ma.gurushealth.ru

1.Htm

Seksualnyyzhargon од други земји

Од Велика Британија: Англија, Ирска, Шкотска

ајкула-kovarny заводник

Доли заливот додека не врескаат- мастурбацијата

Бендер-gomoseksualist

епископ Bolshayapyanka- мастурбација вработување

Вили-penis

Vypustitpar- финиш

каранфили- женски нозе

Видео: ХТМУ tramlijn 1 Делфт Tanthof - Шевенинген Noorderstrand | GTL8 3006

Gotovayazatychka-muzhskoy пенис во ерекција државата

Dvernoekoltso- Hooters

Џон Томас- пенисот

Џони-penis

GIF-penis

Dunovenievetra- прди

Zadatemu удирање- да се стимулира човек раце

носот берач- анусот

Krepysh- пенис во ерекција државата

стомна-women градите

ананас- Лезбејка

бебе- Долни алишта

Muzhskoypyl- ејакулација

се продава- бременост

Obnazhennayachepuha- машки тестисите

згура- непробоен жена

frig- мастурбира

вшмукување-oralnaya стимулација на пенисот

вибратори naparade- проверка на војската за сексуално преносливи болести

пита- проститутка

Posaditbulochku шпоретот- да zhenschinuberemennoy

просјак- проститутка

Poraboschenieepiskopa -мастурбација

Rodzher-пенисот

Smeshinki-жените garters

Snogsshibatelnayakrasotka -сурово жена

Spichki-женски нозе

Тоти -сексуално атрактивни и достапни жена

Видео: Како да Minecraft ЗПМ: Мич, ХТМУ! Getting Started (HTM ЗПМ # 1)

Фани -женските гениталии

Shikarnyeshtuchki -биста

Боби vzheleznom шлем -пенис во ерекција државата

Австралија Нов Зеланд

апсолутнаголи

Свадба фаворизира (кутија чоколади. -Прибл. Perevi). -вагината

Velikoevolosatoe ласо живот -вагината на жената

Vzbivatpodushku -анален секс

flash-секс (сексуални) атракција

Vspenivat-милувам пенисот

Grelkidlya раце -биста

Gulyaka-пенис во ерекција државата

Dergatruchku -машки мастурбацијата

Duren-пенисот

Дупка vponchike -женски уста

Zhirnyygus -пенис во ерекција државата

Ispolnyatdzhazovuyu мелодија во стилот на Groulx (кога инструменти ветрот емитуваат nepriyatnyeili growling звуци. -Прибл. Прев.)-се вклучат во орален секс

Kolokolchik-на пенисот и скротумот

веселбата -заводлива женските гради

Lezheboka-пенис, што не сака да застане

Lohmotya-менструација

дете -човек

Medovyybochonok -вагината

Министерството за одбрана -жена

MissisZolotaya Пен и нејзините пет помошници -мастурбација

мистифицира- мастурбира човек

пискам- да се направи една жена бремена

Пополнете zhivotigralnymi коски- да се направи една жена бремена

Krasitv бело- блудничат

Opalyatvzglyadom- заведе

вшмукување-oralny секс

човекот naveslah- стимулација на клиторисот

МАТ- проститутка

Poimetsosiskiпозиција окупирана од страна анален секс

плови- пенис во ерекција државата

Poprygunchik-бисексуалци

Porazittsel- да се направи една жена "за да се стави"

Prodvigatsyana допир- гали вашиот партнер

Pryatatkolbasku- вагинален секс

Poslanieiz Франција -кондом

Puskatkorni- сексуален однос крофна - заводлива жена

Rybolovnyesnasti- машки гениталии

Видео: Најк Ер Макс 1 ХТМУ iD (2016)

Svadebnyesnasti -пенисот

Svetitfarami- да се стави на градите на екранот

Sdelatsalto- мастурбира

dweeb- кондом (алузија на кршливост на кондоми)

старецот- пенисот

Stuchatv врата како агресивно како на давателот- често да имате секс

Torgovayalavka-bordel

отскочна- дијафрагма (види речник.)

тројка(Kostyumiz три предмети) - машките гениталии

Udarnoeotverstie- уста жената

Ukorenitsyana градите- да има секс со женски гради

Шила-privlekatelnaya жена

ѕиркаа- вагинален секс

кученца-women градите

јајце nalog-алиментација

Ние vyrazhaemnashu посебна благодарност на Мајкл Rakushin и сите наши колеги avstraliyskogodistribyutora - кула за книги - за фактот дека тие практично двојно маргина seksualnogoslenga во овој дел од оваа книга, која е вклучена во ова издание samouchitelya.I нека тропаат на вратата толку тешко како данок инспекторот и dazhebolshe.

Покрај тоа, многу корисна книга беше Џереми Р. Елис (Цитаделата Прес / Керол PublishingGroup, Secacus, Њ 1996) "Пцуењето. Сленг, вулгарности и skvernoslovieso од целиот свет"

Ние, исто така blagodarimPatrisiyu и Ерик за првото издание на австралискиот сленг, бидејќи нашите kompyuternayaprogramma ова очигледно не можеше да се справи.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…Здравствени енциклопедија, болест, лекови, лекар, аптека, инфекција, извадоци, секс, гинекологија,…
Формирање на надворешните женски гениталии. Аномалии на гениталните органиФормирање на надворешните женски гениталии. Аномалии на гениталните органи
1.Htm1.Htm
Мастурбацијата (мастурбација) -surrogatnaya формираат сексуално задоволство со стимулација на…Мастурбацијата (мастурбација) -surrogatnaya формираат сексуално задоволство со стимулација на…
Велика Британија: прва испорака контрацепцијаВелика Британија: прва испорака контрацепција
Намалувањето на стандардниот пакет на парацетамолот го намали бројот на смртни случаи во Велика…Намалувањето на стандардниот пакет на парацетамолот го намали бројот на смртни случаи во Велика…
Акушерство и ginekologiya-Акушерство и ginekologiya-
Нарушувања erektsionnoi компонента copulative циклус поретки нарушувања и други компоненти се…Нарушувања erektsionnoi компонента copulative циклус поретки нарушувања и други компоненти се…
Мерење на пенисотМерење на пенисот
Здравје најчестите проблеми на мажитеЗдравје најчестите проблеми на мажите