење на стока - коли да носат багаж, детска количка или "кенгур". За жал, во некои аеродроми, багаж коли мора да ја напушти по донесувањето царинската контрола, а родителите треба да се потпираат на своите сопствени сили. Еден ден ни беше дозволено да се користи инвалидска количка за да се дојде до одредена далечински терминал. Ние, се разбира, прво побара дозвола, а потоа замина на инвалидска количка во погодно место за вработените на аеродромот.

Видео: Со бебе на авион / назад во Русија # 1

Ајде сите на ролна

Торби и ранци на тркала може да послужи како одличен пример за тоа е релативно едноставен, но добро обмислен дизајн, кој, според нашето мислење, е кованица за патниците и нивните родители. Ако имате никој, ние Ви препорачуваме да се купи нешто, како што за
користи додека патуваат. Многу од нив се толку големи и можат да се сместат ист број на работи, како и куфери на тркала, но ранци имаат голема предност, која не може да се прецени, особено ако се патува сам со детето - тие може да се носи на грбот, ослободувајќи неговите раце.


Проверете Inlet
на тестот за влез - постапка која би требало да знае секој родител. Ако ништо друго, тоа ви овозможува да го користите вашиот шетач по целиот пат од паркингот и околу аеродромот речиси пред да се качите на авион. На влезот ќе им се даде билет за вашиот шетач, а потоа да се бара да помине еден вагон пред да се качите на авион. Ако се оди на начинот на кој се очекува (која, патем, не секогаш се случи), вашиот превозот ќе се чека за вас во на излезот на авионот, кога ќе се симнете, или малку подоцна. Откривме дека проверка на влезот е толку згоден дека сте ја внеле во навика на проверка и се дури и мал склопувачки шетач, кои може да се стави во горниот багажен простор за рачниот багаж, за една едноставна причина - ако се земе шетач во кабината, тоа ќе се намали за една единица дозволениот број на предмети на рачниот багаж што ќе може да ги понесете со вас во салон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најдобрите аеродроми за ширењето на бактерииНајдобрите аеродроми за ширењето на бактерии
На авионот, заедно со мало детеНа авионот, заедно со мало дете
Семејството на сирискиот претседател се обиде да ја напуштат земјатаСемејството на сирискиот претседател се обиде да ја напуштат земјата
Додатоци за бебето avtokreclaДодатоци за бебето avtokrecla
Поранешниот домаќин на "такси" беше жртва на автомобил крадциПоранешниот домаќин на "такси" беше жртва на автомобил крадци
Транспорт на деца во автомобилТранспорт на деца во автомобил
Летечки автомобил доби дозволаЛетечки автомобил доби дозвола
Во Tyumen урна патнички авионВо Tyumen урна патнички авион
Оригинален начин за борба против метеж во КинаОригинален начин за борба против метеж во Кина
Првите денови на детето во училиштеПрвите денови на детето во училиште
» » » Навигација на аеродромот со вашето дете