ma.gurushealth.ru

Акушерство и ginekologiya-

URL

Како метод
Како да го користите методот
достоинство
недостатоци
ефикасност

Ова е начинот на кој човекот го пенисот од вагината dotogo како ејакулација се случува. Сперма влегува во slagalische тоа, не се случува оплодувањето.

Кога се користи овој метод, потребно е да се придржуваат до sleduyuschihpravil:

Ејакулација треба да се случи надвор од вагината на жената
Треба да се избегне контакт со вулвата спермата organyzhenschiny
Само во случај да треба да бидат во близина на спермицидно sredstvona случај спермата сè уште во вагината. Најверојатно имаат предвид дека во исто време значително го зголемува ризикот од бременоста.
Во постојаните акти на сексуален однос не е прекината sleduetprimenyat што е можно да влезе во вагината nebolshogokolichestva сперма останатите по претходно ејакулација
Предности на методот

Предност на методот е прекината сексуален однос vseobschayadostupnost и леснотија на примена. Не е потребно за механички направи.

ограничувања

Недостатоците на методот вклучуваат нецелосни задоволство partnerov.Krome дека е доста ризично начин. Тој не garantiruettogo дека некои од спермата не ќе се дојде до грлото на матката. Кога muzhchinavozbuzhden, неговиот пенис ослободува карактеристичен лубрикант што tozhemozhet содржи сперматозоиди. Исто така, овој метод е поврзан со bolshoypsihoemotsionalnoy товар на партнери. Понекогаш човек не mozhettochno фати вистинскиот момент, и бара висок страна самоконтрола. Користење на прекината сексуален однос, се сеќавам, со што тие не го намали ризикот од болести, сексуално преносливи болести


неуспехот фактор на околу 18%.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Сперма движење на женскиот генитален тракт. Времетраењето на животот на сперматаСперма движење на женскиот генитален тракт. Времетраењето на животот на спермата
Регулирање на сперматогенезата. созревање на сперматозоидитеРегулирање на сперматогенезата. созревање на сперматозоидите
Вагинизмус со жени: третман, причини, симптоми, знациВагинизмус со жени: третман, причини, симптоми, знаци
Сперма и неговиот состав. Функционална активност на сперматаСперма и неговиот состав. Функционална активност на спермата
Физиолошки метод на контрацепцијаФизиолошки метод на контрацепција
Методот на бариера на контрацепцијаМетодот на бариера на контрацепција
Акушерство и ginekologiya-Акушерство и ginekologiya-
Женски надворешни гениталии, структура, анатомијаЖенски надворешни гениталии, структура, анатомија
Прва помош на жртвите на силувањеПрва помош на жртвите на силување
» » » Акушерство и ginekologiya-