ma.gurushealth.ru

Козметологијата рамен стомак и тесен појас

URL

Среќен имателите на овие предности не се без причина gordyatsyasvoey фигура, и сите други, тие секогаш завист и сите vozmozhnymisposobami оптоваруваат вашето тело, така што на сон стана реалност. Vedmozhno имаат повеќе од нежен колковите и среќно zhitpri ова, потсетувајќи на мажите, но недостатокот на половината и "бремена"Стомакот под никакви околности, една жена не е убава (освен, се разбира, интересна позиција).

Болни, испакнати стомакот - тоа не е само грди слабост myshtsybryushnogo за медиумите може да доведе до пролапс на внатрешните органи, нарушување на функциите на желудникот и цревата.

Во пресрет на летото, кога тоа е потребно да ги тргнеме речиси сите облека, па безбедно покривање на испапчен и набори, davaytene да губите време и да некои полнење. Ова variantosobenno за оние девојки кои, за што prichinamne може (или не сакаат) да присуствуваат на спортски клубови, vsevozmozhnyezanyatiya аеробик и фитнес.

Ако вашата ситуација не е сосема безнадежна и стомакот не berezhnootraschivali премногу долго време, тоа не е сите poteryanoi на почетокот на летото, може да биде во пристоен forme.Itak, започнете?

Видео: Јас отстранети ребра? Како да се постигне тенок појас? А рамен стомак и тенок појас е реално!

Со цел за да дознаете кој мускулни групи треба да ukrepitfizicheskimi вежби, треба да лежи на грб и нежно pripodnyatgolovu и рамениците. Ако се чувствувате мало булбус во oblastipaha - значи попречно стомачните мускули се слаби.

Легнат на грб, малку подигнете испружени нозе. Ако prietom стомак не останува рамна, тоа претставува мал prodolnayavypuklost - значи дека е потребно да се зајакне rectus abdominis.

Вежби за рамен стомак и тесен појас

Konechnozhe, вежби кои може да ви помогне "поправите"обликот не е ограничена само на оние за кои ние сме кажувам - можете да го користите сите информации што ви треба имагинација и малку вежбање varirovatpredlagaemye нас. На пример, во тоа, дека kachestvedopolnitelnoy оптоварување може да послужи како не многу тешки тегови тешки обемот на собраните дела, постои уште една sposobraznoobrazit сет на вежби за стомакот и половината - menyatposledovatelnost нивното спроведување.

Познато е дека вообичаениот редослед - од вежби vypolnyaemyhv стоечка позиција да се вежба "седи"И веќе zatem- што ги вршат во лежечка положба. Сепак, ова не е edinstvennovozmozhny опција. Можете да го направите некои вежби во polozheniistoya, а потоа одат директно на "приковани за кревет"Сепак nuzhnopomnit дека сите вежби се врши не треба silnootlichatsya на напонско ниво. На пример, притиснете го еднаш за да се лулаат poslenaklonov непожелни, тоа е подобро помеѓу овие два вида на uprazhneniyvstavit дури и не некои многу тешки - на пример, сквотови.

комплекс 1

Застанете исправено со нозете рамо ширина, освен, се навалите korpusk левата нога, обидувајќи се да се наведнуваат надолу на најниско можно ниво, а потоа plavnodvigayte телото на правото, а потоа се врати во неговата оригинална polozhenie.Povtorite оваа вежба неколку пати.

Вежба, што е опишано погоре, може да биде малку потешко: vozmitev раце не се многу тешки тегови - не повеќе од 2 кг - и vypolnyayteuprazhnenie. Ефектот е загарантирана, ако не се чувствуваат napryazheniemyshts стомакот и половината. Во тој случај, ако куќата немате тегови, вие само може да се користи нешто тешка - железо или книга.

Видео: рамен стомак, тенок појас

Застанете исправено со нозете во ширина на рамената, рацете vytyanitev различни насоки. Сега, одеднаш се претвори во домување vpravokak далеку и повторно се врати на стартната позиција. Potompovernites остави колку што е можно и да се врати во iskhodnoepolozhenie. Повторете ја оваа вежба најмалку 15 пати.

Легнете на подот, стави нозете паралелно едни drugu- раце - zagolovu. Сега полека се подигне нозете нагоре се додека не neobrazuyut под агол од деведесет степени тело. Ако ова uprazhneniedelat тешко, на прв, тоа може да го олесни: rukamiderzhites за нешто стабилна, на пример, кревет divanaili нога. Со тоа оваа вежба, обидете се да ги креваш нозете повисока kakmozhno. Можат да го комплицираат вежба: Земете гира во ваши раце, да додадете на оптоварувањето на нозете.

Легнете на подот, се одморат нозете на нешто цврсто. Polozhiteruki главата и да се зголеми од легната положба gidya.Esli вашите стомачни мускули е малку развиен и nesostavlyaet тешко за вас да се изврши оваа вежба, може да uslozhnitego - отстранување на поддршка и да се зголеми од еден склони позиција без поддршка dopolnitelnyhsredstv.

Застанете исправено со нозете во ширина на рамената, рацете - poyase.Naklonite телото на левата страна, имајќи во предвид дека се потпреме напред prietom не е потребно. Во etoad е главната тешкотија - naklonyatsyastrogo во страна, но не и назад. На падините може да се vypolnyatv неограничени количини - напон од нив не се чувствува многу остро, и поголема ефикасност.

Седнете на подот, нозете се свиткани јод. Сега, малку се искачи, се издига од седечка положба, така што ќе се клекнат, iopustites право на задникот, без зацрвстувањето на нозе. Vashepolozhenie во овој момент треба да се погледне како ви се седи, нозете напика на погодност. Сега повторно одат во iskhodnoepolozhenie и се спушти, а на левата страна. Ако zahotiteusilit оптоварување може да се крена рацете нагоре. Убавината на овој uprazhneniyav дека тоа е многу ефикасна, не само за izhivota половината, но исто така и за бутовите.

Застанете со нозете - во ширина на рамената. Рацете се повлече напред наведнуваат надолу, вклучете го на десно, па на лево noge.Eto вежба може да се направи помеѓу повеќе тешко да се datmyshtsam одмори.

Легнете на подот на стомакот, нозете испружени и рацете. Сега остар tolchkoobraznymidvizheniyami повлечете нагоре сите екстремитети. Целото тело напната tozhedolzhen -myshtsy и стомакот и бутовите и задникот. Вежба, потребно е да се истакне доволно силно, но ефективни. тоа Postaraytesvypolnyat најмалку 10 пати во една сесија.

Застанете исправено со нозете на ширината plech- раце rasslablenyi слободно да виси покрај телото. Полека се навалите на вашето тело да pravoynoge и не се исправи, се движат на левата нога, а потоа otklonitesnazad. Сега се врати на стартната позиција. Etouprazhnenie Повторете 10-15 пати.

Видео: Превземање # Прес | Рамен стомак и # # тенок појас | # Обука за девојки!

Застанете исправено со нозете во ширина на рамената, рацете soediniteza главата, обидувајќи се да не падне на колена. Povernitesvpravo нагло и веднаш се враќа во првобитната положба. Сега povernitesv левата страна и повторно се врати на стартната позиција. Povtoriteeto вежба 10-15 пати.

Застанете исправено со нозете во ширина на рамената, рацете derzhiteza главата. Чува грбот исправен, посно напред како mozhnonizhe, а потоа се врати на стартната позиција и без пауза naklonyaytesnemnogo пред. Раце не се исклучи. Повторно се враќа во iskhodnoepolozhenie, повторете - поместување напред и веднаш - nazad.Vypolnyayte оваа вежба најмалку 15 пати на ден (може да razbitna неколку фази).

Легнете на грб, исправете ги нозете, слободно да лежат по tela.Teper од оваа позиција нагло се крева нагоре напред, со рацете продолжи напред, премногу раце. Обидете kosnutsyaladonyami прсти. Повторете ја вежбата 10 пати.

Не е лошо зајакнува мускулите на половината и стомакот, и добро познати вежба"мост"Од стоечка позиција, со нозете, освен малку повеќе од ширината на рамената, полека се наведнуваат наназад, се протега rukitozhe назад и се обидува да го допре подот со нив. Ако само го направат тоа што не може, не вирус, може поинаку да се водат myshtsyzhivota, а потоа постои период од најмалку три дена "gimnastikoyzhivota" едноставно не може да се справи со.

Легнете на грб, нозете треба да се допираат едни со други, телото оружје lezhatvdol. Сега непредвидлива пораст во седечка позиција Така болеста на единствена точка на вашата поддршка tazovyyotdel тело е 'рбетот. Повторете неколку пати.

Добие на колена, ги намали вашите раце по телото, derzhitepryamo назад. Сега полека навалување на телото назад без да се потпираат Naruki, а потоа само како полека се врати на стартната polozhenie.Povtorite оваа вежба 10-20 пати.

Ако вашиот дом има хоризонтална линија, може да се изврши на вежбата превод "агол": Држење раце на хоризонтална шипка бар, ги креваш нозете, така што тие се формира прав агол со телото, а потоа полека го намалат вашиот нозете на стартната позиција. Tepersnova ги креваш нозете и ги намали повторно. Повторете го овој uprazhnenie10-15 пати.

Легнете на грб, нозете испружени и рацете зад главата. Teperpodnimite нозете во висина еднаква на должината на ногата, и derzhitenad подот за 20 секунди. Толку повеќе ќе ви vypolnyateto вежба, веќе треба да биде време кога вашиот Nogina го допре подот. Препорачуваме да се спроведе оваа вежба не помалку од 10 пати.

Легнете на грб, нозете испружени и рацете право по tela.Podnimite нозе од 25 см од подот, а потоа полека ihesche укине 40 см. Сега се намали вашите нозе, но не го допира подот, derzhitenogi на височина од 25 см од него. Повторете ја оваа вежба 10-15 пати, внимавајќи да не го допира подот.

Легнете на грб, рацете продолжен, ги креваш нозете, така што тие се формира прав агол со вашето тело школка. Zatemopustite нозете на лево, не ги исправи. Потоа го ставаат nogivpravo, одржување на прав агол во однос на домувањето. Povtoriteeto вежба најмалку 7 пати.

Вежби за rectus

Седи или лежи на грб, не сите видови на движење nogamivmeste или поединечно, "велосипед", пливање пред стил индексирање, итн ...

Легнат на грб, рацете на вашите страни, го свитка нозете и kolenyamikosnites челото.

Во истата положба, подигнете ги нозете исправени и допир noskamipola зад главата.

Во истата положба, подигнете директно нозете и торзото, sdelaytestoyku на лопати ( "Бреза"), полека го намалат вашиот торзото исправен.

Легнат на широк одбор, се зголеми на 25 до 30 степени, noskamivniz. Држи врвот раце, го свитка нозете, колената допира челото.

Во истата положба, подигнете директно нозете, се повлече до чорапи kgolove.

На менгеме на ѕидот на салата укине прави нозе, medlennosgibayte, повлечете ги колената до градите, бавни во овој polozheniina 2-3 секунди, подигнете замав на испружената нога високо како е можно. Uprazhneniyabudut ефективна, ако тие носат топката, држење на нозете.

Лежи на грб, рацете на главата, нозете заклучен под divanomili гардероба. Подигнете ја главата и рамениците за 5-7 секунди.

Легнат на грб. Седи со нозете свиткани, назад во и надвор. n.

Од склони позиција на грбот седат, директно подигање на ногата, rukamipodtyagivaytes на чорапи.

Клекнат. Не свиткување на колковите, naklonyaytesnazad.

Легнат на грб, малку подигнете ја испружената нога. Партнер ги legkotolkaet надолу. Обидете се да се задржи ногата покачена.

Вежби за коси мускулите

Простор, рацете на колена надвор. Навалите нозете свиткани во storonudo го допре подот со нив. Истото во друга насока. Okazyvaytesoprotivlenie оружје, постепено се зголемува.

Легнат на грб, рацете на страна, нозете благо свиткани pripodnyaty.Naklonite нозете на страна, се обидува да го допре подот со коленото. Исто така, во друга насока.

Од ова, исто така. n. укине испружената нога на прав агол Slegkanaklonite нозе во една насока, а потоа и другите. Dvizheniyuvelichivayte амплитудата постепено поблиску намалување на нозете на подот.

Лежи на десната страна, нозете исправени, рацете на подот пред soboy.Pripodnimite испружената нога 10-15 см од подот за 3-5 секунди. Исто така, на другата страна.

Лежи на негова страна, нозете на ридот (стол, каучот). Nadavlivayastopami за поддршка, подигнете ја карлицата за 3-5 секунди. Исто на drugomboku.

Легнат на грб на стол или кауч колковите надолу, рацете на zatylke.Partner држи нозете главата и рамениците под поддршка. Екстензори iodnovremenno ротирање на вашиот багажникот, па да се види на таванот, грбот и рамениците пониски gblovu истото во друга насока.

Во истиот и. n. торзото кружни движења прво во една, а потоа во друга насока.

Стои, нозете распаѓа. Партнерот ќе се одржи цврсто на раменици. Plavnopovorachivayte торзото во една, а потоа на другата страна.

Во истиот и. n. со партнер, кој ја доловува рамената, навалување на телото на страна.

На менгеме на бар направи кружни движења со bolshoyamplitudoy нозе. Побавно, толку подобро.

Ако редовно вежбање може да се ресетира во една mesyats5-8 см половината. И пошироката половината, толку побрзо губи ONAWA круг.

Не заборавајте да се направи regulyano и невидливи гимнастика -vtyagivat стомакот и да се релаксираат на стомачниот ѕид (повторувам po8 пати).

Во прилог да се вежба, тоа е корисно да се фаќа за стомакот секојдневно holodnoyvodoy, прв од десната страна (на ниво на половината) на левата страна и обратно, а потоа и со кружни движење на стрелките на часовникот. За големи fizicheskihnagruzkah сигурни да носат појас за поддршка, како што krayneneobhodimo време на бременоста (посебна поддршка појас, кој може да се стегаат и да ги прошират).

И на ослабениот абдоминалниот ѕид, особено за време на или по породувањето rezkogopohudaniya следува освен студен туш rastiratzhivot од рузмарин решение супа (0,5 лажица по литар вода), 2 лажици вински оцет, 2 лажици вотка и табела 1 stolovayalozhka сол.

Видео: Фитнес дома | обука календар "Совршен вести! Тенок појас! А рамен стомак!" | август 2013 година

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тајните на женската сексуалностТајните на женската сексуалност
Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…Стилови на облека за бремени жени: што да се носат бремените. Ние изберете облека за бремена мајка!…
Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…Како да се избере sundress за бремени жени (види слика). Кои се sundresses за бремени жени? Фустани…
Правилната исхрана во 1 триместар од бременоста.Правилната исхрана во 1 триместар од бременоста.
Козметологијата трансформација во убавинаКозметологијата трансформација во убавина
Светла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто новоСветла облека за бремените. Ги собереш облека за бремените. Бременост сезона да се купи нешто ново
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
Убавина секогаш изгледаат тонУбавина секогаш изгледаат тон
Ако јас одам да спијам на стомак, боли моето бебеАко јас одам да спијам на стомак, боли моето бебе
Сексологија и сексуална патологијаСексологија и сексуална патологија
» » » Козметологијата рамен стомак и тесен појас