ma.GurusHealth.ru

Козметологија

Вратот - најотворено, и често миење со сапун и вода суши ibez доволно да се исуши кожата.

Мазна кожа на вратот, речиси никогаш не се случува, освен ако narusheniyaili хормонални проблеми со дигестивниот тракт, го смени својот strukturu.Poetomu грижи за сува кожа на вратот треба да бидат внимателно, како е за еден човек. Хидратација и исхрана - тоа е првата дневна рутина.


Чувствителна кожа на вратот е многу чувствителна на хемиски шминка veschestvanekachestvennoy -Try да се избегнат овие многу veroyatnyhoslozhneny со докажани домашни негување креми"луксузни". "килибар". "задоволство".

Емулзијата е лесно да се направи:
темелно се меша со содржина на минералните води на цевка (1 chastkrema и 2 дела вода) - толку лесни павлака брзо vpityvaetsyai moisturizes на кожата.

Но тешки емулзија (крем 2 дела вода и 1 дел) - nezamenimoepitanie вратот. Бришење емулзија треба да биде нежна, poglazhivayuschimidvizheniyami нагоре двете раце од основата на вратот до брадата.


Во прилог на навлажнувачки и негување третмани, маска вратот корисни izovoschey и зеленчук, но не и добри плодови. Вратот кожата мека и aktivnyefruktovye плодови киселина може да предизвика алергиски реакции.

Идеален јаболко маска - едно јаболко (по можност Antonovka), решетки, додадете малку брашно (до составен течеше), се стави на вратот, впие 10 - 15 минути, smoyteteploy вода, нежно масажа со светло крем емулзија.


Старата вистина: што е пријатно за вкус, тоа е корисно за кожата. На пример, одличен тоник со изварка вратот, или подобро кажано, сè што влегува во нивниот рецепт: павлака, урда, јајца (жолчка).

Еден ефикасен тоник - квасец Апликација дури и едноставен тест.

Обвива и пакети на квасец тесто се користи eschenashi баби и дедовци, и рецепт не е изгубена ефикасност.

Но составот на лосион тоник - сок од лимон, портокал, greypfrutapopolam вода.


Во прилог на храна, на кожата на вратот треба салата.

Од таму е речиси и да нема поткожни мускулите vozdeystvovatna еластичноста на кожата може да масажа и правилната положба на вратот.

На пример, во сон неприфатливо висока пердув перници и votploskie - совршена.

Погледни јапонски жени, корејски жените - тие имаат дете спие на ролери, само што го поддржува вратните пршлени. Така да спие без podushki- и вратот ќе останат за долго време рамна и мазна.


При одење, никогаш не се погледне во нозете: исправете рамената, grud- напред изгледа - врвот до дното - тоа како треба да биде вашиот став, а потоа на вратот е секогаш на врвот.

Секојдневно вежба (падини, бавен кружни движења, ротации) ќе ги зголеми циркулацијата, а со тоа и на тонот на вратот.


Ние нудиме едноставни рецепти на традиционалната козметика -Locate меѓу nihnaibolee погодни за вас.

Кога стареење на кожата ефикасно топли облоги со инфузија shishekhmelya, нане лист, жалфија, липа цвет. Кога облога за да се излади, исплакнете ја кожата со топла вода, се направи светлина масажа.

Истутканата кожа на вратот, може да им помогне на топло масло фолија - bintsmochite зеленчук (маслиново) масло, на врвот се стави bumagudlya компресира волна шамија. Исплакнете со ладна вода.

Негување лосион (1 жолчка од јајце, половина чаша павлака, сок од 1 лимон, една лажица вотка - сите внимателно се тресат) корисни ochischatkozhu секоја вечер. Ова е еден ефикасен спречување на стареење лосион не shei.Chtoby расипан, чувајте го во фрижидер пред upotrebleniemvstryahnite.

Жешка пире од компири - подготвени маска за вратот. Топ obernitesheyu памучна крпа и легне за 10 -15 минути.
Ако ги следите овие совети редовно и внимателно, нежна, мазна, вистински вратот може да биде вашата украс.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Маст "Finalgon" (unguentum "Finalgon") *. Безбоен (или жолто-кафеава боја) маст…Маст "Finalgon" (unguentum "Finalgon") *. Безбоен (или жолто-кафеава боја) маст…
КозметологијаКозметологија
Судска медицинаСудска медицина
КозметологијаКозметологија
Козметологијата козметика чајКозметологијата козметика чај
Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!
КозметологијаКозметологија
Козметологијата сто и проблеми на нашите вратот!Козметологијата сто и проблеми на нашите вратот!
Козметологијата компири во козметикатаКозметологијата компири во козметиката
Козметологијата себе љубов на било која возраст ...Козметологијата себе љубов на било која возраст ...
» » » Козметологија