ma.gurushealth.ru

Убавина секогаш изгледаат тон

URL

Всушност, со возраста или по породувањето, многу жени nastigaetochen голем проблем - тоа е стомакот, кои доаѓаат во пресрет на водителка. Nekotoryedamy се стомачни проблеми наследени од родителите mozhetbyt Ова, исто така, од неисхранетост. Многу помалку стомакот rastetot на хормоналната рамнотежа. Значи прво на сите треба да prokonsultirovatsyas лекар. И покрај тоа што се шегуваше експертите, секоја жена може да samapostavit дијагноза ако имаат секс пред таа vyklyuchaetsvet, тогаш веќе тоа е потребно да се исчисти стомакот. Постои уште еден начин да се дијагностицира веќе сериозно: во пределот на стомакот под папокот една жена може да vzyatskladku во рака, за себе треба да се каже - тоа е време!

Според експертите, ова не е само козметички проблем, но и социјално. Сепак, здравје и не страдаат од тоа menshe.Lishny тежина носи одредување на жените не е само примитивни останување без здив, но, исто така, повеќе сериозни болести.

Сепак, нашите убави дами се повеќе се загрижени за нивниот изглед. не Krasivoybyt забрани, па главата на експерти и споделување на многу начини за тоа како можете да се ослободи од голем стомак. Се разбира, можете да poytik пластичен хирург и да го реши проблемот во основа. Nogorazdo поздрава и повеќе корисни (и не само за вашиот стомак, туку и за другите делови на телото) ќе ги заостри стомакот со pomoschyufizicheskih вежби и умерена исхрана усогласеност.

Значи, зошто овој проблем се јавува и како да се справи со тоа?

Предниот абдоминален ѕид се состои целосно од мускулите и kozhi.Pryamye стомачните мускули одат од средината на долниот раб на градниот vnizk срамната коска. Ако тие се добро развиени, правото и vlevoot се видливи две бразди. Отсуството на вториот укажува nedostatochnomrazvitii rectus abdominis.

Некои стомачните мускули на секоја страна, се формираат myagkiechasti поминува во бутот. Тие исто така мора да бидат добро дефинирани, како што е утврдено од страна на еластичноста на стомакот во трансверзална насока.

Со недоволна потрошувачка на месо, кога тоа се заменува bolshimkolichestvom јаглехидрати, цревата се протегала usilivaetsya- напнатост и болки во мускулите, ако не и зајакнување на вежби, не можејќи да uderzhatzhivot.

На промена на тежината, атрофична и дегенеративни процеси на стареење, недостаток на мобилност - сето тоа се рефлектира и во formezhivota. Ако некое лице почнува да се добиваат на тежина, масти таложење sposobstvuetvybuhaniyu и стомакот доделување.

видео клипови: "Моите усни повеќе од сите - така што ме чека успех!" - препознавање "кралицата". од 28/04/16

Утробата жените протегала од бременоста, и ако не се prinimatnikakih мерки може да изгледа грдо. За да се избегне ова rekomenduetsyavo втората половина од бременоста и почетокот на постпартална periodenosit специјални завој. Со текот на времето, дури и во оние жени nazhivote складирање на масти формирање попречно наборите на масти, стомакот меури. Тоа е премногу доцна, треба исхрана, масажа, гимнастика, движење, хидротерапија. Во подоцнежните periodyzhizni стомакот масти исчезнува, мускулите слабеат, стомачниот ѕид е намален (понекогаш до препоните).

Силен стомачни мускули не се само естетски префинета, тие sluzhatsvoeobraznym корсет половината, држејќи го повлече до мускулите sostoyanii.Horoshie придонесе за процесот на варење и чистење на телото, со што се обезбеди целокупната благосостојба и zdorovecheloveka.

Видео: Топ 5 совети козметик нега на кожата


Вежба за стомачни

1. Додека стои исправен, постојано се намалува и да се релаксираат myshtsyzhivota. Опуштете се и продолжи да се направи на вежбање.

2. Седнете исправено, подигнете колената нагоре, рацете се водат mezhdukolenyami глуждовите, прстите, стискаш во тупаници како derzhitevesla. Опуштете се додека зацрвстувањето. Тупаници otveditek градите, како да влече весла, се протегаат на мускулите во движење zhivota.Kogda торзо назад на подот под агол од 80 °, се врати на стартната позиција. Се релаксираат. Повторете uprazhnenieneskolko пати.

3. Ставот на лежи на грб, рацете покрај телото. Нозете се наведнуваат на колена, се повлече на стомакот. Исправете ги нозете. ги укине под uglom90 ° во однос на телото, а потоа полека се пониски.

Видео: Како да ги заостри задникот и изгледа секси во фустан за џвакање! - Сите Bude добро. Vypusk891ot05.10.16

4. лежечка позиција. Рацете на колковите, продолжен нозе. Повлечете нагоре, свиткана во коленото, десната нога на неговиот стомак. Седнете, без користење на рацете, десната нога продолжи напред и нагоре. Легнете, свиткување на нозете и prityagivayakoleno на стомакот. Повторете го истото движење со левата нога.

5. лежечка положба. Нозете и рацете продолжен, дланки na.polu. Свиткување на нозете, ги колената до стомакот. Седнете, vypryamlyayanogi напред и нагоре под агол од 45 °. Држете ги рацете подалеку од pola.Lozhites, виткање нозете и влечење колена на неговиот стомак.

6. истото движење со таа разлика што, зацрвстувањето нозете, ги nuzhnorazvesti рамо ширина распаѓа.

7. исти, но рацете се приклучи зад вратот. Чувајте ги вашите биланс.

8. Седете така што вашите нозе се прошири, рацете зад мојот грб, одмор на kisti.Podtyanite десното колено на десно рамо (неколку пати). Zatemvypolnite истата вежба левата нога.

9. позиција полулегнал пред лежеше половина, поддршка pas лактите, дланките на подот, нозете исправени. Подигање на двете нозе нагоре, opishiteimi кругот на правото и паѓачкото на стартната позиција. Одеднаш на иста страна. Повторете неколку пати.


Вежби за половината

1. Застанете со нозете, освен во рамото ширина. Лактите заедно paltsyspleteny. Ротација на торзото на правото додека лактите рака, надминување на отпорот на затворени прсти. Gesves на другата страна.

2. Застанете со нозете, освен, оружје прошири по должината на телото. Vypolnyaytenaklony право. Во овој случај, се наведнуваат на десната нога во коленото, лево rukuotvedite настрана до директен рака го допира подот. Одеднаш на иста страна.

3. Застанете исправено, нозете заедно, рацете се приклучи директно nadgolovoy. Наведнуваат на правото, виткање на половината, а потоа на левата страна.

4. стартната позиција е иста како и за третата вежба. Vypolnyaytepovoroty десно и лево.

5. Застанете со нозете распаѓа. Замислете дека вашата лева рака vypodnimaete тежина. На десната рака и рамото се пресели надолу. Vypolniteeto движење со сила. Истото во друга насока. Чувствуваат napryazheniemyshts во пределот на половината.

Видео: Ален Rossoshinskaya во Младите гарда 2014/03/27

6. стартната позиција е иста како и за петтата вежба. Potyanitesobeimi рацете нагоре, се наведнуваат на правото, да се релаксираат. Одеднаш на иста страна.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
КозметологијаКозметологија
Мажите почесто се соочуваат со нарушување на меморијатаМажите почесто се соочуваат со нарушување на меморијата
Научниците открија гените на младите жениНаучниците открија гените на младите жени
Тајните на женската сексуалностТајните на женската сексуалност
Причините за осаменоста убави и паметни девојкиПричините за осаменоста убави и паметни девојки
Козметички операција на градите, зголемување на градите и намалување наКозметички операција на градите, зголемување на градите и намалување на
Лекарите одбиваат да ги третираат масти пушачиЛекарите одбиваат да ги третираат масти пушачи
Сексуалноста по породувањетоСексуалноста по породувањето
Достоен за тоа да се држи надвор стомакот е тоа?Достоен за тоа да се држи надвор стомакот е тоа?
Кому му се најде убави девојки?Кому му се најде убави девојки?
» » » Убавина секогаш изгледаат тон