ma.gurushealth.ru

Козметологија

URL

Ако се најдете во ситуација каде што ќе neobhodimoza минимален период да изгубите неколку килограми, predlagayuvam одморалиште на помош на исхрана, кој се нарекува вонредна состојба.

Јас сум убеден: најбрзиот човек lishniyves фрлања кога тој знае дека ќе бидат казнети ако тоа не е точно на сите препораки vypolnyatv нутриционист.

Со овие размислувања во умот и е дизајниран predlagaemayadieta.

Убеден сум дека се почитуваат тоа, вие не budeteispytyvat глад, бидејќи содржи сатурираното, груб производи. Но, запомнете: ако се свртиме од следните исхраната, ќе треба да се применуваат "казни".

Јас препорачувам овој начин на исхрана и тешки пушачи, eslioni конечно одлучи да се ослободи од оваа лоша навика. Можете да бидете сигурни дека ми понуди вкусна храна ќе ве натера да се Заборавена фатална отров.

Енергија Исхрана капацитет - 1.300 калории.

основните правилаПијте многу едноставен и mineralnoyvody, но количината на не-масти млеко во вашиот чај или kofene треба да надминува 250 ml.

 Секој пат, кога ќе седнат на маса, staraytessedat голем дел од салата - да се подготви од целер, зелена салата, краставици, пиперки, јаболка парчиња, парчиња на грав, пченка кернели домати.

Подготвување на облекување на една лажица lozhkiyogurta, сок од лимон, оцет и зачини.

појадок (Алтернативен предложените опции):

а) едно парче црн леб, се шири со маргарин, една банана, едно јаболко, грозје;
б) едно варено јајце или "во торба"Едно парче леб со чаша јогурт;
в) две парчиња леб од пченично брашно, една мала банана, една лажичка мед;
г) два суви пченица колачи, една чаша млеко или сок nepodslaschennogoapelsinovogo едно јаболко.

ручек:

200 г компири готви во униформа и го јадат со еден од sleduyuschihdobavok:
а) еден мал дел од Кол салата од зеле;
б) 100 гр урда;
в) 50 гр ситно сецкан посно шунка или пилешки;
г) две лажици варен грав. Вечера: Опција 1: 100 g на брашно од пченица makaronnyhizdely со една од следниве адитиви:
a) 100 g на ракчиња со лук и домат;
б) 50 гр посно варен пилешки сос од печурки со limonnymsokom;
в) 50 гр ситно сецкан шунка со домати и лук.

Опција 2.

200 гр варен риба или grilelyuboy (без сос), 125 гр компири варени во униформа, како и голем дел од зелена салата и зеленчук.

десерт: Банана или две мали јаболка.


Што можете да направите да се поглезите во текот на денот (алтернативни):
а) голема чаша суво бело вино и мала суви бисквити;
б) еден банана и една мала круша;
в) две парчиња црн леб и салата;
g) еден мал бар "Марс" или "Сникерс".

казни:
Број на калории изгорени:
Скокни јаже за десет минути - 100 
Избришете рок од 30 минути на подови и прозорци - 90 
Дали дваесет стомачни, ја испружи рацете на рамената - 50.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
№4 Исхрана за гастритис№4 Исхрана за гастритис
КозметологијаКозметологија
Додавање на исхрана на животински и растителни масти на дететоДодавање на исхрана на животински и растителни масти на детето
Пет корисни производи за кои може да го уништи вашата исхранаПет корисни производи за кои може да го уништи вашата исхрана
КозметологијаКозметологија
Борба против дебелината: стручни одговориБорба против дебелината: стручни одговори
Појадок со панкреатитисПојадок со панкреатитис
Разновидна исхрана со правилна исхрана. губење на тежината исхранаРазновидна исхрана со правилна исхрана. губење на тежината исхрана
Зајакот со панкреатитисЗајакот со панкреатитис
Маст "ungapiven" (unguentum "ungapiven"). Масти бели со сива или жолта боја.…Маст "ungapiven" (unguentum "ungapiven"). Масти бели со сива или жолта боја.…
» » » Козметологија