ma.gurushealth.ru

Психологија и психотерапија

1 23 45 67 89 1011 1213 14
Глава 3
Како да се направи една жена луд со желба


Жените сакаат да се зборува за, сепак, ако тие не се trebuetsyasrazu бик со рогови. Многу често, да се релаксираат iliprosto да се запознаете со некого, тие се шетаат и okoloi само постепено се приближува на точка. Овој пример - otlichnayametafora да се покаже како жените се udovolstvieot секс. Им се допаѓа тоа кога човек не побрзаат и nekotoroevremya одење во круг.
Иако желбата и напнатост ја да стане силна жена сака да ја гали, како во скриен начин. На пример, пред неа chemkosnutsya гради, човек треба да се направат неколку okolnyhdvizheny, подигање поблиску и поблиску. Тогаш лесно dotronutsyado градите и веднаш се префрлиш на рамениците, рацете, а потоа vernutsyai почнете одново сите се повторно. Наместо директна стимулација на повеќето chuvstvitelnyhuchastkov на телото како како и мажите, жената сака да neypoigrali или постепено дојде до местото каде што таа копнее laski.Naprimer, тоа не е потребно секој пат само за да се фотографира со жена byustgalter.Inogda човек треба да го поминат својот прст полека vnutrenneyego страна, а потоа полека повлечете го ременот ослободување grudnaruzhu, а потоа и да ја покрие повторно.
Една жена сака да си игра со него, или постепено дојде да tomumestu каде што копнее по љубов.
Еден човек може да се закачам една жена, само за да ја поглезите со милување, а потоа повлекува назад, да се врати во почетната положба. Повторување etogoprotsessa само снабдување со гориво на потреба за тоа близина. Narastayuschayastrast големо задоволство да се неа и него. Kaktolko човек сфаќа дека тој ги изложува на жена, а потоа nachinaetsderzhivat сопствена страст да се направи партнер eschebolshe изгори со желба.


Жените треба да се релаксира


Како по правило, луѓето не сфаќаат желба на жената rasslabitsyai полека почнуваат да имаат секс. Тие, напротив, се подготвени веднаш да rinutsyav се борат, бидејќи тие сакаат да се релаксираат тоа е испразнета. Votlichie на мажите повеќето жени треба да се впие прво, и само тогаш тие ќе бидат во можност да уживаат во добар секс.
Предигра и предиграта даде време жена chtobypostepenno ослободување на сопирачките. Бавен ритмичка допир, галење, масажа neerogennyh зони постепено се разбуди zhazhduintensivnyh милува повеќе чувствителни места. Пред muzhchinasmozhet сретнат со жена, таа треба увертира.
Повеќето книги за сексот ќе најдете совети: жена може да има секс podgotovitk користење меур бања и пригушен светлина. Додека јанг се разберат разликите помеѓу мажите и жените, за мене, оваа мистерија sovetostavalsya. Ако јас сум долго впие во топла бања, тоа е веројатно да се заспие. Но сега знам дека жената може да naslazhdatsyadolgoy топла бања.
Релаксација и нежно галење "околу грмушка" - еден osnovazhenskogo ексцитација. Бавно водење на прст заедно eetela контурите или допирање на нивната светлина бакнежи, човек се буди naiboleeerogennye област жените кои бараат љубов.


Љубовникот со бавно раце


Кога го прашав жените за она што тие најмногу hochetsyaot мажите, тие ги повторуваат зборовите на една популарна песна, ми кажуваше дека тие би сакале љубовник со бавно раце. Medlennyyprotsess зголемува желбата на жената, па кога ќе paltsyili јазик допре нејзините гради, брадавиците се стегне и побарувачката prodolzheniyalaski. Ако човек ја милуваат внатрешната површина на нејзините бедра, polovyeguby, клиторисот и вагината е веќе влажна и топла, чека dalneyshihprikosnoveny. Кога жената е стимулирана, така што тоа udovolstviepodnimaetsya од длабочините на нејзиното битие.
Човекот организира сосема поинаку. Директен stimulyatsiyapenisa драматично го зголемува задоволството. Многу жени etogone разбере премногу одложување на момент да prikosnutsyak гениталиите и ги гали, тоа досадни човек. Ако zhenschinaispytyvaet со неудобноста, тоа само може да легне на врвот napartnera, туркање неговата тежина на неговата препоните.
Жените треба да се запамети дека директна стимулација обезбедува muzhchinemaksimum задоволство.
Бидејќи мажите се разликуваат од жените за своите сексуални однесувања, тие не треба да биде премногу избрзани. Кога човек ќе сфати колку) за време на предиграта чувствува жена, postepennou тој разви инстинкт, а тој е да ги "загрее", жената го чека со директна стимулација. Понекогаш тоа може да изгледа дека долга подготовка нема да работи, но на крајот udovolstviezhenschiny стане поостри. Ако човек ќе потроши малку повеќе време за повторно да ја разгори желбата на партнерот, и од нив на крајот се maksimumudovolstviya.
Човек треба да се сеќавам да ги "загрее" жената emunuzhno чекаат на директна стимулација.


Да одиме околу храмот


Некои древни храмови посветени на култот на женски инкарнација Boga.Soglasno еден од ритуали, може да се добијат во храмот Bogoroditsytolko по три ќе ги заобиколат околу него. Истото важи и за samyyprintsip љубов и восхитување на жените за време на интимност.
Пред да се допре вашиот партнер или да влезе во неа, човекот dolzhenpodgotovit жена. На пример, бакнувајќи ги нејзините, не треба веднаш да okkupirovatrot партнер со вашиот јазик. Наместо да изрежеш на тоа gubahneskolko светлина бакнежи и само се чувствува желба да се спротивстави, почнете да го бакнува својот јазик устата. Ќе доживее големо чувство ако за прв пат го направи во кружни движења, пред chemproniknete подлабоко.
Осврнувајќи се на градите, а потоа и на брадавиците, исто така, треба да се опише snachalapaltsem круг. тогаш може да се направи бавно надолу движење на шеикот градите, а потоа да се отстрани неговата рака. Потоа ритмичка движење, podbirayasblizhe, а потоа се повлекува, човек се допре неговите гради.
Почнувајќи да го бакнува градите, можете лесно да се движат својата рака напред и назад, со скрстени раце и чаша за одржување на периодични градите од долу, како што тоа го прави на градник. Движењето наликува на замав. Во kontsekontsov човек почнува да ја компресира, потоа отпуштете го градите. Така болеста е бавно и повторливо засилување и oslableniestimulyatsii.
Постои еден трик што секој човек може да се научи. Тоа osvobozhdenieot градник. Пред многу години, кога се обидов да се отстрани partnershietu парче тоалет, јас буквално се бореше со токи. Секс neozhidannopriobrel исклучително груб природата. Да, и како да знам на човек, загрижен како да се пука ако тој никогаш не носи ништо како тоа?
Овој проблем е лесно да се реши. Како ништо, кога вашиот zhenyne е во близина, го добиваш нејзиниот градници и неколку minutpoizuchayte како да се изгради на различни модели. Ве уверувам, за korotkoevremya да стане експерт. Постојат три основни видови на сврзувачки елементи: постапувајќи врз основа на до-и-долу, напред-назад и затворач speredi.Popraktikuytes ги unbutton со една рака. Акција не dolzhnotrebovat напор. Потоа повторете ја вежбата со затворени очи.
Следниот пат кога во текот на следната жена ти ќе бидете пријатно изненадени кога ќе се чувствуваат удобно и уверени да ги тргнеме нејзиниот градник. Zhenschinamnravyatsya сигурни мажите. Ова е истата област каде muzhchinatochno треба да знаат што да прават. Додека тој unbuttons lifchikodnoy рака, партнерот почнува да се топи и да подлежи на своите познавања, уверени допир.


Како да се зголеми желбата


Со цел да се зголеми желбата на партнерот, човек може да izbratsleduyuschy пат: neerogennye бакнува нејзиното тело зона, тогаш vozvraschatsyak градите повторно се повлечат и да се врати повторно. Назад во ocherednoyraz, тој може да го допре брадавица. Но, не директно, туку само полесно повреден, како случајно. Тоа ќе се разбуди желба dalneyshihlask на жената.
Повторно се фокусира на градите, човекот треба да neskolkoraz намали околу прстите. Десет пати (ако партнерот ќе биде пациентот) .Само тогаш тоа ќе даде посакуваниот ефект.
Допирање на брадавиците, можете лесно може да го допрат, како igraya.Vse треба да изгледа тоа на располагање на луѓето ochenmnogo време. Откако брадавица станува напната, тоа mozhnonezhno лижат и си го цица започне. Жената ќе биде особено возбуден, кога човек ќе почне во исто време цицање нејзините брадавици и poglazhivatklitor.


Како да ги тргнеме гаќите


Човек треба да допрат перинеумот на жена, кога, според него, тоа е веќе влажна. Понекогаш е добро да се одржи прстот на vnutrenneystorone гаќи, а потоа допрете на усни.
Една жена се соочува со возбуда, ако партнерот не се повлекува исклучите eenizhnee долна облека остро. Наместо тоа, тој само може да се намали малку гаќи, а потоа повторно се повлече повисоки.
Наместо да ги влече своите човек може да го допре внатрешниот раб на телото zhenschinypo на гаќи, задното а потоа и на предната страна, zatemvdol целиот обем на колковите. Потоа можете да се држи вашиот paltsyvnutr меѓу нозете на жената и се чувствува на косата и нејзиното месо.
Изработка на сигурни дека жената е влажна, човек може да се отстрани од neetrusiki. Или повторно да почека малку, препуштајќи му се на вашиот партнер знае дека тој ги контролира своите страсти.
Дури и ако неговата желба расте, човекот може да zhdat.Eto задржување им помага на жените да се чувствуваат посигурни svobodneei. Наместо да се отстрани панталони, човекот може да obhvatitladonyami задникот и да ги отстраните во вдлабнатината помеѓу nimi- потоа nachatlaskat задникот и препоните.
Конечно, тој може да ги тргнеме гаќите и почна да мозочен удар vnutrennyuyupoverhnost колковите и се движи прстот во кружни движења snaruzhipo коса пред да се допира клиторисот.


Допирањето на нејзиниот клиторис


Многу често, луѓето се заборави за клиторичен стимулација. На мојот konsultatsiyahmne често морав да слуша поплаки на жените кои partnerne ја гали во ова место, или поттикнува своите nedostatochno.Mnogie жените доживуваат ова однесување svidetelstvomuzhskogo невнимание.
Оваа пресуда е погрешна. Човек заборава да допир на клиторисот tolkopotomu дека инстинкт му кажува како го vazhnodlya жени. Јас ви нудиме некои од начините kotoryepomogut човек не се заборави за тоа. Моето лично податоци nablyudeniyai од повеќето книги на сексологијата покажуваат дека pootsenkam жени, деведесет и осум случаи тие се соочуваат orgazm- директна последица на стимулација на клиторисот.
Човек заборава за клиторичен стимулација, не затоа што тој не се грижи дали жената ќе достигне празнење. Само инстинкт podskazyvaetemu дека во речиси сите случаи жените се постигне оргазам blagodaryastimulyatsii клиторисот.
Мажите се замисли сексот без стимулација на пенисот. Не многу toveselo, нели? Слично на тоа, една жена, да уживаат horoshimseksom и да се постигне оргазам, треба стимулација на клиторисот со pyatido петнаесет минути.
Доста често во текот на сопругот на консултации ми кажува дека delaeteto за пет или десет минути. Сепак, неговата сопруга приватна рече дека ова се случува многу ретко, и eslii се случува, не повеќе од една или две минути.
Јас ја уверам дека нејзиниот сопруг навистина верува дека тоа е bolshevremeni, и да научат како да се постигне саканиот. Ја зема првиот muzhskuyutendentsiyu заборавајте за нејзините потреби, тогаш таа се уште smozhetpoluchit она што тој сака. Но, ако таа стане лут на svoegopartnera, тогаш тоа ќе биде тешко да се слушне и да се исполнат неговите барања.


Испрати жената малку повеќе време


Ако човек доволно долго стимулира клиторисот на жената, играчка го нудат во овој случај, повеќето не го прават тоа. Партнер poluchityasny сигнал, но тоа не се чувствува дека неговиот монитор, kritikuyutili коригира. Кога човек ја разбира како жена udovolstviyadostavlyaet овој процес, тоа автоматски ќе стане udelyatemu подолго.
Постои уште еден начин да се покаже на човекот што беше галене ја priyatny.Vmesto да ги тивко и трпеливо она што го прави партнерот, жената сама може да си го бакнува како што би сакале, chtobyon направив. Во таква ситуација, човек може само да obnyatsyas перница и внимателно се види и да научат.
Еден човек може да исто така, учат на долг интервал на секс putemhronometrirovaniya. Звучи, се разбира, не е многу романтичен, zatodaet ефект. Јас препорачувам човек тивко стави okolokrovati часа. Тој тивко да се погледне во нив и да се измери тоа време laskayapolovye усни и клиторисот партнер.
Многу често, луѓето се изненадени да се најде дека во моменти како vozbuzhdeniyaoni живеат во различни временски простор. Тие мислат дека тоа е најмалку десет до петнаесет минути, и границите може да се види дека поттикнувањето ја нема само неколку минути.
принудувајќи самиот да го продолжи овој процес до петнаесет минути, muzhchinanachnet навистина им даде на жената она што го бара. Kogdapartnersha подготвени на овој начин, тоа е подобро да се земе muzhchinuvo времето на коитус.


вешто стимулација


Искусен жена стимулира директно chuvstvitelnyei повеќето ерогени зони на мажите - пенисот и скротумот. Кога овие uchastkichuvstvuyut возбуда, а потоа неговото тело ќе почне постепено да се probuzhdatsyai копнее допир на раката, јазикот и истата стимулација. Во etotmoment жена може да го носат многу тактиката на играта, која сама по себе vozbuzhdaetee. Само еден човек Трикот е во тоа stimulyatsiyusleduet започне со најчувствителните и желни својот авторитет исцедок.
На вешт љубовник ќе стиснам најмалку ерогена зона zhenschiny.Snachala тој допира косата, нејзиниот бакнеж на усните, без користење на јазикот, прегратка, го допре жена долу, но не и на препоните, а потоа држете раката на грбот, задникот. Потоа нежно prizhmetsyak партнер насекаде, се движат нагоре и надолу во кружни движења, ја допира со својот гениталиите.
Полека милуваат сите делови од нејзиното тело или ритмички nadavlivayana зона, во близина на ерогените, човек се буди најмногу chuvstvitelnyemesta и ги прави жедни за нова љубов. Потоа пријде Kee области на сензуалност и стимулација повтори неколку пати.
А квалификувани љубовник ќе почнеме со она што е најмалку галење chuvstvitelnyei најмалку ерогени зони жени. Искусен жената почнува stimulyatsiyus најчувствителните и желни машки празнење орган.
Ја совладале уметноста на бавно возење партнер, човек mozhetbyt дека тој знае како да се направи вашиот партнер луд со strasti.Odna оваа доверба веќе возбудува жена. Следните glavemy фокусира на тоа како сексуална самодоверба mozhetvozrasti.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Што сакаат жените во врската?Што сакаат жените во врската?
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Сексологија и сексуална патологија социолошки психологија.Сексологија и сексуална патологија социолошки психологија.
Што жените треба да знаете за мажитеШто жените треба да знаете за мажите
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
» » » Психологија и психотерапија