ma.gurushealth.ru

Козметологија

URL

Мед маска: За нормална до сува коса

1 лажица мед се меша со лажица сок од алое, една лажичка лук сок и жолчка од јајце. По 20 минути horoshopromoyte коса. Земете уште една жолчка од јајце, ќе се применуваат на volosyi исплакнете со вода.

2 лажичка мед, се меша со 3 лажички kastorovogomasla. Смесата се малку да се загрее и се применуваат на косата. Еден час подоцна, исплакнете.

3. лажичка мед и се промешува со лажица мајонез, две смачкана каранфилче на лук и жолчка од јајце. Оваа маска mozhnoostavit текот на ноќта. Во утринските часови се мијат главата и исплакнете инфузија на билки.

4. Измешајте 2 лажички мед, 2 жолчки од јајце, 2 лажички lozhkirepeynogo масло. Бришење мешавина во скалпот, во 40 минута smoyte.Takaya маска е ефикасна во губење на косата и формирање на нејзиниот perhoti.Delayte еднаш неделно, за 2-3 месеци.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исхрана за жени workaholicsИсхрана за жени workaholics
Козметологија убавина медКозметологија убавина мед
Подготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајцаПодготовка на вегетаријанска сендвичи и јадења од јајца
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Убавина сјај, а не да блесне!Убавина сјај, а не да блесне!
КозметологијаКозметологија
Рецепти вегетаријанска сендвичиРецепти вегетаријанска сендвичи
Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!
КозметологијаКозметологија
Козметологијата луксузни густа косаКозметологијата луксузни густа коса
» » » Козметологија