ma.gurushealth.ru

Козметологија

URL

Маски од лак: за сува и нормална коса

1. Бришење сок на скалпот кромид или каша. Преку neskolkochasov миење на главата.

2. Микс 2 лажици сок од кромид со 2 лажици lozhkamikastorovogo масло. Заврши вашата глава за 30-40 минути.

3. рендан кромид се меша со мед (4 делови кромид kashitsy1 дел од мед). По 30-40 минути исплакнете косата. Ако volosyochen суви и кршливи, на кромид чорба со мед, додадете малку teplogoolivkovogo, соја или пченка масло, се тријам со оваа смеса vkorne косата за еден час пред миење.

4. 2 лажици шампон меша со лажица repeynogomasla, да додадете рендан кромид, жолчка од јајце и лажица lozhkumeda. По 2 часа миете косата.

5. рендан кромид меша со растително масло, жолчка од јајце, мед (лажичка од секоја), нанесете ја смесата врз главата, топлина фолија и еден час за плакнење. Оваа маска е добро за сува, кршлива коса.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исхрана за жени workaholicsИсхрана за жени workaholics
Рецепти вегетаријанска салатиРецепти вегетаријанска салати
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
КозметологијаКозметологија
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Готвење за болести на нервниот системГотвење за болести на нервниот систем
Рецепти сендвичи на посебна хранаРецепти сендвичи на посебна храна
Рецепти за болести на нервниот системРецепти за болести на нервниот систем
Готвење за болести на мускулно-скелетни системГотвење за болести на мускулно-скелетни систем
» » » Козметологија