ma.gurushealth.ru

Пјер Саркози, син на францускиот претседател, беше во Одеса болница

Одеса издание на "Дума", објави дека во една од болниците во градот со дијагноза на "труење со храна" е диџеј Пјер Саркози, кој е син на францускиот претседател Никола Саркози.

Според Саркози, Џуниор требаше да се игра на концерт на 24 јануари, "Чајковски" ресторан, но тоа стана толку лошо што на претставата беше откажана. Еден од вработените во ресторанот призна дека Пјер Саркози во институција никој не видел.

Сепак, уште едно издание на Одеса "Timer" објави дека на концертот се одржа (според нивните информации, во ресторанот на 24 јануари е "приватна забава"), како Саркози Џуниор беше хоспитализиран по настанот.

Лекарите велат дека пациентот може да се нарече стабилна. За да се обезбеди сигурноста на пациентот кои се вклучени високи офицери на државата полиција на Украина.

-Ви јануари 25 во пристаништето украинскиот град ќе пристигне на чартер летот од Париз во авионот што ќе се диџеј во својата татковина.

Пјер Саркози (алијас диџеј Mosey) - син на претседателот Никола Саркози од неговиот прв брак. 

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пет големи грешки Јанукович за претседател на УкраинаПет големи грешки Јанукович за претседател на Украина
Александар Porohovschikova пронајдени во неговиот dachaАлександар Porohovschikova пронајдени во неговиот dacha
"Гаспром" смета дека Украина се виновни за неуспехот да ги снабдува со гас за Европа"Гаспром" смета дека Украина се виновни за неуспехот да ги снабдува со гас за Европа
Саркози се заканува на Франција принос од ШенгенСаркози се заканува на Франција принос од Шенген
Семејството на сирискиот претседател се обиде да ја напуштат земјатаСемејството на сирискиот претседател се обиде да ја напуштат земјата
Третман во Франција институт за рак Густав Roussy, VillejuifТретман во Франција институт за рак Густав Roussy, Villejuif
Патнички брод потона во близина на иранскиот пристанишен град Бандар АбасПатнички брод потона во близина на иранскиот пристанишен град Бандар Абас
Нов начин за лекување на миокарден инфаркт во Одеса КардиологијаНов начин за лекување на миокарден инфаркт во Одеса Кардиологија
Поранешниот претседател на Малдиви уапсенПоранешниот претседател на Малдиви уапсен
Епидемија на мали сипаници во Санкт Петербург погоди 70 луѓеЕпидемија на мали сипаници во Санкт Петербург погоди 70 луѓе
» » » Пјер Саркози, син на францускиот претседател, беше во Одеса болница