ma.gurushealth.ru

Козметологија

пролетесенХуесветло кафена боја
костенкафе
орев
махагони
чоколадоБраунСветло-кафеава сиваБела, мат
Бојата на eggshellкремасто белабелаЗлатно-бежпесок карамел бежсветло сиво сива црнаСветли сино, бледотиркизнатиркизнасветло синалапис лазулиSiniyсветло сина
аквамарин
Лист боја липа, орев
Светло и темно зелена
жолта
зелена
морето бран
вар зелени
Грашок, каки
трева Зелената
Жолто-зелена
шише
маслиново
зеленамногу привлечна
кајсијатеракота
портокалпортокалКорални розова
пастелни розова
Портокалово-црвена
морковсветла кајсијарозоваЗлатната на различни нијанси
Жолто-злато Жолтаcinnabar
'рѓа
доматицрвена Бордо темно злато
сенф
тиквазлато
пченка
жолтавиолетова дебели
Виолетово-сина
Сина и виолетова виолетова пролет - светло сина, зелена трева, лимон жолта боја.
есен - сино-зелена темно маслиново-зелена, жолта, окер.
зима - жолта, црна, розова.
лето - боја, сина, зелена, розова тивок.
зималетоХуечиста белаБоја небелено природна волнабелаЖолто-бежБеж (светлите и темните)бежMarengo
Светло и темно сивасветло сиво
светли синоСиво-сина светла
БраунЦрно-кафеавиумбра
какао
Браун-виолетови црна црнаBlue (од темно во светло сино)сини небесни
Боја Мене и оние кои немаат
гулаб боја
Сиво-сина
синатурмалинСите нијанси на зелена бојазеленасмарагдтемнозеленарозовасветло розоварозоваБордоцикламасветла виолетовавиолетовавинен Светла вино-црвена сливаВиолетова, нежни, слезово

Шминка е ден, вечерните часови, обликот, итн avangardistskiyi. Во работата на било шминка е потребно да се усогласат со апсолутна точност, чистота на бои и линии, хигиена и општи правила vypolneniyamakiyazha.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
КозметологијаКозметологија
Oraza (orazum). На препарат кој содржи комплекс од amylolytic и протеолитички ензими добиени од…Oraza (orazum). На препарат кој содржи комплекс од amylolytic и протеолитички ензими добиени од…
CampimeterCampimeter
КозметологијаКозметологија
Голема медицинска енциклопедија IC nevronet. лековиГолема медицинска енциклопедија IC nevronet. лекови
Protargolum (protargolum). Синоним: argentum proteinicum. Браун-светло жолта или кафена во прав,…Protargolum (protargolum). Синоним: argentum proteinicum. Браун-светло жолта или кафена во прав,…
Жолчката медицински конзервирана chole conservata medicata препарат кој содржи природни жолчката на…Жолчката медицински конзервирана chole conservata medicata препарат кој содржи природни жолчката на…
Aevitum (aevitum). Раствор во масло, кој содржи 1 ml на ретинол ацетат (витамин А) 35 mg (околу…Aevitum (aevitum). Раствор во масло, кој содржи 1 ml на ретинол ацетат (витамин А) 35 mg (околу…
Alpizarin (alpisarinum). фабрика за подготовка, има антивирусно дејство. Излегувај од трева kopeck…Alpizarin (alpisarinum). фабрика за подготовка, има антивирусно дејство. Излегувај од трева kopeck…
Психологија и психотерапијаПсихологија и психотерапија
» » » Козметологија