ma.gurushealth.ru

Козметологија

Реката Kakva веќе знаете фитнес исхрана вклучува 5 оброци на ден.

Кога калории околу 1600-1500 калории на ден таква диета обезбедува безбедно губење на тежината.

Приближно фитнес исхрана е сиромашна со масти, повеќе јаглехидрати ibelka.

Кога диета треба да пијат до 2 litrovzhidkosti ден.

Дури и ако вашата тежина на вагата се зголеми, nichegostrashnogo, тогаш се губат мастите и мускулите пишувате.

Се потпира целосно на скалата не е достоен за тоа. Glavnoekak да изгледа, погледнете во огледало, како и промени mozhnosudit и облека. Ако не можете да јадат стриктно на исхрана, обидете се да се избројат внес на калории и калории изберете menyusootvetstvenno маса, се обидува да имаат најмалку zhirnuyupischu.

Обидете се да не се премногу големи паузи во исхраната, onisposobstvuyut телесните масти!

1 ден

Доручек 2 јајца (една жолчка од јајце, протеин 2), 100 g на овес, 1 st.apelsinovogo сок, 50 g на обезмастено сурутка. 
Ручек: овошна салата, со малку масти јогурт. 
Ручек: 100 гр варено пилешко месо, 100 грама ориз, зелена салата. 
Ужина: Печени компири, ниско-масен јогурт. 
Вечера: 200 гр риба чорба, салата, јаболко. 

2 ден

Б: 100 грама житарици, чаша обезмастено млеко, 2 јајца, nemnogofruktov. 
Ручек: 1 чаша сок од морков, 50 грама сирење. 
Ручек: Пилешка салата (150-200 гр месо), 1 компир, јаболка. 
Ужина: малку масти јогурт, овошје. 
Вечера: 150 гр риба 1 чаша варен грав, зелена салата (достапен од nezhirnoysalatnoy облекување) 

3 ден

B: 200 g на јагоди, 100 g од овес, јајца од 2 јајца. 
Второ појадок: банана, 100 гр урда. 
Ручек: 200 грама риба, 100 грама ориз, салати. 
Попладневна ужина: овошје јогурт. 
Вечера: 100 грама мисиркино, 1 чаша пченка, салата. 

4 ден

Појадок: 1 грејпфрут, 100 гр валани овес, 1 чаша млеко. 
Второ појадок: банана, 100 гр урда. 
Ручек: 150 грама пилешко, ориз '50 
Ужина: 1 чаша сок од зеленчук, трици. 
Вечера: 120 грама говедско месо, чаша пченка. 

5 ден

Појадок: праска, 100 грама овес, пржени јајца, чаша сок. 
Ручек: 1 чаша сок од зеленчук, 100 грама ориз. 
Ручек: пита, 100 грама мисиркино, јаболко. 
Попладне закуска: зелена салата, 100 гр урда. 
Вечера: 100 грама пилешко месо, салата. 

6 ден

Појадок: пржени јајца, 100 грама на леќата, 1 чаша млеко. 
Ручек: урда, банана. 
Ручек: 200 грама риба, 100 грама ориз, салата, сок од портокал. 
Ужина: печен компир, јогурт. 
Вечера: 150 гр ракчиња салата. 

7 ден

Појадок: јаболко омлет од 2 јајца, 100 гр леќата. 
Второ Појадок: 100 гр урда, праска. 
Ручек: 100 гр говедско месо, мешан зеленчук (пченка, морков, грашок). 
Попладневна ужина: јогурт, 100 грама ориз. 
Вечера: 150 грама пилешко месо, зеленчук салата. 

8 ден

Појадок: 1 грејпфрут, 100 грама мусли, 1 лажица масло. обезмастено млеко, 2 јајца. 
Ручек: '70 ориз, 1 праска. 
Ручек: 120 гр пилешко месо, салата, тестенини poltarelki, сок од портокал. 
Попладневна ужина: јогурт, јаболко. 
Вечера: 120 грама говедско месо, зеленчук салата. 

9 ден

Појадок: Пржени јајца, 100 грама на леќата, овошје, сок од портокал. 
Ручек: банана, урда. 
Ручек: 100 грама риба, 100 грама ориз, праска, сок од портокал. 
Попладневна ужина: Јогурт, 50-100 g на суви кајсии. 
Вечера: 200 гр риба, печени компири, зеленчук сок. 

10 ден

Појадок: чаша боровинки овес 100g, омлет. 
Ручек: со малку маснотии урда 100g, сирење '50 
Ручек: 100 гр пилешко месо, печени компири, зеленчук сок. 
Попладневна ужина: Јогурт нискокалорични, портокал. 
Вечера: 100 гр риба, зеленчук салата 

11 ден

Појадок: А парче лубеница, 2 јајца, '50 леб трици, stakansoka портокал. 
Ручек: банана, '50 кајмак. 
Ручек: 100 гр ориз 200 гр лигњи. 
Ужина: 150 гр риба, салата. 
Вечера: 100 грама пилешко месо, салата од пченка. 

12 ден

Појадок: сок од морков, 100 грама овес, пржени јајца. 
Второ Појадок: 100 гр ориз со суво грозје и суви кајсии. 
Ручек: 100 гр пилешко во пита леб, салата. 
Попладневна ужина: Јогурт со малку маснотии, јаболко. 
Вечера: 120 грама говедско месо, 100 грама брокула. 

13 ден


B: Грејпфрут, 100 g на овес, испомешани. 
Ручек: Сирење '50, праска. 
Ручек: Пита со Турција 120 g, варена пченка на кората. 
Попладневна ужина: Јогурт со малку маснотии, јаболко. 
Вечера: 150 грама риба, зеленчук салата. 

14 ден

Појадок: чаша сок од портокал, 2 јајца, мусли 100 g, 1 stakanmoloka. 
Ручек: банана, сирење '50 
Ручек: 150 гр пилешко месо, зелена салата, 100 грама ориз. 
Попладневна ужина: Јогурт и праска. 
Вечера: 150 гр реката риба, зеленчук салата. 

Се разбира, оваа диета - приближна пример за тоа како можете да pitatsya.Sleduet истакна дека сите од горенаведените млечни производи obyazatelnoobezzhirennye. Говедско, пилешко, мисирка, риба, варени или задушени moreprodukty- (во екстремен случај, ако не јаде дома, скара). Мора да внимаваш, исто така, за износ јаде овошје predpochtenieotdavayte на цитрус, зелена јаболка. Слика пожелно upotreblyatkorichnevy, сокови - природно.

Исхраната вклучува редовно вежбање!

Запомнете, методично и постојано - на основа lyubogouspeha!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исхрана ентеритисИсхрана ентеритис
Wellness и брза исхрана за жени по 30 годиниWellness и брза исхрана за жени по 30 години
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Исхрана (маса) број 5 со гастритис и мениИсхрана (маса) број 5 со гастритис и мени
Козметологијата изгубите тежина брзоКозметологијата изгубите тежина брзо
Како да се губат телесната тежина преку исхранатаКако да се губат телесната тежина преку исхраната
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Како да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диетиКако да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диети
Исхрана №10 за гастритисИсхрана №10 за гастритис
КозметологијаКозметологија
» » » Козметологија