ma.gurushealth.ru

Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол (или 2.46 g), стеаринска киселина, 0.12 g (или 25 g) и натриум карбонат 0.06 g на кристален (0.13 g). На вкупната маса од околу 1,6 g супозитории за деца и

Свеќа со глицерол (Suppositoria сума Glycerino) .Svechi содржи 1.44 g глицерол (или 2.46 g), 0.12 g stearinovoykisloty (или O, 25 g) и натриум карбонат 0.06 g на кристален (или 0.13 g). Општи свеќи маса од околу 1,6 грама за деца и 2,75 g воведување dlyavzroslyh.Pri свеќи во ректумот имаат мала razdrazhayuscheedeystvie на слузницата, и да го стимулира рефлекс со тоа defekatsiyu.Razmyagchayut, фекална massy.Primenyayut запек од различно потекло (обично , возраст, пациенти со ограничена подвижност, итн) е воведена во еден приклучок 1 еднаш дневно, по можност 15 - .. 20 minposle zavtraka.Pri долгорочна употреба може да се појави феноменот на иритација на ректумот. Во овие случаи, администрацијата на супозитории запрен, препорачливо е да се воведе во ректумот 10 - 15 ml топла сончоглед (маслиново, праска) masla.Protivopokazaniya: хемороиди во акутна фаза, пукнатини zadnegoprohoda, инфламаторни заболувања и тумори директна производство kishki.Forma: во пакет од 10 свеќи .Hranenie: на ладно место.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Diprofillin (diprophyllinum). 7- (2,3-дихидроксипропил) -teofillin. Cinonimy: aristophyllin,…Diprofillin (diprophyllinum). 7- (2,3-дихидроксипропил) -teofillin. Cinonimy: aristophyllin,…
Најефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороидиНајефикасен свеќи за третман на внатрешни хемороиди
Свеќи viburkol хемороидиСвеќи viburkol хемороиди
Свеќи natalsid на надворешните хемороидиСвеќи natalsid на надворешните хемороиди
Свеќи од хемороиди betiolСвеќи од хемороиди betiol
Голема медицинска енциклопедија IC nevronet. лековиГолема медицинска енциклопедија IC nevronet. лекови
Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?Може ли да индометацин супозитории за хемороиди?
Свеќи биолошки антисептик (suppositoria antiseptica biologica). Се состојат од сува мешавина на…Свеќи биолошки антисептик (suppositoria antiseptica biologica). Се состојат од сува мешавина на…
Што свеќи може да биде бремена од запек?Што свеќи може да биде бремена од запек?
Најефикасен свеќи од хемороиди за бремени жениНајефикасен свеќи од хемороиди за бремени жени
» » » Свеќи со глицерол (suppositoria сума glycerino). Супозитории од кои секој содржи 1.44 g на глицерол (или 2.46 g), стеаринска киселина, 0.12 g (или 25 g) и натриум карбонат 0.06 g на кристален (0.13 g). На вкупната маса од околу 1,6 g супозитории за деца и