ma.gurushealth.ru

Козметологија

Маска за сува кожа

Во зима, за жените со чувствителни проблеми со кожата. Бидејќи zanehvatki витамини кожата почнува да ги олупи. За да izbavitsyaot прекумерна сувост на кожата, да направат маска на морков и јаболко. Natritena казна ренде јаболко и морков се меша, се додава 1 chaynuyulozhku млеко во прав и нанесете ја смесата на лицето и вратот. 20 minutsmoyte маска. Кожата станува мазна и убава.

имаат кафе

Американските научници неодамна ги објави резултатите од dlitelnyhissledovany. Тие тврдат дека пијан во утринските часови чаша aromatnogokofe малку зголемен крвен притисок, го олеснува главоболки, штити од стрес и депресија, и што е најважно - значително uvelichivaetrabotosposobnost. Значи никогаш не се одрече takompriyatnom и здрави пијалаци.

Не-хранливите производи

Ако сакате трајно да се придржуваат до одредена тежина, ezhednevnoeshte калорична храна.

На пример, сок од лимон не содржи никакви калории, prekrasnoemochegonnoe, богата со витамин Ц. Тие се добро да се пополни зеленчук salaty.A рендан кора од лимон даде јадења добар вкус, не dobavlyayani една калорија.

За готвење, користете само растителни масла, подобро vsegoolivkovoe. Ниско-масен јогурт е идеален за лесен доручек и кога треба брзо закуска. Тоа што содржи многу протеини, калциум, цинк и рибофлавин малку и малку масти.

Дневно сон може да направи лош

Малкумина од нас се откажува случајно исклучително vozmozhnostipospat ден. Особено кога ќе одат надвор од градот на dnii на викендот многу уморен во текот на работната недела. Но, често, будење, otnyudne чувствуваат прилив на сили, енергија и добро расположение. Зошто? А многу зависи од времето ние избравме да спијам. Впрочем, не е видлив во средниот век се сметало дека сонот на зајдисонце sobiraetvokrug спиење демони и зли духови. Покрај тоа, prodolzhitelnostsna не треба да биде премногу краток, и будењето на смиреност.

Вашата коса во зима

косата на жените не му се допаѓа зима со својот студено време и мора да nosheniemgolovnyh капи. Косата станува "отфрлено" ibystro валкани. За да се направи вашата коса не биди тажен vmestes термометар нуди десет совети за тешко dlyavseh жените зима.

1. Обидете се да не се заборави за заштита на косата. За оваа smazyvayteih совети на мала количина на растителни масла или spetsialnogokrema коса мелем.

2. "преиспита" неговата фризура. Зимски rekomenduemkare. Тоа е удобен и практичен форма на фризури.

3. Одвојте време да се направи светлина Перм. Таа pridastobem вашата коса, и главата ќе изгледа пристојно дури poslesnyatiya капи.

4. Не заборавајте да се упатат за перење применуваат негување на косата kremdlya, оставајќи го за триесет минути.

5. Ние препорачуваме една апликација на шампон. Ако polzovatsyaim, на пример, два пати, косата може да биде премногу електрифицирани.

6. Изберете шампон наменета за честа primeneniya.Imi може да се мијат косата скоро секој ден, без страв од прекумерна elektrizatsiivashey коса.

7. Чешел косата по миењето доволно внимателно eslipozvolyaet време, сува пиштол топол воздух надвор, при нормална собна температура.

8. Обидете се да се избегне долго време на носењето на крзно шапка ilidrugogo Шапка - вашата коса ќе стане безнадежно "рамен".

9. Обидете се да не се користат пластични чешли - ладно меѓу косата од нив станаа доста "своеволен".

10. Користете спреј или пена, bulking - тие sdelayutvashu коса повеќе Реџина без валкање со косата.


Сподели на социјални мрежи:

Слични
Козметологијата козметика најсончевитеКозметологијата козметика најсончевите
Рецепти пијалаци за деца од една година до три годиниРецепти пијалаци за деца од една година до три години
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Козметологија убавина медКозметологија убавина мед
Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!
КозметологијаКозметологија
Рецепти пијалаци во посебна хранаРецепти пијалаци во посебна храна
Рецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум годиниРецепти јадења од урда и пијалаци за деца од три до седум години
Козметологијата компири во козметикатаКозметологијата компири во козметиката
КозметологијаКозметологија
» » » Козметологија