ma.gurushealth.ru

Козметологија

URL

Ако ви треба тесни распоред, poprobuytedietu стомакот

Првата деценија
Тоа наменета за чистење на дебелото црево, нормализација на својата работа и sezonnuyuvitaminizatsiyu тело.
Во исто време, ние одиме на диета со ниска густина на хранливи материи

Целосно исклучени: Пушеле и солени месо и колбаси, леб (освен жито леб), слатки (освен за мал
износот на суво овошје), компири (може да се јаде печен компир повеќе од два пати во текот на 10 дена), сите видови на десерти (сокови, колачи, пити, торти, слатки, сладолед, колачи, печени, итн), алкохол (освен природна црвено вино во nebolshihkolichestvah ).

Вредноста на вашата исхрана - 2000 калории на ден

Zavtrak.Vsegda исти: две многу зрела банана (со црни точки) и една чаша кисело млеко или јогурт biokefir (неисполнет).

Ручек. Светлина супа од зеленчук (следете soderzhaniemzhira), бари на пареа, 100 гр месо, пилешко или риба,
гарнир од задушени зеленчук, не заборавајте да салата од свеж зеленчук. Vsyapischa со минимална содржина на сол и масти.

Попладневниот чај. Леб, незасладена пијалок, овошје odinlyuboy (100 g) и на суво овошје (20 g).

Вечера (не подоцна од четири часа пред спиење). Lyubayakasha, варен без сол, шеќер и масти. За неа лажица
природни џем или парче сирење (малку).

Во текот на ноќта. Ако не може да спие на празен zheludok- јаде овошје, морков или пијат половина чаша јогурт, млеко
со пад на мед.

втората деценија
А строга диета, со цел да се осигура дека "притисни"тежината на земјата. Во првите десет дена од денот на вашиот губење на тежината е "имагинарен", Оставени цревни загадувањето и вишокот на вода. За да се постигне poterizhira мора да се повлече заедно!
Ви се јаде претежно овошје, варен зеленчук, ореви, ниско-масни млечни производи, суво овошје.

Вредноста на вашата исхрана - 1200 калории на ден.

Zavtrak.Chereduem на ден: салата со три вида на овошје, zapravlennyykefirom, или светлина омлет од две јајца, пржени со зеленчук bezzhira.

Ручек. Супа од зеленчук, суровини и зеленчук салата, zernovoyhlebets, 50 гр сирење, варени риба или пилешки гради.

Попладневниот чај. 50 грама ореви, овошје или морков.

Вечера. Задушени зеленчук на вода во било kolichestvebez масти. Можете да имаат малку сол или соја сос. Dvaraza се пече еден пар на компири.

Во текот на ноќта. Ако не може да спие на празен zheludok- јаде овошје, морков или пијат половина чаша јогурт, molokas капка мед.

Третата декада
Лекување. Особено внимание се посветува на вода-сол balansui минерали кои се изгубени за време на диета. Калории pitaniyanemnogo зголеми, но малку го намали износот на храна за sokratilsyaobem стомакот. Ова не спречува прејадување на 8 март, kogdasrabotaet активирањето "може".
Тоа исклучени сите се исти како и во првата деценија.
Вредноста на вашата исхрана - 1500 калории на ден.

Zavtrak.Dve сливи, три суви кајсии, суво грозје десет навечер zamochitv мала количина на вода со половина лажичка мед.

Наутро за да додадете две ореви и чаша zavarennyhkipyatkom снегулки (овесни 'рж - кој одговара на вашиот вкус) .Сите десет дена Појадуваат парен чорба.

Ручек. Без супа. Голем дел од суровини салата, 200 г варена риба, пилешки гради или посно говедско месо, zernovoyhlebets.

Попладневниот чај. Ние го менува секој втор ден: многу зрели банани чаша јогурт или сендвич со парче месо (без масло) и лук, или две зрна леб со мармалад.

Вечера. Заменик на ден: во првата и во vtoruyudekadu. Каша, да додадете некои суво овошје и зеленчук - tonkiylomtik сирење.

Во текот на ноќта. Две суров зеленчук, по можност во различни, tolkone банани

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исхрана и исхрана во дебелината. Постот исхрана и деновиИсхрана и исхрана во дебелината. Постот исхрана и денови
Wellness и брза исхрана за жени по 30 годиниWellness и брза исхрана за жени по 30 години
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Што може да се јаде (јадат) во акутен и хроничен панкреатит - корисни производи (храна, храна) за…Што може да се јаде (јадат) во акутен и хроничен панкреатит - корисни производи (храна, храна) за…
Појадок со панкреатитисПојадок со панкреатитис
Како да се губат телесната тежина преку исхранатаКако да се губат телесната тежина преку исхраната
Исхрана помлад студент, отколку да се хранат ученициИсхрана помлад студент, отколку да се хранат ученици
А диета со дебелото црево ентероколитисА диета со дебелото црево ентероколитис
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Како да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диетиКако да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диети
» » » Козметологија