ma.gurushealth.ru

Козметологија

Видео: Отворена седница на козметологијата на тема: "хардвер козметологија". TSRSB "партнер +"

URL

1 ден

Појадок. Повеќе посно месо, 2 јајца, свежа зелка, краставица, слатка пиперка.

Ручек. Салата со сончогледово масло и оцет, 400 гр говедско skhrenom или сенф.

Попладневна ужина - топол чај

Вечера - прескокнете

Во текот на денот, на секои 2 часа - јаболко.


2 ден

Појадок - прескокнете

Ручек - овошна салата

Вечера - прескокнете


3 ден

Појадок - овошна салата

Ручек - овошна салата

Вечера - овошна салата

На секои 2 часа - овошје

другите денови

Видео: чистење на лицето дома. Интервју со козметик

Појадок - 1 см дневно.

Ручек - месо, салата, овошје,

Попладневниот чај - чај со млеко,

Вечера - ниско-масни млечни производи, овошје


По првата недела може да се јаде црн леб, кафе, чај, по четвртата - ориз, грав, сирење.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Wellness и брза исхрана за жени по 30 годиниWellness и брза исхрана за жени по 30 години
Исхрана козметика Нова ГодинаИсхрана козметика Нова Година
Козметологијата изгубите тежина брзоКозметологијата изгубите тежина брзо
Рецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садовиРецепти предјадења и салати во болести на срцето и крвните садови
Како да се губат телесната тежина преку исхранатаКако да се губат телесната тежина преку исхраната
КозметологијаКозметологија
Диети за губење на тежината и подобрување на здравјето на женитеДиети за губење на тежината и подобрување на здравјето на жените
Како да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диетиКако да се ослободите од дебелината кај жените кои користат диети
КозметологијаКозметологија
Режим и мени угостителски бременаРежим и мени угостителски бремена
» » » Козметологија