ma.GurusHealth.ru

Психологија и психотерапија

1 23 45 67 89 1011 1213 14
Глава 12
Анатомија на гениталните органи и орален секс


За да се задоволат жените е да се стимулира клиторисот, HOOH толку мали и лесно да се пропушти, па јас hotelosby зборува малку за анатомија на женски polovyhorganov. Терминот "вулвата" се среќаваат сите надворешни гениталии organyzhenschiny, вклучувајќи majora на малите, малите усни, клиторисот вагината.
Малите личат на уште еден пар на усните. Тие okruzhayutmalye малите, кои се помали skladkiploti внатре од надворешните усни. И мали и големи усни pronizanytysyachami нервни завршетоци. Ако ги допре нежно, тие porozhdayutvozbuzhdenie, задоволство и задоволство.
Во јужниот дел на усните е вагината, predstavlyayuscheesoboy канал kudamuzhchina вметнува пенисот влегува zhenschiny.Na телото се наоѓа северно од клиторисот. Тоа е толку мала што partnerne може да се замисли што задоволство на жената искуства, кога еден човек доаѓа со него. Постои општо правило дека kotoromumuzhchine важно да не заборавиме да се погледне на север, пред тој otpravitsyana југ.
Човекот што е важно да се заборави да се погледне на север, пред тој otpravitsyanayug.


Допирање на клиторисот


Клиторисот е делумно покриени од страна на мал набор на кожата или kapyushonom.Kogda жена возбудени, клиторис отекува и се зголемува во razmere.Podobno пенисот, толку е поголема ерекција на клиторисот, толку повеќе тој сака да пред да го допре.
Кога жената е многу возбуден, човек може да го стимулира eeesche интензивно се притисне два прста во северниот дел на клиторисот, ottyagivayakapyushon, изложување на клиторисот. Но, тоа мора да се направи внимателно. Ако naklitor да притиснете премногу тешко, или, обратно, премногу рано dazhes Со оглед на фактот дека жената е подготвена да се постигне оргазам, таа mozhetpoteryat способноста да се доживее. Премногу интензивен davleniemozhet привремено да го замрзне партнер чувства.
Човекот треба да го допира клиторисот, како да се одржи пердув. Eslizhenschine сакаат поинтензивна допир, таа legkodast го знае за тоа, укинување на карлицата, или ставање ladonna неговата рака и ја стегна прстите построги со него.


Ние одиме на "југо"


Милуваат гениталиите на жената, човекот треба да се запамети neobhodimostimenyat од време на време нивните техники. Наместо deystvovatodnim истиот прст, обидете се со друго. Потоа користете dvapaltsa, а потоа три. Понекогаш целата дланка, нежно, но цврсто provedites југ кон север.
Понекогаш е убаво да се земе перница и да останат во југо-минутно pyatnadtsat.Vam само треба да го прифати фактот дека за некое време, вие не ќе се движат од место. Опуштено па можете да poeksperimentirovats што предложи погоре.
Започнете со препоните во близина на генитални gubami.Provedite нагоре и надолу на усните. Навлажнете прстите во вагиналниот секрет, тие допир на клиторисот. Лизгајте го прстот околу клиторисот, а не zabyvayao дека прстите треба да биде влажна, така што нема да предизвика partnersheboli. Мека и ритмички се движат нагоре и надолу. По некое vremyanazhmite и ослободување, а потоа продолжи движат нагоре и надолу.
Обидете се да се движат во ритамот на дишењето жена. Ако таа stanovitsyabolee возбуден, го забрзува темпото. А потоа се намали брзината. Побрзо, тогаш побавно, не се брза, не се брза. Ако etovremya партнер стимулирање на пенисот, можете да го повторите eeritm.
Испитувајќи ги сите правци, можете да почнете да се вози vokrugklitora прст. Круг на лево круг на десно. А голем круг, мал krug.Potom спирала движење. Започнете со голем круг за целиот вулвата, а потоа се стеснува, постепено се приближува на клиторисот. Potrativnekotoroe време на мали и многу прецизни кругови околу golovkiklitora повторно полека се опише растечките кругови.
Повлечат хаубата на клиторисот, се директно не го допрат, можете да потрошите нагоре и надолу по должината на нерви води кон клиторисот. движење Raznoobraznyebessmyslennye може да биде многу возбудливо за вашиот партнер.
Со користење на различни техники, да слушате одговорите на вашиот партнер да се разбере дека тоа е подобро да "работи" во овој ден и нејзините само тоа postaraytesdat. Започнете движења на играта. ги разликуваат. Dazhenailuchshee движење може да стане досадно ако тоа е премногу chastoispolzovat. Кога жената е веќе возбудени, prodolzhayteravnomernye и конзистентна движење, тоа ќе помогне да ја dostichbolee високо ниво на уживање.
Кога жената е возбудена, и последователно се оди на непроменливо движење, тоа ќе му помогне да се постигне повеќе vysokogourovnya уживање.
Допирање на клиторисот, може да се обидете да се напише писмо со прстот alfavita.Posmotrite кој писма произведе најголема одговор.
Кога прстите се малку уморни, нека се одморат и да polzuytesyazykom. Вашиот партнер ќе ја сакам. Ова може да даде многу drugieoschuscheniya. Особено кога жената се предизвика остар јазик dvizhenievashego може да биде многу возбудливо да се нејзиниот клиторис.


Орален секс за жените


Се сеќавам на времето кога јас прв пат орален seksoms жена. По трошење монах за девет години, јас требаше да vpervyesovokupitsya со жена. Таа ми рече: "О, пред да ме voydeshv, јас навистина би сакал да лижат мојот прв klitor.Eto толку убаво."
Јас бев целосно шокиран. нејзините зборови: "Lick мојот клиторис" otdavalisu мојата глава. До тогаш, јас дури и не знаат за oralnomsekse за жените. Мислата никогаш не преминал мојот ум.
Јас уште се сеќавам на тој момент. Јас се лизна надолу нејзиното тело (taknabiraesh воздух во белите дробови пред првиот нурне во glubokuyuchast базен). нејзините зборови: "Тоа е толку убаво", ми даде smelostprodolzhat.
Притоа, ги открив задоволство да ги задоволи жена yazykom.Ey допадна како се допадна тогаш, и други жени. Zhenschinene секој пат кога ќе сакате да се добие во орален секс, но таа navernyakaotsenit ако партнерот понекогаш го направи тоа. Можеби takimseksom ангажирани за една жена, еден човек ќе се чувствуваат поудобно eslibudet знаете
дека кога партнерот е здраво и се грижи за себе, лижење нејзината vlagalischnyysekret совршено безбедна. Покрај тоа, откако тајната Далеку Vostokevlagalischny беше се смета за еликсир на бесмртноста.
Но ако човек се чувствува кога овој diskomfrt, тој се уште sposobenpolzovatsya јазик и свои плунка.
Милуваат јазик партнер клиторисот, човек може да го повтори zhedvizheniya што ќе направи со вашите прсти. Јазик дава една жена dopolnitelnoechuvstvo мекост и влага. Да се ​​донесе една жена други чувства, човекот може да нежно си го цица на клиторисот, а потоа, ако тоа schelknutpo јазик или се клиторис во устата и масажа неговиот dvizheniemvpered назад.
Понекогаш, гали клиторисот јазик, човекот може да влезе во една или dvapaltsa во вагината и полека се движат напред и назад. Тоа prinesetzhenschine дополнителни задоволство. Laskaya тоа го стимулира човекот уште една точка дека некои issledovaniyanazyvayut точка "Г" * се наоѓа два инчи над влезот vovlagalische на насловната страна. Допирање точка "Г" зголемување mozhettolko партнер возбуда на.
За прв пат точка "Г" е опишан од страна на д-р Grafenberg (pervoybukve на неговото име). Во реалноста, тоа не е поентата, а од областа diametromokolo 1 см, кој се наоѓа на предниот ѕид на вагината. Како utverzhdaetGrafenberg, стимулација на оваа област предизвикува особено sladostrastnyeoschuscheniya и интензивен оргазам. - Прибл. Транс.
Проблемот е премногу вешт описи кои ги ризикуваат statstol истата техника и пол. Понекогаш, кога човек otpravlyaetsyana потрага точка "Г", жената повторно се чувствува обврзан да "sovershatpodvigi". Но, во принцип, не е доволно да се заборави за клиторисот.


Орален секс за мажите


Орален секс - еден од ретките форми на секс, кога zhenschinapryamo дава нејзината љубов кон човекот. Орален секс може да стане prekrasnymdarom тоа го сакаат или го напушти својот чувство на непријатност. Кога Mainproblems орален секс со жени, реши да ги stanovitsyalegche им даде на овој специјален подарок.
Еден од проблемите е како да се однесуваат, се чини дека vsemuzhchiny на земјината топка, без оглед на тоа каде што ги минав семинари, јас slyshalot жени од различни националности постојаните поплаки, chtoglavnoe дека тие не сакаат орален секс, тоа е кога muzhchinynachinaetsya оргазам .
Мошне често, еден човек зема главата на жената во рацете и bukvalnotaranit неговиот пенис во устата. За жените, ова чувство не е priyatnyh.No најважно, дека до тој момент таа смета орален секс како посебен дар ужива вашите омилени. Но, кога неговиот пенис prevraschaetsyav овен, таа има чувство дека партнерот не прифаќа otnee подарок, но само да го користи.
Ако човек сака жената и понатаму да му даде задоволство, тоа е доволно само да се откажат од должината на телото и не dvigatsyasamomu. Човекот не е свесен за сопствената сила кога orgazma.Skvoz неговото тело како испуштање струја поминува, и тоа може да ispugatzhenschinu.
Повеќето жени, исто така, се жалат на фактот дека кога член на човекот vvoditsvoy во нивните усти, тој очекува дека партнерот ќе ги проголта spermu.Eto, се разбира, голем, ако го прави тоа, но човекот unfollow вознемирени ако партнерот одбива. Тоа е личен vyborzhenschiny.
Поради можноста од заразување со ХИВ преку сперма mnogiespetsialisty разгледа голтање сперма е многу опасно. Човекот sleduetuvazhat чувствата на својот партнер. Но, ако таа одлучи proglotitspermu, а потоа, кога човек е здраво, тоа не ја загрози.
Постои уште еден проблем, кој може да се направи во орален секс не е премногу пријатно за жените. Тоа е болка во устата. Кога zhenschinaberet пенисот во устата и му смрди, движат напред и назад преку tovremya таа почнува да се затвори устата. Кога човек е стенка otnaslazhdeniya, партнер, исто така, стенкањето - но болка!


Како да се направи безболно орален секс


Орален секс треба да биде пријатно момент за жените. Таа netnikakoy треба да страдаат, со што човекот udovolstvie.Est механизам за да се олесни маж жена etotprotsess.
Кога жената уморни вилицата, од тоа време сите мажи vmire фрла назад главата назад, тоа тресење од страна на страна, а се прават слепи. Кога жената ќе го гледа тоа, таа може да го otodvinutsyaot и да ги преземат пенис во нејзината рака. Човекот не ја забележите разликата.
По некое време, тој се уште се чувствува и сака да го види она што го прави една жена. Во овој момент, тоа може повторно да се penisv устата и партнер се враќа во својот небесен чувство. Преку nekotoroevremya човек, исто така, го цениме она што може да направи за negosvoimi раце.


Триење и компресија


Јадрата два методи на стимулација на пенисот - и недоразбирања kompressiya.Friktsii - движење нагоре-надолу, а кога компресија на пенисот е компресирана, а потоа пуштен на слобода. Машки подеднакво возбуди двете.
Мажите имаат тенденција да се ужива сите манипулации со своите chlenom.No постојат движења кои може да го вози лудо со naslazhdeniya.Kogda жена дава вилици одмор, тоа може да го направи standartnyedvizheniya рака нагоре и надолу.
Се движат нагоре и надолу низ умре, компресира и ослободување
По некое време, жената може да се движат на движење, притисок, притисокот и ритамот. Нејзината рака се движи нагоре, clasping пенисот. Потоа, наместо директно да дојде на власт надолу, тоа оди преку golovkui спушти од другата страна. Потоа се врати повторно и оди надолу.
Кога партнерот задоволство почнува да расте, тоа може да prostovzyat пенисот во раката, а потоа периодично да го компресира, otpuskat.Teper може да почне одново, да се земе петел во устата, заштита на забите egoot усните и почна да си го цица, се движат нагоре и надолу.
Понекогаш тоа е можно да се започне со бавен ритам, а потоа го ubystryat.Dvigayas нагоре и надолу, жена рака зграпчува пенисот osnovaniya.Kogda таа ја подига главата, се движи раката кон неа, а потоа, кога раката е намален, од устата на следниов начин.
Кога дама дава вилицата да се релаксира, тоа може да ispolzovatosnovnoe брзо движење нагоре и надолу, но без прекумерна davleniya.Eto му помага на човекот да ја контролира ејакулацијата, бидејќи onomenee поинтензивно од сексот.
Ако жената сака да го зголеми интензитетот, може да pokrepcheobhvatit пенисот, се движат нагоре и надолу. Друга тајна sostoitv дека неговиот пенис е секогаш добро навлажнета со плунка (како и мажите не треба да се стимулира клиторисот сува) inacheu партнер ќе биде чувство на нервоза.
Меѓу главните движења кои имаат жени, има dvizheniezahvata. Кога, држејќи го пенисот во раката, таа се движи на рачниот зглоб и назад, жената може да се комбинираат ова ротациона движење фаќање dvizheniemvverh надолу. Идејата е да се сврти да се движат нагоре и zatemtak, исто така, да се урне. Таа може да се замисли дека otkryvaetbanku. Во истата ротациона движење на жена му дава нова стимулација.
Кога овие различни движења и доловува не само partnerispytyvaet уникатен чувство дека им даде задоволство и партнер


продолжување на забава


По една жена за некое време стимулирање на пенисот на партнерот, телото станува повеќе чувствителни. За да uvelichitnaslazhdenie мажите, тоа може да се прошири на забава povsemu неговото тело.
Од пенисот е стимулирана, другите сексуалните органи и vsetelo стане повеќе возбудени и желни да се допре. Овластувања и раката цврсто држејќи пенисот на партнерот, жената може да го лижат yaichki.Eto допир способен возење него луди.
Тогаш имаат вашиот партнер може да сакаат да ги смири човек, полека лижење целото зголемен член. Таа на тој начин може obrazomneskolko "кул" тоа, со тоа што човек ogromnoenaslazhdenie.
Цврсто се држи на својот пенис, жената може да ја гали јазикот vseego тело, исто залак брадавица, и, конечно, се бакнуваат својата glubokimstrastnym бакнеж.
Работ пенисот е исто така посебна област која треба stimulyatsii.Zhenschina во можност да ја стимулира само како лесно и брзо како што би сакале да го бакнува и лиже нејзиниот клиторис. Zatemona може да се промени тактиката и зголемување на притисокот.
И мажите и жените треба фидбек. Кога partnershadelaet дека партнерот навистина ми се допаѓа, не lishnimbudet го признаат тоа. Различни звуци, изразувајќи задоволство, може да им биде јасно на жената која повеќето препорачува за тоа.
Уште една многу чувствителна зона - препоните дел raspolozhennyyposeredine помеѓу основата на пенисот и анусот. Zdesskhodyatsya сите нервни завршетоци. Ако овој сајт е нежно лижат, допрете го или притиснете на неа, таа може да се подигне muzhchinuna ново ниво на уживање.
Кога човек е многу возбуден, таа може да го зголеми своето задоволство да му даде поголема контрола, цврсто притискање на целиот ladonyuna препоните. Изработка на таков притисок, кога човек близок до оргазам, жената може да донесе невидено задоволство на партнерот.
Со користење на различни притисоци различни патишта и белите дробови intensivnyei движење жена може да го зголеми побудување muzhchinyi го смири. Секој пат по намалување побудување egoudovolstvie ќе се зголеми.


Симултан орален секс


Иако жените уживаат орална стимулација, мажите таа nravitsyabolshe. Симултан орален секс премногу возбудени bolshinstvomuzhchin. Ова, се разбира, да се направи добро, но луѓето треба да се запамети дека жена која целиот свој живот само да се даде, да се примаат и да даде osobennoslozhno во исто време. За да partnershamogla навистина уживаат во добивање на љубов, идеално onadolzhna се фокусираат на себе, наместо задоволство partnera.Odnovremenny орален секс не е секогаш како што возбудува, Каки тоа. Маж, жена орално стимулирање, понекогаш slishkomintensiven за неа, иако понекогаш тоа е nravitsya.Oralnaya стимулација може да бидат присутни во распоредот, chtobyzhenschina ужива. Еден човек не вреди цело време усно stimulirovatzhenschinu. Треба да се запомни дека за нешто жена - различноста.
Како и орална стимулација е многу важно за еден човек, па romantikavozbuzhdaet жена. За време на орален секс, човекот може да rasslabitsyai биде сакан во моментот кога тој е најранливите. Тоа egovremya добијат по сите напори да се вратат. Tochnotak романса за мажи - е начин да им даде нешто на жена ipokazat неа дека тој сака и ги цени напорите на неа.
Во следното поглавје ќе зборуваме за различни ритуали, sohranyayuschihromantiku во врска.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Формирање на надворешните женски гениталии. Аномалии на гениталните органиФормирање на надворешните женски гениталии. Аномалии на гениталните органи
Изолирани повреда на женските гениталииИзолирани повреда на женските гениталии
Тоа се случува кај жените на возраст од 60 до 70 години или постари. Развој на рак на локализација…Тоа се случува кај жените на возраст од 60 до 70 години или постари. Развој на рак на локализација…
Гноен карличните болест. бартолинитисГноен карличните болест. бартолинитис
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
Бенигна болест на вулвата и вагинатаБенигна болест на вулвата и вагината
Женски полови органи на ембрионот. Дополнителен половите жлезди на фетусотЖенски полови органи на ембрионот. Дополнителен половите жлезди на фетусот
Акушерство и ginekologiya-Акушерство и ginekologiya-
» » » Психологија и психотерапија