ma.gurushealth.ru

Козметологијата козметика чај

URL

Мрсна коса темни бои се препорачува на крајот на перење opolosnutteplym силна инфузија на чај. Ова ја намалува volosistoychasti подмазване на кожата на главата и косата, дава на косата убава боја и сјај.

Мрсна, порозна, лабава кожа и кожа склона krazdrazheniyu (на пример, вода од чешма), се препорачува umyvatpo утро ладно инфузија чај (по можност зелен).

Видео: Теорија на заговор. Козметичари (2015) Документарен

Ако кожата на лицето е во стагнација-црвена и ја изрази krovenosnyesosudy мали, добро убавина маска од масата на ладни zavarkichaya (патем, тоа не ќе бидат изгубени). Примени го овој дебели лосион napredvaritelno исчистено лице и покривајте smochennoyv ладна инфузија чај со газа (Можете да пред-намалување otverstiyadlya носот и очите). Чувајте го маска за 15-20 минути.

Оваа маска на подготовка на чај, можете да го користите и uvyadayuscheystareyuschey сува кожа. Меѓутоа, во овој случај, по отстранување zavarkirekomenduetsya омекне уште влажна кожа со масти крем.

Vesmapolezno користите мраз од инфузија на силен чај (пополни 3 / 4stakana чај инфузија и го стави на една ноќ во фрижидер). Ldomsleduet избрише еден или два пати по ред на кожата по umyvaniyapo утро. Ова е особено корисно за мазна. порозна, лабава кожа, со тенденција на еден човек да конгестивна црвенило, со стареењето, vyaloykozhe со симптоми на воспаление на кожата и изгореници на лицето. случај Vposlednee исто така корисни лосиони на ладно заварување чај.
За да се зголеми активноста на чај инфузии мраз користи за uhodaza масни порозна кожата може да се додаде една чаша инфузија chaya1 лажичка сол 1 лажица оцет или limonnogosoka.

Кога црвенило на очните капаци, иритација на нив од сонцето и солената морска вода, со уморот на очите е корисно да се направи nastoemchaya Перење со ладна вода, лосиони на инфузија на иста возраст и бришејќи мраз од него.

Силен чај инфузија може да се додаде на лосиони за мрсна и poristoykozhi (по стапка од 1/4 на 3/4 од инфузија на чај и лосион).

Можете да се лосион за мрсна кожа се направи: во половина чаша топол чај krepkozavarennogo стави 3 парчиња од лимон, покривање чаша одмор за 30-40 минути. После тоа, стискаш на лимон со кора од лимон, филтер, додадете 2 лажици на вотка запре. Ова losonommozhno избрише мрсна потење и порозна кожата наутро и навечер.

Видео: Рецепти за убавина и шминка Совети комбуха А С.

Во сончево време, така што нема да Лудо возење пред да замине vozduhpolezno мијат или избрише инфузија на силен чај otkrytyechasti лицето и телото.

За pridaniyakozhe пржен боја 1 ч сварено чај лажица 50 ml вода, kipyatyat2-3 минути и топол раствор се филтрира преку крпа. Чувајте го ова"тен" на собна температура не може да boleesutok и фрижидер - не повеќе од 2. Избришете лицето наутро ivecherom со тресење пред употреба.

Видео: навлажнувачки долго време без инекции! козметологија

При замор и болки во очите, оток на очните капаци, и кругови meshkahpod очи неопходен следниов рецепт: 1 ч лажичка zalivayut50 мл зовриена вода за 30 минути, се лади и се филтрира. Vatnyetampony натопен во чај, се стави на очите, да ги задржи во techenie1-2 минути, менувајќи ги 3-4 пати. Потоа направи лапа на holodnoyvody и се примени на очните капаци негување крем.

Чајот е корисно за спречување на брчки: топла инфузија smochitesloy памук или газа и се применуваат на лицето и вратот, што ги опфаќа polotentsem.Takoy компресира препорачува да се чува 15-20 минути на сува vyaloykozhe, 20-30 минути - за нормална кожа. Овој курс е потребно provodit1-2 пати неделно, исто како што е препорачано 15-20 процедури.

Видео: Проф козметика за козметичари: Коментари (Днепропетровск, центар "Никол")

Со чај подготовка дури и може да (и треба) да ги преземат toniziruyuschievanny.
За овој десерт 4 лажици црн чај пијалак со 200 мл зовриена вода, 10 минути и се става во раствор бања филтрира. Posleprinyatiya чај бања вашата кожа ќе потрае малку златен тен ottenoklegkogo. Само имајте на ум дека истиот сенка navernyakabudet и емајл вашата бања!


Сподели на социјални мрежи:

Слични
Козметологија убавина за еден денКозметологија убавина за еден ден
Карактеристики летна негаКарактеристики летна нега
КозметологијаКозметологија
Козметологија убавина медКозметологија убавина мед
Убавина сјај, а не да блесне!Убавина сјај, а не да блесне!
КозметологијаКозметологија
Козметологијата со полна брзинаКозметологијата со полна брзина
Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!Козметологијата Down "avitaminozny" Гледај!
КозметологијаКозметологија
Козметологијата магдонос? Магдонос ... магдонос!Козметологијата магдонос? Магдонос ... магдонос!
» » » Козметологијата козметика чај